لاک ژل در این روزها یکی از محبوب ‌ترین روش‌های زیبایی ناخن است که به دلایل مختلفی نسبت به کاشت ناخن و همچنین لاک معمولی ترجیح داده می‌شود.در ادامه به شما طریقه پاک کردن لاک ژل از روی ناخن های طبیعی را آموزش میدهیم .

پاک کردن لاک ژل در خانه

 لاک ژل

مواد لازم :

 استون

پنبه

فویل آلومینیوم

سوهان ناخن

مرحله اول :

روی سطح لاک ژل بی رنگ را به آرامی سوهان بکشید تا لایه اولیه روی ناخن، پاک شود و مراحل بعدی به راحتی انجام گیرد. نیازی نیست سوهان کشی را به شدتی انجام دهید که لایه رنگی هم پاک شود. بعد از آنکه این مرحله را انجام دادید، حتماً دستان خود را بشویید تا ذرات جدا شده شسته شوند.

برای اینکه پوستتان آسیب نبیند و خشک نشود، پوست اطراف ناخن و سر انگشتانتان را با روغن کوتیکول، وازلین یا کرم چرب کنید. در مراحل بعد استون ممکن است به دلیل زمانی که روی دست می‌ماند، پوست را خشک کند.

مرحله دوم :

گلوله‌های پنبه‌ای را کاملاً به استون آغشته کنید و هر تکه از پنبه را به شکلی روی ناخن قرار دهید که کاملاً سطح ناخن‌ها را بپوشاند. بهتر است برای این کار از پد پاک کننده استفاده نکنید چراکه ابعاد آنها برای ناخن مناسب نیستند و مجبور می‌شوید، آنها را به قطعات کوچک‌تر برش بزنید. آلومینیوم فویل را به قطعات کوچک حدود ۸ در ۸ سانتیمتر تقسیم کنید. و روی پنبه را به استفاده از آلومینیوم فویل بپیچید تا پنبه را روی ناخن نگه دارد. این بخش از آلومینیوم جدا شده هم باید حتماً سطح ناخن شما را کاملاً بپوشاند. این کار را برای همه ناخن‌های خود تکرار کنید. شاید لازم باشد برای دومین دست خود از فرد دیگری کمک بگیرید.

مرحله سوم :

در همین حالت حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید تا استون بتواند به عمق لاک ژل نفوذ کند و آن را از روی ناخنتان بلند کند. بعد از مدت زمان مشخص، فویل و پنبه را از روی ناخن‌ها جدا کنید و با استفاده از ابزار مخصوص مانیکور که اغلب برای صاف کردن کوتیکول ناخن استفاده می‌شود، ژل باقی مانده روی ناخن را جدا کنید. می‌توانید در حین جدا کردن فویل و پنبه از روی دست هم، با کمی فشار سعی کنید که ژل ناخن شل شده را از روی سطح ناخن بردارید.

مرحله چهارم :

با استفاده از بافر ناخن، سطح روی ناخن را به آرامی سوهان کشی کنید تا اگر کمی خراش خورده است، صاف و یکدست شود. اکنون ناخن‌های طبیعی خودتان را دارید که می‌توانید برای آینده‌اش تصمیم بگیرید. این ناخن‌ها برای لاک ژلیش مجدد هم آماده هستند.


مطالب پیشنهادی :

چرا از شنیدن موسیقی لذت میبریم

بکرترین کویر های جهان

درمان کم کاری تیروئید