۹ راهکار برای اینکه از تماشای فیلم  در منزل خودتان لذت ببرید

۹ راهکار برای اینکه از تماشای فیلم  در منزل خودتان لذت ببرید قدیم‌ها فیلم‌دیدن طور دیگری بود؛ مثل این روزها نبود که انواع وسایل و ابزارها در دسترس باشند و بتوان فیلم و سریال را در لپ‌تاپ، تلویزیون، تلفن‌های هوشمند و … دید. پرده نقره‌ای و تالار تاریک سینما تنها انتخاب بود حالا اوضاع فرق کرده است. بسیاری از افراد ضمن اشتیاقی که هنوز هم به دیدن فیلم در سالن‌های سینما دارند، خیلی راحت می‌توانند برنامه فیلم‌دیدن را در آخرهفته‌هایشان راه بیندازند.

۱. زمان مناسبی انتخاب کنید

برای تماشای فیلم در منزل، باید زمان مناسبی را انتخاب کنید. زمان ایدئال چه موقع است؟‌ البته این زمان برای هرکسی متفاوت خواهد بود، اما بهتر است زمانی را به فیلم‌دیدن اختصاص بدهید که در آن هیچ کار دیگری بر عهده‌تان نیست؛ مثلا لازم نیست کارهای خانه را انجام بدهید یا وظیفه‌ای از وظایف روزانه‌تان انجام‌نشده باقی نمانده است. وقتی به‌طور کامل بیکار باشید، بهتر و عمیق‌تر روی فیلم تمرکز می‌کنید و اوقات بهتری را برای خود رقم خواهید زد.

۲. از قبل، فیلم موردنظرتان را انتخاب کنید

برای تماشای فیلم برنامه ریزی داشته باشید. باید بدانید که قرار است به تماشای چه فیلمی بنشینید. اگر ندانید و بی‌گدار به آب بزنید، شاید وقت‌تان را پای فیلمی بگذارید که اصلا از آن خوشتان نیاید یا بخش عمده‌ای از زمانی را که برای تماشای فیلم مشخص می‌کنید، صرف مطالعه نقدونظرها می‌شود.

اگر برنامه‌ریزی درستی برای تماشای فیلم‌ها داشته باشید، زمان زیادی از شما گرفته نمی‌شود و می‌توانید فیلم‌های بیشتری در اوقات آزاد خود ببینید. هر فیلم دست‌کم ۱٫۵ تا ۲ ساعت از وقت شما را خواهد گرفت.

۳. تنقلات یا غذای موردعلاقه‌تان را فراموش نکنید

۹ راهکار برای اینکه از تماشای فیلم  در منزل خودتان لذت ببرید

انتخاب غذا یا تنقلاتی که همراه با فیلم نوش‌جان می‌کنید، به سلیقه، ذائقه و البته حال‌وهوایتان بستگی دارد. ببینید که هوس چه‌چیزی کرده‌اید و تماشای فیلم در کنار خوردن چه‌چیزی برایتان خوشایند است. خوراکی‌ها می‌توانند لذت فیلم‌دیدن را چندبرابر کنند.

۴. دوستان همفکر و صمیمی را هم دعوت کنید

تماشای فیلم‌های سرگرم‌کننده در منزل بسیار خوشایند است. اگر دوستانی همفکر و صمیمی هم شما را در این مسیر همراهی کنند، لذت بیشتری خواهید برد. در کنار این افراد، کاملا آزاد هستید که نظرات‌تان را راحت بیان کنید و خودتان باشید؛ مثلا کاملا آزاد خواهید بود که فیلم را به ‌عقب ببرید و صحنه‌ای را که پسندیده‌اید، چند بار تماشا کنید.

۵. لذت و اهمیت تماشای تنهاییِ فیلم را دست‌کم نگیرید

بعضی وقت‌ها بهتر است که تنهایی به تماشای فیلم‌ها بنشینید؛ مثلا وقتی پای سینمای جناب دیوید لینچ (David Lynch) در میان است، تنهابودن بهتر خواهد بود. اگر یک جمله را هم از دست بدهید، رشته افکارتان پاره می‌شود و دیگر متوجه پیچیدگی‌های فیلم نخواهید شد. پس چه ‌بهتر که برخی از فیلم‌های خاص و پیچیده را تنها نگاه کنید. (مالهالند درایو یا همان جاده مالهالند را دیده‌اید؟)

۶. از سایت‌های نمایش فیلم غافل نشوید

برای دیدن فیلم‌های مختلف، می‌توانید اقدام به خرید اشتراک سایت‌های نمایش فیلم کنید. سایت‌هایی وجود دارند که با دریافت مبلغی، امکان تماشای نامحدود فیلم در ماه را برایتان فراهم می‌آورند. این هم روشی برای تماشای بی‌دغدغه فیلم‌های مختلف خواهد بود. کافی است که سری به این سایت‌ها بزنید، اشتراک بخرید و بعد از میان انبوه فیلم‌هایی که دارند، موردی را برای تماشا انتخاب کنید.

۷. دی‌وی‌دی‌ها هنوز هم در بازار هستند

اگر اهل فضای مجازی نیستید و نمی‌توانید یا نمی‌خواهید که آنلاین فیلم ببینید، باز هم گزینه‌های دیگری در دسترس‌تان هستند. هنوز دی‌وی‌دی‌ها بازار را ترک نکرده‌اند. به فروشگاه‌های رسانه‌های تصویری مراجعه کنید و با خرید فیلم‌های مختلف، برای خودتان برنامه‌ریزیِ فیلم‌بینی داشته باشید. می‌توانید از فروشگاه‌های محله‌ای و دکه‌های روزنامه‌فروشی هم فیلم‌ها و سریال‌های نمایش خانگی را بخرید و در خانه تماشا کنید.

۸. به خود آزادی‌ عمل بدهید

۹ راهکار برای اینکه از تماشای فیلم  در منزل خودتان لذت ببرید

یکی از مزایای تماشای فیلم در منزل، داشتن آزادی‌ عمل است. در سینما، مجبورید که تمام لحظات فیلم را تماشا کنید و امکان نگه‌داشتن فیلم هم نیست؛ اما در منزل، محدودیتی در کار نخواهد بود. اگر از فیلمی خوشتان نیاید، آن را رها می‌کنید. از بخش‌هایی که دوست ندارید هم می‌گذرید و فیلم را جلو می‌زنید. حتی می‌توانید فیلم را نگه دارید و به کارهای دیگرتان برسید و باقی آن را بعدا تماشا کنید.

۹. کار و تفریح را تلفیق کنید

به‌ نظرتان تماشای فیلم فقط کاری تفریحی است؟‌ اشتباه می‌کنید. با نگاه‌کردن به فیلم‌ها، می‌توانید زبان‌های خارجی را بهتر یاد بگیرید. همچنین اگر نویسنده یا منتقد هستید، با تماشای فیلم‌های مختلف، به نگاهی دقیق‌تر و بهتر برای نگارش و نقد می‌رسید. بد نیست با یک جست‌وجوی ساده در گوگل،‌لیست فیلم‌های آموزنده مرتبط با کارتان را را پیدا کنید و تماشا کنید.

در آخر

تماشای فیلم در منزل، می‌تواند تفریحی بسیار مناسب باشد. درنهایت رفاه و آرامش لَم بدهید و فیلم‌های موردعلاقه‌تان را تماشا کنید. هم هزینه چندانی ندارد و هم لذت زیادی برایتان فراهم می‌کند.


مطالب پیشنهادی : 

معرفی پارک های آبی

10 آبشار حیرت انگیز