فیله ی ماهی سوخاری از محبوب ترین روش پخت ماهی برای کودکان و بزرگسالان می باشد. فیله ی ماهی بدون تیغ است به همین دلیل پر طرفدار است.

مواد لازم :

فیله ماهی 6 تیکه

تخم مرغ 2 عدد

 آرد1 پیمانه

آرد سوخاری 1 پیمانه

آبلیمو به مقدار لازم

نمک و زردچوبه به مقدار لازم

فلفل سیاه به مقدار لازم

فلفل دلمه ای سبز1 عدد

پودر سیربه مقدار لازم

پیاز1 عدد

روغن به مقدار لازم

ادویه کاری به مقدار لازم

مرحله ی اول :

برای تهیه این سوخاری از فیله ی ماهی ها میتوانید استفاده کنید. ابتدا ماهی را بشویید و در یک ظرف مناسب پیاز را رنده کنید و مقداری آبلیمو روی آن بریزید و کمی پودر سیر به آن بزنید و به آن فلفل سیاه و زردچوبه بزنید و فیله ی ماهی را به مدت نیم ساعت درون این ترکیب در یخچال قرار دهید تا ترد شود و مزه دار بشود.

مرحله ی دوم :

اکنون در ظرف مناسبی تخم مرغ ها را بشکنید و آن را با هم زن بهم بزنید و به ان نمک و فلفل و زردچوبه و ادویه کاری اضافه کنید.در ظرف دیگری آرد را بریزید و در ظرف جداگانه ی دیگر پودر سوخاری را بریزید.

مرحله ی سوم :

اکنون فیله های ماهی را از مواد در بیاورید آن را درون آرد بغلتانید سپس آن را درون تخم مرغ بغلتانید و بعد درون پودر سوخاری و به همین ترتیب همه ی ماهی ها را آغشته به پودر سوخاری کنید.

مرحله ی چهارم :

سپس ماهیتابه را روی شعله قرار دهید و درون آن به اندازه ی کافی روغن بریزید. اکنون ماهی ها را در ماهیتابه سرخ کنید و سپس ماهی های سوخاری را روی کاغذ جذب روغن بگذارید تا روغن اضافی آن گرفته شود. بعد آن را در ظرف مناسب ریخته و میل کنید.

نوش جان ♥


مطالب پیشنهادی :

زندگی نامه سیمین دانشور

بیوگرافی هانیه توسلی

فرق کانتور و کانسیلر چیست؟