طرز تهیه کباب سلطانی  : کباب کردن گوشت‌های مختلف عطر و بوی بسیار دلبر و دل‌نشینی دارند که بسیار وسوسه برانگیز هستند. شما می‌توانید انواع کباب‌ها را به شکل خوراک یا در کنار پلو سفید یا زعفرانی سرو کنید. غذای بی نظیر و شکیل امروز ما نیز هم به صورت خوراک و هم در کنار چلو سرو می‌شود.

مواد مورد نیاز تهیه کباب سلطانی :

گوشت قرمز بدون استخوان (گوسفندی یا گوساله): صدو پنجاه گرم

فیله مرغ: صدو پنجاه گرم

لیمو تازه یا آب‌لیمو: چهار قاشق غذاخوری

پیاز متوسط: دو عدد متوسط یا (کیوی متوسط دو عدد)

روغن زیتون: دو قاشق غذاخوری

زعفران دم‌ کرده: دو قاشق غذاخوری

نمک: به مقدار لازم

فلفل قرمز: به دل‌ خواه

طرز تهیه کباب سلطانی

در اولین مرحله به سراغ پیازهایمان می‌رویم. پیاز را بهتر است به صورت خلالی برش بزنیم که در پایان کار به گوشت‌ها نچسبند و‌ به ‌راحتی قابل جدا کردن باشند.

ممکن است شما هم در روش‌های مختلف مشاهده کرده‌اید که پیاز را رنده می‌کنند که این کار باعث می‌شود مقداری از پیاز‌ها به گوشت‌تان بچسبد. در هنگام کباب شدن زودتر می‌‌سوزد و شکل ظاهری بدی به کباب شما می‌دهد. ما توصیه می‌کنیم پیاز رو خلالی برش بزنید.

در این‌جا می‌تونید در کنار پیاز از کیوی هم استفاده کنید. کیوی حاوی آنزیمیست بنام اکتینیدین که در بافت گوشت تاثیر گذاشته و‌ باعث ترد شدن آن می‌شود. نکته جالب اینه که کیوی بواسطه خاصیت اسیدی که داره تاثیر شدیدی روی بافت گوشت می‌زاره. این تاثیر به اندازه‌ای هست که اگر از کیوی برای نرم کردن گوشت استفاده کنید زمان مورد نیاز در این مرحله نصف می‌شه.

در دومین مرحله به سراغ گوشت‌هایمان می‌رویم و فیله‌های گوشت را به صورت مستطیلی برش می‌زنیم.

نکته مهمی که باید در این مرحله رعایت کنید یکسان برش زدن گوشت‌ها هستند، چون در زمان کباب شدن ممکن است یکسان کباب نشوند و شکل ظاهری خوبی به خود نگیرند. این‌جوری کباب‌هاتون به دو صورت خواهند بود بخشی سوخته و بخشی نپخته.

گوشت‌ها‌رو به ظرف مناسبی منتقل کرده و کیوی خرد شده و پیاز‌ها را به آن اضافه می‌کنیم و‌ سی تا شصت دقیقه زمان می‌دهیم تا بافت گوشت‌ها نرم شود.

معمولا گوشت مرغ، بافت نرم‌تری نسبت به گوشت قرمز دارد به‌همین دلیل اول گوشت قرمز را طعم دار می‌کنیم تا تردتر شوند.

نکته: با توجه به این‌که زمان پخت گوشت قرمز و سفید متفاوتند شما باید گوشت قرمز رو زودتر طعم ‌دار کنید و در صورت امکان برای نرم‌ تر شدن بافتش از کیوی استفاده کنید.

در ظرف دیگری گوشت مرغ تکه شده را با زعفران دم شده و مقداری از پیازهایمان مخلوط می‌کنیم.

نکته: توجه داشته باشید که در این مرحله به گوشت‌ها آب‌لیمو و نمک را اضافه نکیند چون باعث می‌شود که گوشت سفت شده و به‌خوبی کباب نشود.

پیازها یا کیوی‌های خرد شده را از گوشت‌ها جدا کرده و ‌درون ظرف دیگری گوشت مرغ و گوشت قرمز را با هم مخلوط میکنیم.

روغن زیتون، آب‌لیمو، نمک و فلفل را با هم مخلوط کرده و به گوشت‌ها اضافه می‌کنیم. پانزده دقیقه زمان می‌دهیم تا گوشت‌ها طعم‌دار شوند. با همین چند قلم جنس به‌راحتی گوشت‌هایمان را برای کباب شدن آماده کردیم.

در مرحله آخر از سیخ‌های فلزی کمک خواهیم گرفت و تکه‌های گوشت قرمز و مرغ را یکی در میان به سیخ می‌کشیم. بهتر است در این مرحله با کمک دست گوشت‌ها را کنار هم بچینیم تا فضای خالی بین آن‌ها نماند چون در حین کباب شدن آب گوشت گرفته می‌شود گوشت‌ها به قطعات کوچک‌تری تبدل می‌شوند. آخرین توصیه ما اینه که برای پخت این کباب حتی‌المقدوراز منقل و ذغال استفاده کنید، حرارت ذغال بسیار بیشتر از شعله گاز است و زمان کمتری برای پخت مورد نیاز است.


مطالب پیشنهادی : 

بارش برف و باران در برخی مناطق

معرفی 10 کشور که برای زنان گردشگر امنیت بیشتری دارد

کم هزینه ترین کشور برای تحصیل کدام کشور است ؟