در این مقاله به شما معرفی کنیم و اطلاعاتی مختصر و مفید دربارهٔ اوضاع آموزشی و زندگی در این کشورها در اختیارتان قرار بدهیم با ما همراه باشید.

۱۰. استرالیا

رتبه‌بندی جهانی : ۱۰
تعداد دانشجویان بین‌المللی : ۲۷۰۰۰۰ نفر
جمعیت : ۲۵٫۱ میلیون نفر

در میان بهترین کشورهای جهان برای تحصیل، رتبهٔ دهم به خانهٔ کانگوروها و کوآلاها،‌یعنی استرالیا اختصاص دارد. شش دانشگاه استرالیا در میان صد دانشگاه برتر جهان قرار دارند و این کشور از لحاظ کیفیت بالای آموزشی در میان سایر کشورها در رتبهٔ چهارم قرار گرفته است.

۹. فرانسه

رتبه‌بندی جهانی : ۹
تعداد دانشجویان بین‌المللی : ۲۶۰۰۰۰ نفر
جمعیت : ۶۷٫۳ میلیون نفر

فرانسه کشوری است که جاذبه‌های بسیاری برای مردم سایر کشورها دارد .از لباس‌های مد روز مردم آن گرفته تا ناحیهٔ ساحلی زیبای فرنچ ریویرا و کلیسای جامع نوتردام که تنها تعداد کمی از جاذبه‌های این کشور هستند و باعث شده‌اند تا بسیاری آن را بهترین کشور برای تحصیل و حتی زندگی بدانند. سیستم تحصیلی در فرانسه بسیار معتبر و حساب‌شده است و بالغ بر ۳۵۰۰ مؤسسهٔ علمی-آموزشی در فرانسه وجود دارند که محصلین دیگر کشورها می‌توانند از میان‌شان انتخاب کنند. این مسئله باعث شده است تا تعداد محصلین اعزامی به این کشور روندی روزافزون داشته باشد.

۸. سوئیس

رتبه‌بندی جهانی : ۸
تعداد دانشجویان بین‌المللی : ۵۰۰۰۰ نفر
جمعیت : ۸٫۵ میلیون نفر

با تحصیل در سوئیس می‌توانید برای مدتی در کنار خوشحال‌ترین مردم جهان زندگی کنید. در این کشور، امکانات بسیاری در اختیار محصلین قرار می‌گیرد. از لحاظ کیفیت بالای آموزشی، سوئیس در رتبهٔ دوم جهان قرار گرفته است و از لحاظ دست‌یابی به اهداف شغلی، در رتبهٔ ششم.

۷. هلند

رتبه‌بندی جهانی : ۷
تعداد دانشجویان بین‌المللی : ۸۲۰۰۰ نفر
جمعیت : ۱۷٫۲ میلیون نفر

در میان بهترین کشورها برای تحصیل، هلند در رتبهٔ هفتم قرار گرفته است. این کشور، از لحاظ کیفیت بالای آموزشی، رتبهٔ سوم، و از لحاظ دست‌یابی به اهداف شغلی رتبهٔ چهارمِ جهان به خود اختصاص داده است. هلند کشور نسبتا کوچکی است، با این حال، هشت دانشگاه این کشور در میان صد دانشگاه برتر جهان قرار دارند که در نوع خود آمار قابل توجهی است.

۶. کاستاریکا

رتبه‌بندی جهانی : ۶
تعداد دانشجویان بین‌المللی : ۲۰۰۰ نفر
جمعیت : ۴٫۸ میلیون نفر

کاستاریکا، در میان بهترین کشورها برای تحصیل، با اقتدار رتبهٔ ششم را از آن خود کرده است. چشم‌اندازهای زیبا از حیات وحش و ورزش‌های متعدد و پرطرفداری که در این کشور وجود دارند، باعث شده‌اند تا کاستاریکا از لحاظ داشتن تجربه‌ای تازه و هیجان انگیز و پیدا کردن دوستان جدید در رتبهٔ دوم جهان قرار بگیرد و با کمی اغراق می‌توان گفت که به همین دلایل، کاستاریکا بهترین کشور برای تحصیل است.

