همه چیز در مورد عمل ابدومینوپلاستی  : شکم سفت و خوش فرم یکی از معیارهای تناسب اندام بوده و تقریباً تمامی بانوان و آقایان تلاش می کنند تا با ورزش کردن و کنترل وزن به این مهم دست پیدا نمایند. اما برخی اوقات حتی با انجام این روش ها نیز نمی توان به زیبایی و تناسب اندام رسید. در این میان حتی افرادی با وزن نه چندان زیاد نیز می توانند شکم بیرون زده یا افتاده داشته باشند.

در ذیل به برخی از دلایل بد فرمی های شکم اشاره می نماییم:

افزایش سن
عوامل موروثی
تجربه حاملگی
جراحی هایی در ناحیه شکم
افزایش و کاهش وزن ناگهانی و در کل نوسانات مکرر وزن
جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی، به منظور از بین بردن چربی و یا پوست اضافی شکم صورت می پذیرد. در ابدومینوپلاستی با بازیابی بخش سست شده و تحلیل رفته بافت ماهیچه ای شکم می توان تا حد زیادی به سفت کردن این ناحیه کمک نمود.

آنچه این عمل انجام نمی‌دهد:

گرچه ابدومینوپلاستی می تواند تأثیر بسزایی در خوش فرمی اندام شما داشته باشد، اما موجب کاهش وزن نشده و جایگزینی برای برنامه های ورزشی محسوب نمی شود. همچنین ماندگاری نتایج مثبت حاصل از ابدومینوپلاستی به میزان زیادی به برنامه های ورزشی شما بستگی دارد.

لذا توصیه می شود افرادی که تصمیم به کاهش وزن بیشتری دارند و یا می خواهند در آینده حاملگی را تجربه نمایند، ابدومینوپلاستی را به زمان آینده موکول نمایند.

ترک های پوستی به علت کشیده شدن پوست در پی افزایش و کاهش وزن به وجود می آیند. این عارضه های پوستی که در بیش تر افراد نیز یافت می شوند، با ابدومینوپلاستی بر طرف نمی شوند. گفتنی است با برداشتن پوست اضافی در طول جراحی زیبایی شکم تنها ممکن است تا حد زیادی از میزان این ترک های پوستی کاسته شود.

همه چیز در مورد عمل ابدومینوپلاستی

آیا این عمل برای من مناسب است؟

تامی تاک یا ابدومینوپلاستی کاملاً به انتخاب شخص (بدون توجه به نظر اطرافیان یا نزدیک شدن به یک تصویر ایده آل ذهنی) بستگی دارد. در حالت کلی ابدومینوپلاستی برای افراد ذیل می تواند مفید واقع شود:

افرادی که از لحاظ فیزیکی در سلامت کامل بوده و وزن ثابتی دارند.
افرادی که با عوارض این عمل آشنایی داشته و تصور منطقی از نتایج عمل دارند.
افرادی که سیگاری نیستند.
افرادی که از بد فرمی های شکم خود ناراضی هستند.

آماده صحبت کردن در مورد نکات زیر باشید:

اهداف شما از انجام جراحی ابدومینوپلاستی
شرایط سلامتی فرد، آلرژی های دارویی و داروهای درمانی که شما استفاده می نمایید.
وضعیت استفاده از داروها، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، نوشیدنی های الکلی و مواد مخدر
جراحی های قبلی
جراح فوق تخصص پلاستیک در جلسات مشاوره ای قبل از ابدومینوپلاستی می بایست پیرامون مباحث ذیل با شما گفت و گو نماید:
ارزیابی وضعیت سلامت عمومی، مراقبت های بیمار و عوارض جانبی عمل
تصویر برداری هایی که لازمه عمل ابدومینوپلاستی می باشند.
گزینه هایی که در مورد ابدومینوپلاستی وجود دارد.

