فرد کلاهبرداری که باترفند فروش حیوانات خانگی از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.

سودجویی و فریب مردم از طریق حیوانات زینتی

شخصی چند روز قبل با در دست‌ داشتن شکواییه به پلیس فتای پایتخت مراجعه و اعلام کرد، در فضای مجازی به دنبال خرید یک گربه خانگی برای خود بودم. که با یک صفحه اینستاگرامی که تصاویر بسیار زیبایی از حیوانات خانگی برای فروش گذاشته بود برخورد کردم. بدون توجه به اطمینان از صحت اطلاعات این پیج اینستاگرامی یک گربه خریداری کردم. اما بعد از واریز مبلغ، دیگر پاسخی از آن صفحه دریافت نکردم.

کلاهبرداری باترفند فروش حیوانات
کلاهبرداری باترفند فروش حیوانات

کارشناسان پلیس فتا بعد از شنیدن اظهارات این فرد تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند. پس از انجام اقدامات لازم هویت ادمین صفحه برای پلیس روشن شد. سپس با هماهنگی مرجع قضائی متهم در یکی از شهرهای حاشیه تهران دستگیر شد و به پلیس فتا انتقال یافت. متهم در تحقیقات مقدماتی به جرمش اعتراف کرد. وی گفت: با راه ‌اندازی یک صفحه اینستاگرامی به بهانه فروش حیوانات خانگی تصاویر حیوانات مختلف خانگی را در اینترنت جست ‌و جو و با عنوان تصاویر اختصاصی پت‌ شاپ خود در صفحه بارگذاری می‌کردم.

در اقدام بعدی مراجعه‌ کنندگان را ترغیب به پرداخت کامل مبلغ قبل از ارسال می‌کردم. پس از واریز وجه به یک حساب بانکی غیرمرتبط با خودم دیگر پاسخی به افراد نمی‌دادم و آنها را در لیست افراد مسدود شده قرار می‌دادم.

کلاهبرداری باترفند فروش حیوانات
کلاهبرداری باترفند فروش حیوانات

دستگیری ادمین تقلبی اینستاگرام

سرهنگ داود معظمی‌ گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران با تأیید این خبر به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: فریب ظاهر زیبا و پررنگ و لعاب صفحات اینستاگرامی را نخورید. خریدهای خود را فقط از فروشگاه‌های معتبر و دارای مجوز یا سایت و بسترهای رسمی آنها در فضای مجازی انجام دهید. زیرا افراد سودجو این فضا را مکانی مناسب برای انجام اعمال مجرمانه خود می‌دانند. از زودباوری برخی از کاربران پلی برای رسیدن به مقاصد مالی نامشروع خود می‌سازند. شهروندان همچنین می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق ۱۱۰ یا ‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلاهبرداری باترفند فروش حیوانات
کلاهبرداری باترفند فروش حیوانات

مطالب پیشنهادی:

زیباترین حیوانات دنیا

حیوانات خانگی آپارتمانی

مناسب ترین سگ ها برای آپارتمان