۵. مکزیک

رتبه‌بندی جهانی : ۵
تعداد دانشجویان بین‌المللی : ۱۲۰۰۰ نفر
جمعیت : ۱۲۳٫۶ میلیون نفر

مکزیک یکی دیگر از کشورهای مناسب برای تحصیل است. آب‌وهوای فوق‌العاده خوب، هزینهٔ پایین زندگی و مردم خون‌گرم در شمار عواملی قرار می‌گیرند که باعث محبوبیت مکزیک در میان محصلین خارجی شده‌اند. مکزیک، هم برای زندگی و هم برای تحصیل کشوری ایده‌آل است؛ این کشور از لحاظ پیدا کردن دوستان جدید در رتبهٔ اول جهان قرار گرفته است (از این لحاظ بهترین کشور برای تحصیل است) و از لحاظ داشتن تجربه‌ای تازه و هیجان‌انگیز، در رتبهٔ سوم.

۴. کانادا

رتبه‌بندی جهانی : ۴
تعداد دانشجویان بین‌المللی : ۲۰۰۰۰۰ نفر
جمعیت : ۳۷ میلیون نفر

کانادا به‌عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود و برخی از برترین دانشگاه‌های جهان نیز در این کشور قرار گرفته‌اند. کانادا، از لحاظ کیفیت بالای آموزشی در رتبهٔ چهارم جهان و از لحاظ دست‌یابی به اهداف شغلی، در رتبهٔ هشتم جهان ایستاده است و این‌گونه مسائل است که تحصیل در کانادا را برای کسانی که به‌دنبال دست‌یابی به موفقیت هستند، بدل به گزینه‌ای ایده‌ آل می‌کند.

۳. تایلند

رتبه‌بندی جهانی : ۳
تعداد دانشجویان بین‌المللی : ۲۰۰۰۰ نفر
جمعیت : ۶۸٫۸ میلیون نفر

تایلند کشوری است که جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد و به همین خاطر، همه‌ ساله به‌عنوان مقصد بسیاری از گردشگران از نقاط مختلف جهان انتخاب می‌شود. تایلند، در میان کشورهایی که به‌عنوان محل تحصیل دانشجویان خارجی انتخاب می‌شوند، رتبهٔ سوم جهان را به خود اختصاص داده است .

۲. اسپانیا

 تحصیل

رتبه‌بندی جهانی : ۲
تعداد دانشجویان بین‌المللی : ۶۰۰۰۰ نفر
جمعیت : ۴۶٫۷ میلیون نفر

اسپانیا دومین کشور برتر جهان از لحاظ تحصیلی و آموزشی (و بهترین کشور برای تحصیل در قارهٔ اروپا) و یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی است. هزینهٔ زندگی در این کشور آفتابی و تاریخی نسبتا پایین است و به‌علاوه، سیستم آموزشی بسیار کارآمدی دارد و دانشجویان می‌توانند از میان بالغ بر هفتاد دانشگاه این کشور یکی را برای تحصیل انتخاب کنند.

۱. نیوزلند

رتبه‌بندی جهانی : ۱
تعداد دانشجویان بین‌المللی : ۵۳۰۰۰ نفر
جمعیت : ۴٫۹ میلیون نفر

و در نهایت، رتبهٔ اول فهرست ما به سرزمین کیوی‌ها تعلق می‌گیرد (کیوی نوعی مرغ پرنده بومی نیوزلند است و به عنوان لقب مردم این کشور استفاده می‌شود) نیوزلند بهترین کشور برای تحصیل در جهان است. تمامی دانشگاه‌های نیوزلند، در شمار سه درصد اولیهٔ دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته‌اند و به‌راستی شایستهٔ مقام بهترین کشوربرای تحصیل است.


مطالب پیشنهادی :

علت پوسیدگی دندان کودک

نایت گارد چیست؟

ارتودنسی ثابت و متحرک