حقایق مهم درباره عمل ابدومینوپلاستی

همه چیز در مورد عمل ابدومینوپلاستی  : هر چند که ابدومینوپلاستی می تواند شما را به اهداف زیبایی خود نزدیک نماید اما این عمل معمولاً از جراحی های ضروری به شمار نیامده و فرد می تواند شخصاً در مورد انجام دادن یا ندادن آن تصمیم گیری نماید. لذا بهتر است پیش از انجام جراحی زیبایی شکم با عوارض احتمالی آن آشنا شده و خود را بیش تر برای انجام دادن آن آماده نمایید.

عوارض ابدومینوپلاستی عبارتند از:

خونریزی
عفونت
آمبولی هوا در حین تزریق سرم
روند کند ترمیم زخم و اسکارهای ناشی از جراحی
از بین رفتن بخش زیادی از پوست
بی حسی و کم شدن حساسیت پوست
بدرنگی پوست و تورم طولانی مدت شکم بعد از جراحی
اسکارهای نامطلوب و محسوس
برداشتن بیش از حد پوست و بخیه زدن نادرست
نکروز چربی به این معنا که بخشی از بافت چربی در زیر پوست به نحوی از بین می رود که موجب فرورفتگی پوست می شود.
ترومبوز وریدی عمیق، قلبی و ریوی ممکن است در طول جراحی به وجود آید.
ناهمگونی های بافت شکم و عدم زیبایی ظاهری ناحیه ابدومینال
درد های پیاپی
اگر جراحی ابدومینوپلاستی شما به صورت سرپایی انجام می شود، نیاز است یک نفر را همراه خود داشته باشید، تا شما را به محل عمل برساند و بتواند شما را به منزل برگرداند.

مراحل عمل ابدومینوپلاستی

مرحله اول – بیهوشی

مرحله دوم – برش جراحی

مرحله سوم – بستن برش‌ها

مرحله چهارم – ملاحظه نتایج


پیامدهای ابدومینوپلاستی چیست ؟

دربیمار اسکارهای قابل ملاحظه (توجه) باقی می ماند.اسکار اصلی به صورت اریب درقسمت پایین شکم ودر ابدومینوپلاستی استاندارد اسکار اطراف (دور) ناف ایجاد می شود. اسکارهای مختلف دیگر ممکن است نتیجه مشکلات شخصی بیمار باشد.

اسکار (جای زخم) دربعضی از بیماران بهتر است. درهمه موارد همه اسکارها ابتدا قرمز ومتورم هستند. ضروری است که بیمار درمورد این اسکارها قبل از جراحی با جراح خود مشورت و از نتیجه آن آگاه باشد. اگرچه جراح سعی در پوشاندن اسکار زیر لباس زیر و لباس شنا (مایو) میکند.

بی حسی در قسمت پایین شکم بعد از جراحی به طور موقتی وجود دارد ولی دائمی نیست. تورم بالای اسکار که معمولا نتیجه جمع شدن مایع میان بافتی است، که به طور نرمال ازکشاله ران کشیده می شود.

چه محدودیت هایی وجود دارد؟

همه چیز در مورد عمل ابدومینوپلاستی  : به علت کشیدگی پوست به سمت پایین، کمر حالت کشیده و سفت به خود نمی گیرد. اگر بخواهیم کمر را سفت کنیم، باید پوست اضافی و چربی را توسط برش عمودی از وسط خارج کنیم. در حالیکه اسکار ناشی از برش عمودی، نمای زیبایی در اندام فرد ایجاد نمی کند.

به طور معمول، جدار شکمی دارای بافت چربی بیشتری نسبت به کشاله ی ران می باشد. بنابراین اگر عمل لیپوساکشن صورت نگیرد، شاهد یک برآمدگی ناشی از بافت های چربی موجود در سطح بالای اسکارهای باقی مانده، می باشیم.


مطالب پیشنهادی : 

معرفی بازار عبدل آباد

معرفی 5 رمان معروف

بهترین طراحان مد جهان