چرا خاراندن کمر آرام بخش است:  همه ما ممکن است لحظات زیادی را پشت میز کامپیوتر نشسته باشیم برای مدتی یک پوزیشن یکسان داشته باشیم. بدون این که خودمان متوجه شویم انگشتانمان مدام روی کمرمان را می خاراند. گاهی اوقات نیز هنگام خواب کمر خود را می خارانیم و احساس خوبی به دست می آوریم. اما واقعاً چرا خاراندن کمر حس خوبی به ما می دهد ؟
خاراندن نیز مانند خمیازه کشیدن یک عمل شیوع دار است مطالعات نشان می دهد که زمانی که ما ببینیم یک فرد در حال خاراندن خودش می باشد، ما نیز به انجام این کار تمایل پیدا می کنیم.

چرا خاراندن کمر آرام بخش است؟

چرا خاراندن کمر آرام بخش است؟

ماساژ بدنی

خاراندن نیز مانند خمیازه کشیدن یک عمل انعکاسی است. که چند بار در روز اتفاق می افتد، بدون این که خودمان متوجه آن باشیم.

زمانی که یک ناحیه از بدن خارش می گیرد، سلول های ایمنی هیستامین آزاد می کنند که در آن محل تجمع پیدا می کند و پاسخ التهابی ایجاد می کند و ما با خاراندن ، تغییراتی را در تجمع آن ها ایجاد خواهیم کرد.

چرا خاراندن کمر آرام بخش است؟
چرا خاراندن کمر آرام بخش است؟

رفع خستگی ناشی از کار با خاراندن کمر

چرا خاراندن کمر آرام بخش است :  فشارها با انواع مختلف به عضلات کمر ما وارد می شوند که رایج ترین آن هم فشردگی رگ های خونی است. که جریان خون را محدود می کند و در نتیجه تنش و سفتی در عضلات ایجاد می گردد. کمبود فعالیت فیزیکی و نشستن روی صندلی عاملی برای اسپاسم عضلانی خواهد بود.

در چنین حالتی، زمانی که کمر خود را می خارانیم، به آن واکنش نشان می دهیم و جریان خون را در آن افزایش می دهیم و سروتونین آزاد می شود. که یک هورمون شادی بخش است. خاراندن کمر جریان خون را در این قسمت بالا می برد .تا تنش را از بین خواهد برد

در واقع مانند زمانی که سیستم پاداش دهی مغز ما فعال شده است. در نتیجه بعد از اینکه یک بار کمر خود را می خارانیم، دوست داریم بیشتر این کار را انجام دهیم. تا فشار بیشتری را از بین ببریم.

پس دفعه بعدی که مدت زمان طولانی پشت میز نشسته بودید و احساس کلافگی داشتید، می دانید که با خاراندن کمرتان می توانید حس بهتری پیدا کنید.

چرا خاراندن کمر آرام بخش است؟
چرا خاراندن کمر آرام بخش است؟
Share this...
Print this page
Print

مقالات مرتبط

اولین نفری باشید که نظر میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *