آموزش ساخت بادبادک  به همراه بچه های خود تجارب یادگیری شگفت انگیزی است.  پرواز با آن بسیار جالب و لذت بخش است. ساخت بادبادک واقعاً آنقدر که به نظر می رسد سخت نیست و قطعاً ارزش وقت را دارد در این مقاله روش ساخت بادبادک را به شما آموزش میدهیم که بتوانید اوقات خوش و به یادمانی را در ذهن فرزندان خود رقم بزنید.

ساخت بادبادک با روزنامه

یک برگه کامل روزنامه یا کاغذ به رنگ دلخواه
دو تکه چوبی گرد  به قطر 1 سانتی متر (یکی 60 سانتی متر ، یکی 50 سانتی متر)
قیچی
مداد
نوار چسب
نخ و کاموا یا روبان
اره دستی

آموزش ساخت بادبادک

1- با استفاده از یک اره دستی یا چاقو تیز یه شکاف در هر دو قسمت چوب های خود بزنید

2- چوبی که 60 سانتی متر بود را روی میز قرار دهید 15 سانتی متر بالا را با مداد علامت بزنید و بعد چوب 50 سانتی متری را روی چوب دیگر همان قسمتی که با مداد علامت زدید بگذارید. با استفاده از چسب محکم این دو چوب را بهم بچسبانید. (  شکل ‘t’برای شما ساخته شده ) دقت داشته باشید برش هایی که روی چوب ها زدید همه به یک سمت باشند تا بتوانید نخ را دور تا دور چوب ها بکشید.

3- یک روزنامه بزرگ را روی زمین قرار دهید. و بعد قاب خود را که اماده کردید روی روزانه بگذارید و دور تا دور قاب را با فاصله 3 سانتی متر علامت بزنید و بعد اضافات را به حالت قاب برش بزنید (میتوانید برای زیباتر شدن کار لبه های کاغذ را به داخل برگردانید و چسب بزنید )

4-  لبه های روزنامه را با چسب محکم بچسبانید این قسمت احتیاط کنید که کاغذ پاره نشود.

5- یک قطعه کاموا را به اندازه 60 سانتی متر برش دهید و به ابتدا و انتهای بادبادک بچسبانید.

6- کاموا یا نخی که برای پرواز هست را به همان فاصله ای که دو چوب به هم وصل شدند به نخ گره بزنید. ( کاموا پرواز باید خیلی بلند باشد که بتوانید به بالا بادبادک را هدایت کنید )

7- در انتهای بادبادک برای زیبایی بیشتر میتوانید با استفاده از کاغذ رنگی با استفاده از نخ بادبادک را تزیین کنید.