آماده‌سازی پوست پیش از عروسی

چطور آرایش عروسیمان را خودمان انجام دهیم: مراقبت از پوست، عروسی و غیرعروسی ندارد. حتی اگر خبری از عروسی نیست، رسیدگی به پوست‌تان را از همین امروز شروع کنید قرار نیست کار شاقی کنید ماهی یک بار پوست صورت‌‌تان را به روش‌های مختلف، از ماساژ گرفته تا گذاشتن ماسک، تقویت کنید. این کار باعث می‌شود پوست‌تان باقوام‌تر و درخشان‌تر می‌شود؛ همچنین باعث می‌شود میکاپ بهتر روی پوست‌تان بنشیند. هر صبح و شب صورت‌تان را بشویید تا باکتری‌ها و مواد آرایشی کاملا پاک شوند هفته‌ای ۱ یا ۲ بار برای جداسازی سلول‌های مرده، پوست را لایه‌برداری کنید استفاده از مرطوب‌کننده و نوشیدن آب را فراموش نکنید پوست خیلی خشک و پرلک را در هیچ سالن زیبایی ای نمی‌توانید دقیقا همان‌طور که می‌خواهید، جلوه دهید این نکات را به یاد بسپارید:

اگر ۱ یا ۲ روز پیش از عروسی صورت‌تان جوش زد، با آن ور نروید پوشاندن جوش ساده‌تر از پوشاندن جای زخم آن است.
برای اجتناب از جوش یا قرمزی احتمالی، ۱ هفته پیش از عروسی صورت‌ و ابروها را اصلاح کنید. اگر پیش از این صورت‌تان را بند نینداخته‌اید یا وکس نکرده‌اید، در روزهای نزدیک به عروسی این کارها را انجام ندهید؛ چون ممکن است با جوش‌های فراوان روبه‌رو شوید.

رنگ موی مناسب عروس

اگر زمان زیادی تا عروسی باقی نمانده است، رنگ‌های جدید را امتحان نکنید. در روز عروسی شما باید خودِ همیشگی‌تان باشید. پس اگر تابه‌حال موهای‌تان را رنگ نکرده‌اید، این رویه را تا پس از عروسی ادامه دهید به‌جای رنگ‌کردن مو می‌توانید از درخشان‌کننده استفاده کنید که جلوه رنگ موی خودتان را بیشتر می‌کند اگر چند ماهی به روز عروسی مانده است، درباره رنگ دلخواه‌تان فکر کنید و تصمیم بگیرید از چند ماه قبل، رنگ‌کردن موها را شروع کنید تا به رنگ و جلوه دلخواه‌تان برسید.

آرایش عروس

چطور آرایش عروسیمان را خودمان انجام دهیم: راصل کار آرایش عروس در منزل از اینجا شروع می‌شود از بهترین مواد و بهترین کرم گریم عروس هم که استفاده کنید، اگر کارتان را بلد نباشید، نتیجه دلخواه را نمی‌گیرید نخست باید تصمیم بگیرید چه مدل آرایشی می‌خواهید در روز عروسی شما باید بهترین خودتان باشید؛ قرار نیست به آدم دیگری تبدیل شوید سبک ایرانی انتخاب می‌کنید یا اروپایی، سبک‌های جدید ۲۰۱۹، کلاسیک یا سبک‌های دیگر، بهتر است آرایش عروس ساده و ملایم باشد.

چطور آرایش عروسیمان را خودمان انجام دهیم
چطور آرایش عروسیمان را خودمان انجام دهیم

۱. پوست‌تان را آماده کنید

در روز عروسی پس از شستن صورت، از مرطوب‌کننده‌ای ملایم استفاده کنید. بهتر است برنامه روزانه‌تان را تغییر ندهید اما از لایه‌برداری سنگین خودداری کنید اگر روی صورت‌تان جوش دارید، مقداری قطره وایزین به آن بزنید و دیگر کاری به آن نداشته باشید.

۲. رنگ و تن آرایش‌تان را بر اساس رنگ پوست‌تان انتخاب کنید

از نظر پزشکی، ۶ نوع پوست وجود دارد اما شرکت‌های آرایشی مختلف انواع پوست را به روش خودشان توصیف می‌کنند؛ مثلا رنگی را که یک شرکت «بژ طبیعی» می‌نامد، شرکتی دیگر نام «عاجی» را به آن می‌دهد. بنابراین بهتر است، بدون درنظرگرفتن نام‌ها، بر اساس رنگ پوست‌تان، رنگ مواد آرایشی‌تان را انتخاب کنید. از این ترفند برای تشخیص اینکه ته‌رنگ پوست‌تان گرم است یا سرد، استفاده کنید. تکه‌ای نقره و تکه‌ای طلا را روی پشت دست‌تان بگذارید.

