چرا دندان درد شب به سراغمان میاید؟ دندان درد از بدترین دردهایی است که معمولا شب ها سراغ مان می آید.همه ما دوست داریم که در انتهای یک روز طولانی با آرامش به رختخواب رفته و بخوابیم. اگرچه که بسیاری از افراد از این آرامش بی نصیب می مانند و با مشکلاتی مثل دندان درد مواجه خواهند شد. متاسفانه این درد بسیار کلافه کننده است و یکی از بزرگ ترین سختی هایش این است که به پزشک دسترسی ندارید.

چرا دندان درد شب به سراغمان میاید؟
چرا دندان درد شب به سراغمان میاید؟

چرا دندان درد شب به سراغمان میاید؟

1. ساده ترین و رایج ترین علتی که برای این موضوع شناخته می شود ، گیر کردن باقیمانده غذا بین لثه ها و دندان ها است. پوست سیب ، پفک ، آجیل یا تخمه می تواند جزء مواد غذایی باشد که با گیر کردن لای دندان ، درد بیشتری را ایجاد می کند که با مسواک زدن و نخ دندان از بین می رود.

2. بسیاری از افراد ، شب ها دندان قروچه می کنند ؛ مخصوصا زمانی که استرس بیش از حد بالایی دارند. اگر عادت به دندان قروچه دارید ، پس شب یا صبح ها منتظر سوزش فک یا دندان درد باشید اگرچه که با وجود عفونت یا پوسیدگی ، درد بر اثر دندان قروچه بدتر می شود.

3. پایین بودن سر هنگام دراز کشیدن در شب می تواند جریان خون به سر را افزایش دهد و احساس دندان رد را ایجاد کند.

4. پوسیدگی نیز یکی از رایج ترین علت های دندان در در شب است این پوسیدگی ممکن است حفره دندانی شما را سوراخ کند و حساسیت آن را به گرما و سرما بالا ببرد.

5. ترک دندانی نیز عاملی برای دندان درد در شب می باشد.

6. عفونت سینوسی نیز می تواند به دندان های فک بالا فشار وارد کند و دندان درد و فک درد را نیز ایجاد کند.

7. پولپیتیس نیز یکی از رایج ترین انواع دردهاست که یک عفونت جدی است و باعث التهاب ، ورم و فشار و درد خواهد شد.

8. گاهی اوقات نیز ممکن است که در طول روز آنقدر سرتان شلوغ باشد که اصلا متوجه دندان درد خود نشوید. در چنین حالتی فکر می کنید که دندان درد فقط شب ها در دهانتان ایجاد می شود. پس شب ها نیز باید سر خودتان را گرم کنید تا هرچه زودتر به پزشک مراجعه کرده و علت را بفهمید.

چرا دندان درد شب به سراغمان میاید؟
چرا دندان درد شب به سراغمان میاید؟

درمان های خانگی برای دندان درد شبانه

1. سعی کنید که هنگام خواب ، سر خود را بالاتر از بدنتان نگه دارید : بدین منظور باید از یک بالشت نسبتا ضخیم یا چند عدد بالشت استفاده کنید. این کار باعث می شود که فشاری به جریان خون در سر و دهان شما وارد نشود.

2. روتین بهداشت دهانی را رعایت کنید :دهان شما باید عاری از هرگونه آلودگی باشد که باعث درد شود. پس قبل از خواب ، حتما مسواک بزنید وآن را دو دقیه طول دهید. سپس از فلوراید و نخ دندان استفاده کنید. این کار باعث می شود که هرگونه بقای غذا از لای دندان شما بیرون بیاید.  درد از بین برود.

3. مقداری روغن زیتون را به محل درد بزنید این روش اثرگزار است و درد و ناراحتی را از بین می برد.

4. زمانی که لثه های شما درگیر شده و درد می گیرد ، دهان خود را با آب نمک بشویید. این کار باعث می شود که دهانتان عاری از هرگونه آلودگی ، زخم و عفونت شود.

5. برای مدیریت درد در کوتاه مدت می توانید از داروهای مسکن استفاده کنید. که التهاب و درد دندانی را از بین می برد البته اگر شک دارید ، قبل از استفاده از مسکن با پزشک مشورت کنید.

اگرچه که تمام راهکارهای بالا فقط در کوتاه مدت درد را از بین می برد. برای از بین بردن دائمی درد، باید به دندان پزشک مراجعه کنید.

چرا دندان درد شب به سراغمان میاید؟
چرا دندان درد شب به سراغمان میاید؟