چگونه بازیگر شویم و از کجا بفهمیم استعداد بازیگری داریم؟

چگونه بازیگر شویم؟ ابتدا باید بگوییم که این سؤال همان اندازه که جامع و فراگیر است؛ اصلاً پاسخ ساده‌ ای ندارد و برای رسیدن به نتیجه نهایی باید حوصله داشته باشید. مسیر رسیدن به رؤیای بازیگری، نخست از ایستگاه شما می‌گذرد. هرچه بیشتر روی خودتان آگاهی داشته باشید و با استعدادهایتان آشنا باشید فرآیند سریع ‌تری را سپری خواهید کرد؛ بنابراین ابتدا باید دریابیم که استعداد بازیگری در ما هست یا خیر!

اولین قدم در مسیر بازیگر شدن، آموزش و فراگیری مبانی بازیگری است که می‌تواند در قالب آموزش‌های گروهی یا فردی شکل گیرد و تا حدودی در شناسایی استعداد شما مثمر ثمر است چراکه سرعت یادگیری شما با میزان توانایی و استعدادتان نسبت مستقیم دارد؛ پس شرکت در دوره‌های آموزشی به تنهایی می‌تواند معیار بسیار خوبی برای سنجش استعداد و میزان علاقه شما به بازیگری یا به طور کلی سینما و تئاتر را تعیین کند.

چگونه بازیگر شویم؟

چگونه بازیگر شویم؟
چگونه بازیگر شویم؟

بگذارید در همین ابتدا، موضوع مهمی را به شما یادآور شویم که بازیگری هرگز مقصدی نیست که شما به سوی آن گام برمی‌دارد. تعبیر شما از بازیگری باید مقدار شناخت و آگاهی از خودتان در یک سطح باشد. این یعنی پیش از سؤال چگونه می‌توان بازیگر شد، باید از خودتان سؤال مهم ‌تری بپرسید: آیا من بازیگر هستم؟! برای رسیدن به پاسخ این سؤال کلیدی می‌توانید از اساتید و کارشناسان این عرصه کمک بگیرید اما پاسخ نهایی نزد شماست.

شما هستید که سرانجام جهان را با توانایی‌هایتان آشنا می‌کنید و هیچ کس جز شما از جهان بی‌نظیر ذهن و استعدادتان مطلع نیست. شرکت در دوره‌های آموزش بازیگری یکی از جدی ‌ترین راه‌های ورود به دنیای بازیگری است و سالانه هزاران نفر در سراسر کشور در این دوره‌ها ثبت‌ نام می‌کنند.

تست بازیگری

چگونه بازیگر شویم؟
چگونه بازیگر شویم؟

تقریباً از هر کسی بپرسید چگونه بازیگر شویم یکی از پاسخ‌ها به تست بازیگری ختم می‌شود. قطعاً تست بازیگری یکی از راه‌های رسیدن به دنیای بازیگری است. اما تست بازیگری چگونه است و اصلاً برای تست بازیگری کجا باید رفت؟ تست بازیگری به جلسه‌ای گفته می‌شود که عوامل تولید یک اثر سینمایی یا نمایشی برای انتخاب بازیگران نقش‌های مختلف، با هنرجویان و بازیگران ترتیب می‌دهند.

برخلاف روش‌های سنتی گذشته در حال حاضر فراخوان‌های تست آنلاین بازیگری در بستر فضاهای مجازی اطلاع‌رسانی می‌شود. در جلسه تست بازیگری از افراد خواسته می‌شود تا خودشان را معرفی کنند. اگر سابقه کاری داشتند بگویند. در این جلسه ممکن است از شما فیلم گرفته شود. حتماً در ابتدا بپرسید که آیا لازم است به لنز خیره شوید یا به فرد دیگری؟

زیست بازیگری

بازیگر باید یک زندگی عادی و در عین حال منطبق با نیاز‌هایش تجربه کند. سؤال کلیدی چگونه بازیگر شویم؟ را به یاد آورید. شما به عنوان یک بازیگر باید زندگی را با تمام فراز و نشیبی که دارد بپذیرید و تجربه کنید؛ بنابراین حضور شما در جامعه باید با مشاهده و گوش دادن به تک ‌تک جزئیات همراه باشد. اگر به سر کار می‌روید مدت زمانی که شما از خانه تا محل کار سپری می‌کنید مهمترین زمان روز است.

از این فرصت استفاده کنید و از تمام افرادی که در طول مسیر می‌بینید برای بهبود تجربه شخصی خودتان استفاده کنید. حدس روابط افراد، شغل آن‌ها و مشاهده رفتار و اعمال آن‌ها گنجینه شخصی شما را تکمیل‌تر می‌کند. چه کسی می‌داند؛ شاید چند روز بعد قرار باشد نقش همین کسی را بازی کنید که در اتوبوس کنارتان نشسته است.

نتیجه‌گیری

در این مطلب سعی کردیم تصویری صحیح و جامع از ورود به دنیای بازیگری به شما ارائه کنیم. حالا می‌دانید که برای پاسخ به سؤال چگونه بازیگر شویم؟ به چه مطالب و موضوعاتی باید اشراف داشته باشید؛ اما این پایان راه نیست. هریک از مطالبی که در این مقاله مطرح شد باید به ‌صورت موردی و دقیق بررسی شود.

چگونه بازیگر شویم؟
چگونه بازیگر شویم؟