8 راهکار برای از بین بردن تیرگی زانو ، آرنج و قوزک پا :اگر این مطلب را می خوانید، احتمالاً رنگ آرنج و زانوهایتان در مقایسه با بقیه ی بدنتان تیره تر است و از این موضوع گله مندید. حتماً هنگامی که شلوار کوتاه یا بلوز بدون آستین می پوشید، این تیرگی توجهتان را جلب می کند.

دلیل تیرگی پوست آرنج، زانو و قوزک پا چیست؟

قبل از اینکه به جواب سوال “چگونه سیاهی زانو را از بین ببریم” برسیم، بهتر است با علت تیره شدن پوست زانو و نواحی دیگری مانند آرنج و قوزک پا آشنا شوید. تیرگی این نواخی نتیجه ی تجمع پوست ضخیم و تیره رنگ است. این مسئله دلایل گوناگونی دارد، از جمله:

تجمع سلول های مرده ی پوست در آن ناحیه

قرارگرفتن در معرض نور خورشید که لکه های پوستی تیره (هایپرپیگمنتیشن یا hyperpigmentation) ایجاد می کند.
مصرف داروهایی نظیر قرص های ضد بارداری
بارداری (که گاهی باعث ملاسما (melasma) می شود.)
کک و مک
لکه های پیری
مشکلات پوستی مانند پسوریازیس و اگزما
التهاب یا کبودی ناشی از آسیب قبلی
تمام این عوامل می توانند پوست شما را تیره کنند. در ادامه، چند تا از محبوب ترین درمان های خانگی که برای رفع سیاهی زانو ، آرنج و قوزک پا موثر هستند را می خوانید.

1. جوش شیرین

سه تا چهار قاشق چایخوری جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید تا یک خمیر سفت به دست بیاید. مخلوط جوش شیرین را روی آرنج، قوزک پا و زانوهایتان بزنید. به آرامی و به مدت چند دقیقه، این ترکیب را روی پوست خود بمالید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دیگر روی آنها بماند. بعد آن را با آب سرد بشویید.

2. آبلیمو، شکر و عسل

آب یک لیموترش را بگیرید و آن را داخل یک کاسه بریزید. یک قاشق غذاخوری شکر و یک قاشق غذاخوری عسل را به آن بیفزایید. به خوبی آن را مخلوط کنید و بعد به آرامی روی قسمت های تیره پوست بمالید. اجازه دهید ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند. بعد با آب ولرم آن را بشویید.

لیمو، شکر و عسل در کنار هم، یک لایه بردار روشن کننده ی عالی پوست را می سازند. آبلیمو و عسل خواص روشن کنندگی پوست دارند و شکر خاصیت لایه برداری دارد. بنابراین، این درمان برای رفع تیرگی زانو ، آرنج و قوزک پا عالی است.

3. زردچوبه

کمی آبلیمو را به دو قاشق چایخوری پودر زردچوبه اضافه کنید. آنها را خوب ترکیب کنید تا یک خمیر سفت به دست بیاید. خمیر زردچوبه را بر ناحیه ی مورد نظر قرار دهید. اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند تا خشک شود و بعد آن را بشویید.

سال هاست که زردچوبه برای روشن کردن پوست استفاده می شود. کورکومین موجود در زردچوبه از فعالیت ملانین (رنگدانه ی پوستی) در بدنتان جلوگیری می کند. بنابراین، موجب از بین بردن سیاهی زانو ، آرنج و قوزک پا می‌شود.

4. آلوئه ورا

یک تا ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورای تازه را استخراج کنید. آن را روی پوست تان بزنید. بگذارید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند، بعد آن را با آب بشویید. آلوئه ورا حاوی آلوئین است، ترکیبی که رنگدانه ی پوست را کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا از تیرگی آرنج و زانو خلاص شوید.

8 راهکار برای از بین بردن تیرگی زانو ، آرنج و قوزک پا

5.  روغن زیتون و شکر

یک قاشق غذاخوری شکر سفید یا قهوه ای را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون (که با روش پِرس سرد تولید شده است) ترکیب کنید. برای چند دقیقه، این مخلوط را به آرامی روی نواحی موردنظر بمالید و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه بماند. سپس آن را با آب بشویید و با یک پاک کننده ی ملایم تمیز کنید. در نهایت، پوستتان را به آرامی خشک کنید.
در حالی که، شکر به لایه برداری طبیعی پوست زانو و آرنج کمک می کند، روغن زیتون به دلیل داشتن خواص نرم کنندگی پوست شما را نرم و مرطوب می کند. این دو ماده در کنار هم باعث درمان سیاهی قوزک و آرنج پا و رفع تیرگی زانو می‌شوند.

6.  روغن نارگیل

یک یا دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل بکر را به آرامی، روی پوست بمالید. بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه باقی بماند. بعد آن را بشویید. روغن نارگیل یک نرم کننده ی قدرتمند است که می تواند پوست آرنج، زانو و قوزک پایتان را مرطوب نگه دارد. نبود رطوبت کافی یکی از دلایل تیرگی پوست در این قسمت هاست. روغن نارگیل خشکی پوست را درمان می کند و مانع تیره تر شدن آن می شود.

7.  سیب زمینی

نصف یک سیب زمینی را بردارید و آن را به تکه هایی متوسط تقسیم کنید. بعد تکه های سیب زمینی را روی آرنج و زانوهایتان بمالید. بگذارید عصاره ی سیب زمینی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوستتان بماند. بعد آن را بشویید.

8. آرد نخودچی

8 راهکار برای از بین بردن تیرگی زانو ، آرنج و قوزک پا  : یک قاشق غذاخوری سرپر آرد نخودچی را با کمی آب مخلوط کنید تا یک خمیر سفت به دست آید. اجازه دهید این ترکیب ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوستتان باقی بماند. سپس، آن را با آب بشویید. برای درست کردن این خمیر از آبلیمو یا شیر نیز می توانید استفاده کنید.


مطالب پیشنهادی : 

کالری میوه ها

درمان حساسیت فصلی

دانه چیا چیست و چه خاصیتی دارد ؟