نودالیت؛ غذایی با کربوهیدرات بالا و هضم آسان : مهندس افشار با تشریح فرایند تولید نودالیت تاکید کرد که این محصول خوراکی به واسطه داشتن کربوهیدرات قابل توجه است . همین طور هضم ساده، گزینه مناسبی برای سالمندان، کودکان، بیماران و افرادی که در هضم غذا دچار مشکلند، است.

نودالیت؛ غذایی با کربوهیدرات بالا و هضم آسان
نودالیت؛ غذایی با کربوهیدرات بالا و هضم آسان

رضا افشار، کارشناس ایمنی و سلامت صنایع غذایی و تضمین کیفیت، در مورد شایعاتی که در رابطه با نودالیت وجود دارد اظهار کرد: «چند سالی است که این محصول جهانی پرطرفدار در ایران تولید می‌شود. شایعات و اخبار نادرستی در رابطه با آن مطرح می‌شود که پشتوانه علمی ندارند. گاهی از مضرات آن برای بدن گفته می‌شود. از همین رو برای روشن شدن موضوع نیاز است که در مورد درستی یا نادرستی این ادعاها آگاهی داده شود.»

وی با اشاره به اینکه نودالیت­ها به عنوان یک خوراکی، سال­ها است در کشورهای اروپایی و آسیایی عرضه می‌شوند گفت: «نودالیت از نظر ماهیت، مشابه پاستا و اسپاگتی است.  زیرا با خمیر درست می‌شود. اما بر خلاف پاستا و اسپاگتی، در تهیه نودالیت از تخم مرغ استفاده نشده.  و تنها آرد گندم به عنوان مایع خمیر به کار برده شده.  سپس کاملا با بخار پخته و در نهایت بسته­بندی می­شود. بنابراین نودالیت یک محصول کاملا پخته شده محسوب می­گردد.»

نودالیت؛ غذایی با کربوهیدرات بالا و هضم آسان
نودالیت؛ غذایی با کربوهیدرات بالا و هضم آسان

نودالیت؛ غذایی با کربوهیدرات بالا و هضم آسان

این کارشناس صنایع غذایی افزود: «در مواد تشکیل دهنده نودالیت­ها، هیچ ماده­ای که برای بدن ضرر داشته و یا بیماری­زا باشد، وجود ندارد. علاوه­ براین، برای اینکه محصول تولید شده تازگی خود را همانند روز اول حفظ کند.  اکسیژن داخل بسته­بندی تخلیه شده و در این شرایط احتمال رشد هرگونه باکتری و میکروب به صفر می­رسد.»

مهندس افشار در مورد چاشنی نودالیت و اینکه آیا این افزودنی­ها مشکل­ساز هستند یا خیر نیز گفت: «برای این کار از عصاره طبیعی گوشت، مرغ و سبزیجات و همچنین ادویه­ها استفاده می­شود.  این مواد نیز تماما طبیعی و بدون مواد نگه دارنده هستند و مشکل ساز نخواهند بود.»

این کارشناس صنایع غذایی در پایان با اشاره به اینکه نودالیت می­تواند یک منبع مناسب برای تامین کربوهیدرات بدن باشد. گفت: «نودالیت با تامین کربوهیدرات می­تواند انرژی مورد نیاز بدن را تامین کند.  به خصوص برای ورزشکاران، نیم ساعت پیش از شروع ورزش، مفید و کارساز است. از طرف دیگر نودالیت خوراکی است. که علاوه بر این ویژگی، هضم آن هم ساده بوده.  به این دلیل برای کودکان، سالمندان و افرادی که دچار بیماری‌هایی هستند که هضم غذا را برایشان مشکل می‌کند، می‌تواند مفید باشد.»مطالب پیشنهادی :

طرز تهیه پاستا با سس آلفردو

طرز تهیه صدف با 2 روش آسان

طرز تهیه پاستیل خانگی

طرز تهیه همبرگر کبابی

طرز تهیه میگو پلو برای 4 نفر