۳. استفاده از کرم پایه آرایش ضروری است

استفاده از پرایمر برای آرایش عروس در منزل ضروری است از وقتی آرایش‌کردن را شروع می‌کنید تا وقتی با مهمان‌ها خداحافظی می‌کنید، زمان زیادی می‌گذرد استفاده از کرم پایه آرایش یا پرایمر باعث می‌شود آرایش تا مدتی طولانی ماندگار باشد؛ به‌علاوه، پرایمر چروک‌های ریز و منافذ باز پوست را می‌پوشاند و باعث می‌شود آرایش بهتر روی پوست بنشیند پرایمر را پس از کرم مرطوب‌کننده و پیش از کرم‌پودر استفاده کنید.

۴. اکنون زمان استفاده از کرم پودر است

استفاده از کانسیلر پیش از کرم‌پودر، اشتباه است پس از استفاده از پرایمر، کمی صبر کنید تا خشک شود. شروع مرحلهٔ بعدی پیش از اینکه ماده آرایشی قبلی کاملا خشک شود، اشتباه بزرگی است اگر عجله دارید، با باد سرد سشوار صورت‌تان را خشک کنید.

اگر ته‌رنگ پوست‌تان سرد است، از کرم‌پودرهایی که سرخ‌ترند و پایهٔ آبی دارند استفاده کنید.
اگر ته‌رنگ پوست‌تان گرم است، از کرم‌پودرهایی با پایه زرد یا طلایی استفاده کنید.
برای اطمینان از انتخاب رنگ مناسب، گوش‌پاک‌کنی را در کرم‌پودر فرو کنید و روی خط پایین آرواره بمالید. اگر کرم‌پودر محو شود، انتخاب‌تان درست است.
با برس کرم‌پودر لایه نازکی کرم‌پودر بمالید. از مرکز صورت شروع کنید و به بخش‌های بیرونی بروید. همه صورت را خوب بپوشانید. زیر آرواره‌ها و گردن را فراموش نکنید. برای اینکه کرم‌پودر با یکنواختی بیشتر و در لایه‌ای نازک روی پوست بنشیند، می‌توانید از اسفنج مرطوب استفاده کنید.

۵. هر جا لازم است از کانسیلر استفاده کنید

کرم‌پودر برای یکنواخت‌کردن پوست و کانسیلر برای پنهان‌کردن چیزهایی مانند جوش و سیاهی دور چشم است. برای پوشاندن قرمزی یا حلقه‌های تیره، با برس کانسیلر روی این نواحی نقطه‌گذاری کنید و سایه‌ای هم‌رنگ یا یک درجه روشن‌تر از رنگ پوست‌تان خلق کنید با حرکات ضربه‌ای برس، کانسیلر را روی پوست‌تان پخش کنید اگر کانسیلر به‌خوبی ترکیب و یکنواخت نشد، نوک اسفنج آرایش را خیس کنید و با استفاده از آن کانسیلر را روی پوست یکنواخت کنید برای پوشاندن لک، ابتدا از کرم‌پودر، سپس کانسیلر و در پایان پنکیک استفاده کنید اگر هنوز هم لک دیده می‌شود، کانسیلر و پنکیک بیشتری بزنید.

چطور آرایش عروسیمان را خودمان انجام دهیم
چطور آرایش عروسیمان را خودمان انجام دهیم

۶. به‌اندازه از هایلایتر استفاده کنید

هایلایتر چیزی نیست که در کیف لوازم آرایش همه‌کس پیدا شود؛ اما بهتر است برای روز عروسی‌تان هایلایتر داشته باشید از هایلایتر برای برجسته‌کردن برخی قسمت‌های چهره مثلا برای بزرگ‌تر جلوه‌دادن چشم‌ها استفاده می‌شود اما حواس‌تان باشد که استفاده زیاد از هایلایتر یا استفاده از انواعی که براق و روغنی هستند، عکس‌های‌تان را خراب می‌کند هایلایتر مایع را پس از کرم‌پودر با برس به‌شکل ضربه‌ای و در مسیری تیک‌مانند روی پوست بخش کنید از گوشه‌ داخلی چشم‌ها شروع کنید، آنگاه به گوشه پایینی بینی و سپس به انتهای گونه‌ها و تا شقیقه‌ها بروید.

