کم کم به فصل بهار نزدیک می شویم. در چنین اوقاتی، افراد بیشتر تمایل به کوتاه کردن موها پیدا می کنند. زیرا موهای بلند در فصل های گرم با مشکلات بیشتری همراه است. اما قبل از کوتاه کردن مو دست نگه دارید و نکات این قسمت از دنیای مد ما که شامل 10 نکته مهم کوتاهی مو است را مطالعه کنید.

نکات مهم کوتاه کردن مو

1. کوتاه کردن موها اغلب هیچ ربطی به رشد سریع تر آن ندارند

خلاص شدن از بلندی مو هیچ تأثیر مستقیمی بر افزایش رشد آن ندارد. انتهای موی شما با فولیکول های روی پوست سرتان اصلاً مرتبط نیست. این فولیکول های روی پوست سر هستند که سرعت و میزان رشد موی شما را تعیین می کنند. پس با کوتاه کردن آن ها نمی توانید شاهد رشد زیاد و سالم تر باشید.

2. گاهی اوقات قیچی کردن انتهای مو را نادیده بگیرید

شاید عادت کرده باشید که پشت سر هم انتهای موهای خود را قیچی کنید. اما بهتر است که 6 الی 8 هفته دست نگه دارید. موهای شما معمولاً بعد از کوتاه کردن ، حدود 3 الی 4 ماه هیچ موخوره ای نمی زنند و بعد از این زمان مجاز هستید که انتهای آن را کوتاه کنید.

3. مراقب لایه های مو باشید

زمانی که موهای خود را کوتاه می کنید ، باید لایه های بافت مو را در نظر داشته باشید. زمانی که آرایشگر موهای شما را کوتاه می کند، قبل از هرچیز آن را صاف می کند. پس مثلاً اگر موهای بیش از حد فری دارید ، باید تا حدی آن را کوتاه کنید که درحالت فر بودن نیز مورد پسند شما واقع شود و بیش از کوتاه به نظر نرسد.

10 نکته مهم کوتاهی مو
10 نکته مهم کوتاهی مو

4. از شامپو صرف نظر کنید

قبل از کوتاه کردن موها به سرتان شامپو نزنید. زیرا بعد از کوتاه کردن آن نیاز به شستن موها پیدا می کنید پس چه بهتر که دو بار پشت سر هم این کار را انجام ندهید.

5 . موهای طبیعی خود را هنگام خشک بودن کوتاه کنید

لازم به ذکر است که موهای شما برای کوتاه کردن حتما باید خشک باشد. زیرا هنگام خیس بودن سایز واقعی موهایتان مشخص نخواهد بود.

6. به وبسایت سالن آرایشی سر بزنید

قبل از اقدام برای کوتاه کردن موها و هرگونه پول خرج کردن باید به وب سایت سالن آرایشی در صفحات مجازی مراجعه کنید و نمونه کارهای آن ها را مشاهده کنید. تا بعدا دچار پشیمانی نشوید.

7. همه چتری ها یکسان کوتاه نمی شود

اگر قصد چتری کردن موهایتان را دارید ، باید تحقیق کنید تا ببینید دقیقاً چه چتری به صورت شما می آید و بافت موهای شما را متناسب تر می کند. اگر صورت مربعی شکل دارید ، بهتر است از طرح های بلند استفاده کنید برای صورت های گرد ، چتری های کوتاه تر مناسب تر می باشند.

10 نکته مهم کوتاهی مو
10 نکته مهم کوتاهی مو

8. کوتاه کردن موها به معنای کم شدن مراقبت از آن ها نیست

کوتاه کردن موها به معنای این نیست که مراقبت از آن راحت تر باشد. هنوز هم باید مثل قبل از موهایتان مراقبت کنید و به استایل آن اهمیت بدهید تا با بلند شدن آن نیز موهای سالمی داشته باشید.

9. اگر انتهای مو را کوتاه نکنید ، موخوره کم کم پیدا می شود

موخوره ها به طول و اندازه موهای شما نگاه نمی کنند. موهایتان هر اندازه ای که دارد، باید آن را قیچی کنید و قسمت های شکننده و ضعیف را از بین ببرید . برای این کار انتهای موها را بررسی کنید که اگر تعداد موهای موخوره دار بیشتر از موهای بدون موخوره بود، انتهای آن را کوتاه کنید.

10 . گزینه ها را بررسی کنید

قبل از کوتاه کردن موها تمام انواع مدل موهای کوتاه را مشاهده کنید و نوع صورت خود را بررسی کنید تا بتوانید یک مدل موی کوتاه جذاب برای خودتان بسازید و بعد از کوتاهی از آن پشیمان نشوید.

10 نکته مهم کوتاهی مو
10 نکته مهم کوتاهی مو

مطالب پیشنهادی:

علت چرب شدن موی سر

براق شدن موی سر

آموزش برداشتن ابرو در خانه