طرز تهیه آبگوشت دیزی : آبگوشت یک غذای سنتی و اصیل ایرانی است و کم تر کسی پیدا می‌شود که این غذای لذیذ و خوشمزه را دوست نداشته باشد. اجزای اصلی تشکیل دهنده آبگوشت، گوشت گوسفندی یا گوشت گوساله به همراه دنبه، گوجه فرنگی، سیب زمینی و حبوباتی مانند نخود و لوبیا سفید است.

مواد اولیه آبگوشت:

گوشت گوسفندی تازه به همراه استخوان 500 گرم

سیب زمینی 2 عدد متوسط

نخود نصف پیمانه

لوبیا سفید نصف پیمانه

گوجه فرنگی 2 عدد

پیاز 2 عدد متوسط

نمک فلفل سیاه، زردچوبه و ادویه آبگوشت به میزان لازم

طرز تهیه آبگوشت در زودپز:

مرحله اول:

 ابتدا پیازها را کاملاً شسته، خرد کرده و در قابلمه زودپز بریزید و سپس آن‌ها را با مقدار کمی روغن تفت دهید، بعد گوشت آبگوشتی را به پیازها اضافه کنید و کاملاً هم بزنید. به آن‌ها نمک، زردچوبه، فلفل سیاه و ادویه آبگوشت و همچنین مقدار کمی هم رب اضافه کنید، سپس تمام مواد را برای مدتی با یکدیگر تفت دهید.

مرحله دوم:

 نوبت به نخود و لوبیا می‌رسد، بهتر است که نخود و لوبیا را از شب قبل در آب بگذارید تا خیس بخورند، با این کار از نفخ آن‌ها جلوگیری می‌کنید. حالا مقداری آب به زودپز اضافه کنید و نخود و لوبیاها را به آن اضافه کنید و کاملاً هم بزنید تا مخلوط شوند.

مرحله سوم

سیب‌زمینی‌ها را کاملاً بشویید و از تمیز بودن آن‌ها مطمئن شوید چون آن‌ها را بهتر است با پوست درون زودپز بیندازید. چون اگر پوست آن‌ها را بگیرید، در درون زودپز سیب زمینی‌ها وا می‌روند و در درون آبگوشت پخش خواهند شد.

مرحله چهارم

طرز تهیه آبگوشت دیزی : گوجه‌ها را به چهار قسمت تقسیم کرده و به داخل آبگوشت بریزید و برای اینکه آبگوشت شما طعم و عطر دلچسب بگیرد می‌توانید یک تکه چوب دارچین را به آبگوشت اضافه کنید. سپس در زود پز را ببندید و حدود 45 دقیقه به آن زمان بدهید تا حبوبات و گوشت کاملا پخته شوند. البته دقت کنید که این زمان با توجه به نوع زودپز مورد استفاده شما نسبی است.

اگر دوست دارید که آبگوشت شما طعمی ترش مانند و بی‌نظیر به خود بگیرد، باید از لیمو عمانی یا پودر لیمو استفاده کنید. لیمو عمانی را با چنگال
بعد از جا افتادن کامل آبگوشت آن را در یک کاسه زیبا بریزید و در کنار نان سنگک یا بربری و مخلفاتی همچون سبزی خوردن، پیاز، ترشی، ماست و دوغ میل کنید.

حبوبات و گوشت آبگوشت را در یک کاسه جدا بریزید و با گوشت کوب کاملاً آن را بکوبید و گوشت کوبیده حاصل را با نان سنگک نوش جان کنید.


مطالب پیشنهادی :

بیوگرافی لیلا حاتمی

از خواندن نماز غفیله غفلت نکنید!

مراقبت پوست