چه کسی می تواند اقدام به جراحی کوچک کردن معده نماید؟

نکاتی در مورد کوچک کردن معده  : جراحی اسلیو معده یا کوچک کردن معده، در اصل یک روش درمانی برای بزرگسالانی است که از چاقی رنج می برند. در صورتی که فرد متقاضی تمامی شرایط جراحی لاغری را داشته باشد، می تواند با این روش ها به راحتی معده را کوچک نموده و به لاغری دست یابد.

روش های کوچک کردن معده برای بزرگسالانی که BMI بدن آنها از 50 بیشتر است، مناسب است. زیرا با انجام این روش های جراحی اسلیو معده می توانند به تناسب اندام دست یابند. بسیاری از کلینیک های جراحی لاغری، خدمات کوچک کردن معده به صورت دائم و موقت را به افرادی که بالای 60 سال سن دارند، ارائه نمی دهند.

زیرا ممکن است برای این دسته از افراد جراحی لاغری و کوچک کردن معده مضراتی به همراه داشته باشد. اما افرادی که برای جراحی و بیهوشی مناسب باشند، افرادی که تمامی روش های دیگر را برای کاهش وزن امتحان کرده و به نتیجه نرسیده باشند، می توانند اشخاص مناسبی برای انجام جراحی با روش های کوچک کردن معده به شمار روند. اما این روش های لاغری و کوچک کردن معده به چند دسته تقسیم می شوند؟ در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

بهترین روش های کوچک کردن معده کدامند؟

اصولا هر پزشک، بسته به مهارت و تخصص خود یکی از روش های لاغری و کوچک کردن معده را به بیمار پیشنهاد می دهد.

از جمله بهترین روش های کوچک کردن معده باید به موارد زیر اشاره نماییم:

اسلیو معده :  برخی ممکن است اسلیو معده را با نام آستینی کردن معده نیز بشناسند. در این روش تنها بخش آستین شکل معده بخیه زده می شود که حجم معده را کاهش داده و منجر به سیر شدن سریع بیمار در حین خوردن غذا می شود.

بای پس معده :  یکی از روش های کوچک کردن معده و جراحی لاغری که قسمت زیادی از معده را کنار میگذارد. بای پس معده است. با این روش درمانی علاوه بر این که غذای زیادی از معده رد نمی شود. حتی به دلیل کوچک شدن روده، از آن نیز عبور نمی کند.

لاپاراسکوپی :  این مورد از روش های کوچک کردن معده را می توانیم در اصل نوعی حلقه گذاری در قیمت بالایی معده به شمار آوریم. حلقه با فشردن قسمت فوقانی معده، باعث می شود تا تنها مقدار کمی غذا وارد معده شود و شخص احساس سیری کند.

اسلیو معده با سوئیچ اثنی عشری : این روش تقریبا شبیه به روش اسلیو معده است. تنها در این روش پزشک بخشی از روده کوچک را که به سوئیچ اثنی عشر شهرت دارد، برمی دارد.

نکاتی در مورد کوچک کردن معده
نکاتی در مورد کوچک کردن معده

چه تکنیک های دیگری غیر از جراحی، برای کوچک کردن معده وجود دارد؟

نکاتی در مورد کوچک کردن معده : علاوه بر موارد یاد شده تکنیک های دیگری نیز وجود دارند. که بدون نیاز به جراحی، می توانند به کاهش وزن کمک کنند. روش های کوچک کردن معده که به روش بالون معده شهرت دارند، از جمله این تکنیک ها به شمار می روند.

در این روش بالون نرمی که از آب نمک یا هوا پر شده است در معده قرار می گیرد. که از خوردن غذای زیاد در فرد جلوگیری می نماید. این روش موقتی بوده و تنها 6 ماه میتواند برای لاغری موثر باشد. پس از پایان 6 ماه باید این بالون از بدن خارج شود. در غیر این صورت می تواند خطراتی را برای فرد به همراه داشته باشد.

نکاتی در مورد کوچک کردن معده
نکاتی در مورد کوچک کردن معده

مطالب پیشننهادی:

عوارض گن های لاغری

ایمن ترین روش جراحی لاغری

دلایل بازگشت وزن بعد از لاغری

5 گام ماساژ لاغری

راز ژاپنی ها برای لاغری