چگونه تیپ جین بزنیم؟

تیپ جین روی جین مانند یک شمشیر دولبه است؛ اگر درست انتخاب شود فوق‌العاده جذاب به نظر می‌رسد، اما اگر تنها یک اشتباه کوچک بکنید به کابوس تبدیل خواهد شد. خوشبختانه برای تیپ تمام جین قواعدی وجود دارد که کمک می‌کند از اشتباه پیشگیری کنید. در این مطلب شما را با 7 نکته برای داشتن یک تیپ جین کامل آشنا می‌کنیم.

البته برخی معتقدند تیپ جین روی جین همچنان یک اشتباه وحشتناک در دنیای مد و فشن است و چیزی از ست کردن یک کت یا مانتوی جین با شلوار جین نمی‌تواند بدتر باشد. اما قواعد دنیای مد تغییر کرده و حالا سبک denim on denim یکی از سبک‌های پذیرفته شده و دوست‌داشتنی در دنیای مد و فشن است.

استایلیست‌های حرفه‌ای می‌توانند لباس‌های جین را طوری کنار هم قرار دهند که به بهترین شکل دیده شوند. شما هم می‌توانید مثل یک استایلیست حرفه‌ای عمل کنید و نشان دهید چطور می‌توان مانتوی جین را با شلوار جین ست کرد یا برای رسیدن به یک تیپ خیابانی جذاب یک جلیقه‌ی جین را با شلوار جین پوشید. برای این کار کافیست نگاهی به توصیه ‌های استایلیست‌ های حرفه‌ای بیندازید.

7 نکته برای داشتن یک تیپ جین کامل
7 نکته برای داشتن یک تیپ جین کامل

۱. اگر تازه‌ کار هستید از رنگ‌های متنوع در تیپ جین روی جین استفاده کنید.

این روزها لباس‌های جین از کت و جلیقه تا مانتو و شلوار رنگ ‌بندی‌های بسیار متنوعی مثل سفید، درجه‌های مختلف از آبی، مشکی و خاکستری دارند. اگر درست کردن تیپ جین تازه ‌کار هستید یا می‌خواهید با احتیاط بیشتری عمل کنید از دو رنگ متفاوت استفاده کنید. مثلا شومیز جین آبی را با یک شلوار جین سفید ست کنید. این نوع تیپ جین روی جین، معمولا دچار خطا نمی‌شود و نامرتب یا زشت به نظر نمی‌رسد.

۲. از اکسسوری‌های جین استفاده نکنید.

تیپ جین روی جین فقط مختص ست کردن لباس‌های جین با هم است. پس اگر از دو تکه یا حتی یک تکه جین در استایلتان استفاده می‌کنید به هیچ وجه سراغ اکسسوری‌های جین، مانند کیف جین، کفش جین، کمربند جین و… نروید. این کار باعث می‌شود استایل شما زیادی یک ‌دست شود و بدسلیقه به نظر برسید.

۳. رنگ جین را طوری انتخاب کنید که اندامتان را زیباتر نشان دهد.

7 نکته برای داشتن یک تیپ جین کامل
7 نکته برای داشتن یک تیپ جین کامل

برای داشتن یک تیپ جین کامل کافی است از این 7 نکته استفاده کنید. به کار بردن رنگ مناسب در هر تکه از لباس، یکی از رازهای سلبریتی‌ها و استایلیست‌های حرفه‌ای برای زیبا و متناسب‌ تر نشان دادن اندام است. قانون کلی این است که لباس‌های رنگ روشن توجه را به سمت اندامی که پوشانده‌اند جلب می‌کنند در حالی که لباس‌های تیره ‌تر اندام را لاغرتر نشان می‌دهند. بنابراین احتمالا برای اکثر افراد ترکیب یک شلوار جین تیره مثلا مشکی یا آبی سیر با یک شومیز یا کت جین رنگ روشن بهترین انتخاب خواهد بود.

۴. لباس‌های جین دقیقا یک‌رنگ نپوشید.

وقتی از دو تکه جین کاملا هم‌ رنگ برای بالاتنه و پایین‌تنه استفاده کنید، مانند کسی به نظر می‌رسید که کل صبح را صرف پیدا کردن دو جین هم ‌رنگ کرده و نتیجه‌ی کار کاملا معمولی و نه چندان جذاب از آب درآمده است. در ابتدا گفتیم راه ساده‌تر این است که از دو رنگ جین کاملا متفاوت استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید هر دو بخش تیپ شما را دو جین هم‌ رنگ تشکیل دهد، بهتر است از دو درج ه‌ی رنگی متفاوت استفاده کنید به شکلی که رنگ‌ها به طور مشهودی با یکدیگر تفاوت داشته باشند.

۵. از جین‌های زاپ‌دار، طرح‌دار یا منجوق ‌دوزی و پولک ‌دوزی استفاده کنید.

7 نکته برای داشتن یک تیپ جین کامل
7 نکته برای داشتن یک تیپ جین کامل

یکی از دوست‌داشتنی ‌ترین ترندهای سال‌های اخیر همین جین‌های پولک و منجوق‌دوزی شده هستند که ظاهر جذاب و بسیار خاصی را به وجود می‌آورند. سعی کنید حداقل یکی از تکه‌های جین در استایل شما یکی از این ویژگی‌های متمایزکننده و خاص را داشته باشد. مثلا از یک کت جین زاپ‌دار (دارای پارگی) استفاده کنید. استفاده از جین‌های خاص باعث می‌شود یک بخش چشمگیر و متفاوت در استایل شما وجود داشته باشد.

۶. سراغ تیپ جین وسترنی نروید.

اگر به نظرتان تیپ جین تنها یعنی تیپ کابوی‌های فیلم‌های وسترنی، اشتباه می‌کنید. تیپ جین کابویی لزوما چیز خوبی نیست، چون به احتمال زیاد شما را به یک کاریکاتور شبیه می‌کند. پس بهتر است از هر اکسسوری یا کیف و کفشی که استایل شما را شبیه به کابوی‌ها می‌کند بپرهیزید و از کمربند چرم و کلاه وسترنی، بوت‌های بلند کابویی و چیزهایی شبیه به این‌ها استفاده نکنید.

۷. تیپ جین خود را با جزییات شیک ‌تر کنید.

7 نکته برای داشتن یک تیپ جین کامل
7 نکته برای داشتن یک تیپ جین کامل

تیپ جین همیشه نباید روزمره باشد. پس می‌توانید استایل جین خود را با چند آیتم کاملا شیک و لوکس بهتر کنید. ست کردن یک شلوار جین زنانه  با یک جفت صندل پاشه ‌بلند جذاب دقیقا همان کاری است که سلبریتی‌ها برای ساختن استایل‌های جذاب خیابانی انجام می‌دهند. سعی کنید خلاق باشید و با اضافه کردن تکه‌های مناسب استایل مجلسی به ست جین آن را به یک ترکیب متفاوت و خلاقانه تبدیل کنید.