مردم بعضی از کشورها مسابقات ورزش عجیب و خاصی را برگزار می کنند که شاید در نگاه اول، خنده دار به نظر برسد. در این بخش 5 ورزش عجیب و غریب در دنیا را معرفی می کنیم که شاید عجیب ترین ورزشهای دنیا به حساب بیایند.

در دنیا ورزش هایی وجود دارند که گاهی با تلفیق سایر ورزش ها به وجود آمده اند و گاهی خودشان به تنهایی ورزش عجیب و جدیدی به حساب می آیند. اما بعضی از ورزش ها هم هستند که واقعا عجیب و غریب هستند. مردم در طول تاریخ همیشه به دنبال فعالیت هایی برای سرگرم کردن خود بوده اند که در میان آنها ورزش نقش مهمی داشته است. ما در اینجا عجیب ترین ورزش های جهان را برایتان آورده ایم.

1. مسابقه حمل همسر– فنلاند

5 ورزش عجیب و غریب در دنیا
5 ورزش عجیب و غریب در دنیا

اگر فکر می کنید که فنلاند کشوری پیشرفته است که به برابری زن و مرد اهمیت می دهد، سخت در اشتباه اید. مسابقه حمل همسر تولد فنلاندی ها اختراع شد. در این مسابقه که هر ساله برگزار می شود، مردهای شرکت کننده همسران خود را به دوش می گیرند به رقابت با یکدیگر می پردازند.

پیروزی این مسابقه از آن کسی است که در سریعترین زمان و با عبور از موانع زن را به نقطه پایان برساند. نوع حمل زن در این مسابقات با توجه به محل برگزاری متفاوت است. در برخی موارد زنان بر پشت مرد سوار می شوند ولی در نمونه استونیایی این رقابت، زن در حالی که واژگون شده، پاهایش روی شانه مرد قرار می گیرد. این ورزش در مناطق دیگر جهان مانند آمریکا و استرالیا هم رایج است.

2. سپک تاکرا- مالزی

5 ورزش عجیب و غریب در دنیا
5 ورزش عجیب و غریب در دنیا

این ورزش که اولین بار در قرن 15 اختراع شد، در مالزی و تایلند طرفداران زیادی دارد. سپک یک کلمه مالایی به معنای لگد زدن است و تاکرا در تایی به معنی توپ است. این بازی تا حدودی شبیه والیبال و فوتبال است و در آن دو تیم که هر کدام از 3 بازیکن تشکیل شده است، مقابل هم می ایستند. بازیکنان حق استفاده از دست هایشان را ندارند و به جای آن از پا، آرنج و چانه برای پرتاب کردن توپ استفاده می کنند.

3. بزکشی – افغانستان

5 ورزش عجیب و غریب در دنیا
5 ورزش عجیب و غریب در دنیا

بزکشی که در آسیای مرکزی رایج است، بازی ملی افغانستان به شمار می آید. معنی این بازی به ترکی «کشیدن بز» است. بازیکنان بر پشت اسب می نشینند و برای جابجا کردن لاشه یک بز با هم به رقابت می پردازند. در گذشته این بازی حتی 7 روز هم به طول می انجامید اما امروزه برای آن محدودیت زمانی قایل شدند. سالها پیش این بازی زیر نظر قوانین طالبان ممنوع اعلام شد، ولی اکنون معمولا در روزهای جمعه، برپا می شود. حامیان این بازی، سرمایه داران افغانی هستند. این ورزش توسط فدراسیون المپیک افغانستان مدیریت می شود.

4. مسابقه شترسواری- استرالیا

5 ورزش عجیب و غریب در دنیا
5 ورزش عجیب و غریب در دنیا

مسابقه شتر سواری مانند مسابقات اسب سواری طرفداران بسیاری دارد. شترها می توانند 65 کیلومتر در ساعت با سرعت بالا و40 کیلومتر در ساعت را در یک ساعت بدوند. افراد معمولا از شرق میانه مانند بحرین، اردن، قطر و عربستان سعودی برای شرکت در این مسابقه دور هم جمع می شوند. در راستای این مسابقه، جشنواره شترهای زیبا نیز برگزار می شود و در بعضی مناطق محصولات شتر مانند شیر به فروش می رسد.

5. باسبال- اسپانیا

5 ورزش عجیب و غریب در دنیا
5 ورزش عجیب و غریب در دنیا

باسبال یک ورزش ملی است که توسط بلژیکی ها اختراع و برای اولین بار در اسپانیا برگزار شده است. این ورزش ترکیبی از چند رشته فوتبال، والیبال و ژیمناستیک است. زمین بازی در این ورزش روی ترامپولین است. هر تیم 3 تا 5 بازیکن دارد که در دو طرف زمینی که توسط تور جدا شده، قرار می گیرند. بازیکن شروع کننده در نقطه وسط زمین قرار می گیرد و توپ را به سمت تیم مقابل پرتاب می کند. تیم مقابل باید توپ را در کمتر از 5 ضربه برگرداند. اگر توپ در زمین حریف قرار گرفت یک امتیاز به تیم مهاجم داده می شود تا در نهایت تیمی که در سه ست زودتر به امتیاز 25 برسد برنده بازی خواهد بود.


مطالب پیشنهادی:

ورزش مهیج پینت بال

لاکچری ترین ورزش های ثروتمندان

تقویت استخوان با ورزش