۷. قسمت‌های موردنظر را مشخص و سپس کانتور کنید

برای آرایش عروس در منزل کانتور صورت را فراموش نکنید بهتر است به‌جای بلاش پودری از بلاش کرمی استفاده کنید در کار با بلاش پودری، نخست با پودر نیمه‌شفاف قسمت‌هایی که نیاز به کانتور دارند مشخص کنید. حواس‌تان به میزان درخشندگی باشد درمورد مواد پودری همیشه مقدار کم نتیجۀ بهتری می‌دهد قرار است بشاش و پرانرژی به نظر برسید نه‌اینکه زیر گریم سنگین گم شوید با برس (براش) متوسط، بلاش پودری را روی پیشانی، کناره‌های بینی و چانه بمالید اکنون با برس، پودر برنزه‌ای را که ۱ یا ۲ پرده تیره‌تر از کرم‌پودرتان است، روی دو طرف صورت به شکل عدد ۳ بمالید از بالای صورت و از رستنگاه مو شروع کنید، سپس از کناره‌ها به سمت پایین صورت و زیر استخوان‌ گونه بروید، دوباره به کناره‌ برگردید و سپس به پایین آرواره بروید.

رژگونه کرمی را پیش از بلاش پودری، و رژگونه پودری را پس از آن استفاده کنید. درهرحال، در مصرف رژگونه ملایمت پیشه کنید همیشه می‌توانید به کم اضافه کنید از سیبِ گونه‌ها شروع کنید و به بالا و سمت موها بروید رژگونه را روی بینی نزنید در پایان، استخوان گونه‌ها را به‌شکل تیک رژگونه بزنید.

۹. با سایه و خط چشم به چشمان‌تان جلا بدهید

آرایش چشم خیلی تیره برای عروس مناسب نیست در میکاپ چشم عروس بهتر است خط چشم سیاه نباشد و سایه چشم هماهنگ با رنگ چشمان‌ و کمی روشن‌تر از آن باشد از هایلایتر برای بزرگ نشان‌دادن چشم‌ها استفاده کنید برای خیلی‌ها آموزش آرایش چشم عروس کار دشواری است؛ اما نگران نباشید قهوه‌ای، خاکستری و سبز را برای خط چشم امتحان کنید برای اینکه چشم‌ها بیشتر جلوه کنند، هم بالا و هم پایین چشم را خط چشم بکشید سایه چشم کرمی ماندگاری بیشتری دارد و برای روی پلک مناسب‌تر است؛ اما سایه پودری بیشتر مناسب قسمت بالایی پلک است از هایلایتر پودری در گوشه داخلی چشم‌ها و زیر ابروها استفاده کنید برای چشمان سبز، سایه‌های برنزی مناسب است سایه به‌ رنگ موکا به چشم‌های فندقی می‌آید برای چشم‌های آبی، سایه آبی ملوانی یا قهوه‌ای تیره را انتخاب کنید برای چشم‌های قهوه‌ای، سایه بنفش یا خاکستری گزینه مناسبی است.

۱۰. ریمل بزنید و ابروهای‌تان را مرتب کنید

در روز عروسی به‌احتمال زیاد اشک‌تان سرازیر می‌شود؛ پس، از ریمل ضدآب استفاده کنید. اگر پیش از این، از مژه مصنوعی استفاده نکرده‌اید، بهتر است در روز عروسی هم این کار را نکنید. به‌جای آن از فرمژه خوب، ریمل حجم‌دهنده و بلندکننده استفاده کنید. فرمژه را پیش از ریمل استفاده کنید ریمل را از ریشه مژه به بیرون و از سویی به سوی دیگر بزنید مشکی رنگ مناسبی است و به همه می‌آید.  اگر سابقه استفاده از مژه مصنوعی را دارید، بهتر است در روز عروسی از آن غافل نشوید. حفظ سادگی و ظاهری طبیعی، برای تمامی قسمت‌های صورت به‌جز مژه‌ها توصیه می‌شود با سایه ابرو، قاب ابروهای‌تان را مشخص کنید سایه ابرو باید کمی تیره‌تر از رنگ طبیعی ابروها باشد.

چطور آرایش عروسیمان را خودمان انجام دهیم
چطور آرایش عروسیمان را خودمان انجام دهیم

۱۱. لب‌ها را آرایش کنید، طوری که ماندگار باشد

برای پوست سفید با ته‌رنگ سرد، موکای ملایم خنثی و بنفش روشن (ماوی)، و برای ته‌رنگ گرم، هلویی خنثی یا صدفی مناسب است. صورتیِ روشن، برنزی تیره و موکای تیره رنگ‌های مناسبی نیستند. برای پوست سبزه با ته‌رنگ سرد، صورتی گل‌محمدی یا اناری، و برای ته‌رنگ گرم، برنزی، مسی و دارچینی مناسب است. برای پوست سبزه از رنگ‌های خنثی استفاده نکنید. برای پوست تیره با ته‌رنگ سرد، شرابی، یاقوتی یا قرمز انگوری را امتحان کنید. برای پوست تیره با ته‌رنگ گرم، عسلی، زنجبیلی یا مسی برنزی گزینه‌های خوبی هستند.