اصطلاح “کیک پاپ” که معمولا بصورت جمع، یعنی “کیک پاپس Cake pops” استفاده می شود، به نوعی کیک کوچک با روکش شکلاتی با شکل ظاهری آبنبات اشاره دارد. در ادامه مطلب به شما کاربران خواهیم گفت که پاپسیکلز یا کیک چوبی چیست. محبوبیت این محصول در سال 2009 به حدی زیاد شد که کتاب کیک پاپ “Cake Pop” نوشته بلاگری به نام بیکرلا Bakerella در لیست کتاب های پرفروش نیویورک تایمز قرار گرفت.

مراحل تهیه پاپسیکلز

پاپسیکلز یا کیک چوبی چیست
پاپسیکلز یا کیک چوبی چیست

مواد لازم:

کیک شکلاتی به قطر 20 ۱ عدد
شکلات تلخ قهوه ای ۲۵۰ گرم
خامه صبحانه ۲۵۰ گرم
شکلات سفید ۳۰۰ گرم
ترافل برای تزئین به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا شکلات ها را جدا گانه به روش بن ماری ذوب کنید. شکلات تلخ را با خامه ترکیب کرده و مدام هم بزنید تا گاناش بدست بیاید. سپس گاناش را به کیک پودر شده افزوده و با دست یا غذاساز کاملا یکدست کنید تا بشکل خمیر در بیاید. از شکلات سفید ذوب شده درون هر قالب سیلیکونی یک قاشق ریخته و قالب را چرخانیده تا تمام قسمتها آغشته شود. اگر قالب چند تاییست با کمک قلمو یا پشت قاشق اینکار را انجام دهید. سپس قالب را برای ده دقیقه درون فریزر قرار دهید. بعد از این مدت بیرون آورده و با قلمو یک دور دیواره را شکلات بمالید و مجددا درون فریزر قرار دهید.

پاپسیکلز یا کیک چوبی چیست
پاپسیکلز یا کیک چوبی چیست

در این مرحله کمی از خمیر کیک روی شکلات قرار داده و یک چوب بستنی از جای مخصوص وارد قالب کرده و با دست فشرده کنید و روی آن یک قاشق شکلات بریزید و پخش کنید تا کاملا یکدست شود و شکلات از لایه رویی به دیواره بچسبد تا موقع جدا کردن شکل خود را از دست ندهد. قالب را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون فریزر قرار داده تا شکلات کاملا خودش را بگیرد. سپس بیرون آورده و به آرامی از قالب خارج کنید. در انتها با ترافل،شکلات آب شده و یا حتی خمیر فوندانت مطابق با سلیقه و امکانات خودتان دیزاین نمایید.

پاپسیکلز یا کیک چوبی چیست
پاپسیکلز یا کیک چوبی چیست

سایر نکات

تمپر کردن شکلات سفید نسبت به شکلات قهوه ای کمی حساس تر است. پس برای اینکار دقت کنید،ظرف حتما از کتری زیر کار بزرگتر باشد تا بخار آب به دیواره بیرونی و درون کاسه برخورد نداشته و فقط از کف بخار را بگیرد. حرارت را بسیار ملایم نگه دارید و وقتی شکلات ذوب شد از روی حرارت برداشته و هم بزنید تا کاملا یکدست شود. چون مادامی که روی حرارت باشد حالت گلوله ای و خمیری دارد. این دسر ساده و سریع است که با کمترین امکانات به سرعت حاضر میشود و مطابق با ذائقه افراد و مواد اولیه در دسترس، قابل تغییر میباشد.

پاپسیکلز یا کیک چوبی چیست
پاپسیکلز یا کیک چوبی چیست

مطالب آموزشی:

دستور پخت کیک اسفنجی

طرز تهیه شیرینی ماکارون

طرز تهیه پاستیل خانگی