از بالم لب برای رفع خشکی و نرم شدن لب ها استفاده می شود اما بالم لب علاوه بر این، کاربردهای جالب و مفید دیگری در زمینه رفع برخی مشکلات روزانه شما دارد.
استفاده از بالم لب به عنوان یک نرم کننده عالی در طول زمستان رایج است. بالم لب، تنها مختص استفاده برای لب نیست بلکه کاربردهای جالب و شگفت انگیز دیگری هم دارد. که احتمالا از آنها بی خبرید که ما به شما معرفی خواهیم کرد.

تمیز کردن شیشه عینک :

مقداری بالم را روی عینک یا عینک آفتابی خود بزنید و سپس با یک پارچه نرم روی آن بکشید. با این کار نه تنها می توانید لکه های عینک را پاک کنید بلکه از لک شدن مجدد آن و جذب گرد و غبار در روزهای آینده جلوگیری می کنید.

روان سازی زیپ گیر کرده :

اگر زیپ لباستان به راحتی حرکت نمی کند، مقداری بالم لب را به محلی که زیپ در آن گیر کرده است بمالید. همچنین می توانید با استفاده از خلال دندان بالم لب را روی شیارهای زیپ بکشید، به این ترتیب زیپ به راحتی حرکت می کند.

مرتب کردن موها :

اگر جز آن دسته افرادی هستید که موهای خشک و وزی دارید. و با امتحان کردن روشهای مختلف برای مرتب کردن موها، نتیجه دلخواه را نگرفته اید استفاده از بالم را به شما پیشنهاد می شود .

برای مرتب کردن مو، بالم را روی کف دست بزنید و سپس دست را روی موها یا ابرو بکشید تا مرتب و صاف شوند.

مرطوب کردن بینی :

معمولا در فصل زمستان به دلیل آبریزش بینی ناشی از سرماخوردگی و آنفولانزا دچار زخم و خشکی بینی می شوید. بنابراین در صورت نداشتن لوسیون می توانید از بالم لب برای نرم کردن اطراف بینی استفاده کنید.

محافظت از پاشنه پا در برابر تاول :

 بالم لب

به جای خرید باند برای جلوگیری از تاول پا، مقداری بالم لب را روی پاشنه پا بمالید. پوشش مومی بالم باعث می شود کفش های سفت و سخت شما به راحتی روی پوست بلغزنند و از ایجاد تاول جلوگیری کند.

از بین بردن لکه ریمل :

 بالم لب

آیا سیاه شدن اطراف چشم هنگام استفاده از ریمل را تجربه کرده اید؟ یک گوش پاک کن را آغشته به بالم کرده و با دقت لک ریمل را پاک کنید. همچنین می توانید بطور مستقیم بالم لب را روی لک بزنید و با دستمال پاک کنید.

تعمیر سی دی خراشیده شده :

 بالم لب

آیا از فواید بالم در رفع خراش سی دی چیزی شنیده اید؟ بالم خراش های سطح سی دی را پر کرده و امکان استفاده مجدد از آن ها را فراهم می کند.


مطالب پیشنهادی:

انواع رژ لب

رفع ترک لب

کاربرد های جالب از بالم لب

نحوه تعمیر رژلب شکسته

تزریق ژل لب