مناسب ترین سگ ها برای آپارتمان : زندگی کردن در یک فضای نقلی نمی‌تواند مانعی برای نگهداری از حیوانات مخصوصا سگ‌ها باشد. البته برای داشتن سگ‌های بزرگی مثل سگ هاسکی یا شپرد، به فضای بزرگ و مناسبی نیاز خواهد بود؛ اما دوست‌داران سگ‌ها در هر کجا که باشند، انتخاب‌های زیادی از میان نژاد سگ‌های کوچک خواهند داشت؛ حتی سگ‌هایی که در فضای آپارتمان نیز خوشحال هستند.

در ادامه بهترین سگ های آپارتمانی را به شما معرفی می‌کنیم :

۱. بیچون فرایز

بیچون فرایز یکی از بهترین سگ های آپارتمانی است که هایپوآلرژنیک (Hypoallergenic؛ بدون ایجاد علائم حساسیت) و بسیار جذاب است. بیچون‌ها قدرت یادگیری سریعی دارند و تقریبا با همه دوست می‌شوند. وزن آنها حدود ۷ کیلوگرم است. آنها یک همدم بازیگوش هستند که به فضای زیادی هم نیاز نخواهند داشت.

۲. بولداگ فرانسوی

این نژاد از سگ آپارتمانی به‌تازگی محبوبیت زیادی بین ساکنان آپارتمان‌ها پیدا کرده است، اما محبوبیت بالای بولداگ فرانسوی به قرن ۱۸ میلادی و شهر پاریس برمی‌گردد. قدم زدن سریع روزانه به حفظ سلامتی آنها کمک می‌کند. این نژاد از بولداگ‌ها به‌ندرت پارس می‌کنند و همین موضوع آنها را به یکی از بهترین سگ های آپارتمانی تبدیل کرده است.

۳. گری‌هوند

شاید تصور سازگاری یکی از سریع‌ترین نژادهای سگ در یک آپارتمان کوچک، کمی دور از ذهن باشد، اما این قهرمان‌های دوی سرعت بیشتر اوقات دوست دارند لم بدهند و استراحت کنند. البته گری‌هوند پس از یک تمرین حسابی و دویدن در محیط آزاد، حسابی خسته و خواب‌آلود می‌شود و شما می‌توانید در آرامش سریال محبوب‌تان را تماشا کنید.

۴. پاگ

سگ ها برای آپارتمان

این سگ‌ها کمی موذی اما بی‌نهایت دوست‌داشتنی هستند. پاگ‌ها به‌دلیل ذات خانگی‌شان به یکی از بهترین سگ های آپارتمانی تبدیل شده‌اند. اگر محل زندگی‌تان هوای گرمی دارد مراقب سگ‌های پاگ باشید. علاقهٔ پاگ‌ها به غذا و لم‌دادن، آنها را مستعد چاقی می‌کند. بهتر است بیش از حد به آنها غذای تشویقی ندهید.

۵. کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

سگ ها برای آپارتمان

این سگ‌ها عاشق قدم‌زدن‌های طولانی و بعد لم‌دادن روی پاهای صاحب‌شان هستند. وزن کاوالیرها بین ۵ تا ۸ کیلوگرم است. حتی یک سوئیت یا آپارتمان‌ نقلی هم می‌تواند مکان ایدئالی برای این سگ‌های زیبا با موهای ابریشمی باشد.


مطالب پیشنهادی :

زیباترین حیوانات دنیا

حیوانات خانگی آپارتمانی

کلاهبرداری باترفند فروش حیوانات