معرفی 5 جنگل خیره کننده (بخش اول ) : در سراسر دنیا، از پارک‌های ملی آمریکای شمالی گرفته تا جزیره‌ای دورافتاده در یمن، جنگل‌هایی سرسبز و زیبا با پوشش‌های گیاهی متنوعی وجود دارد .که گاهی باور واقعی‌بودنشان دشوار است! سفر به این بهشت‌های سبز آرزوی هر طبیعت‌گردی است. چراکه لذت تجربۀ سفر به مناطق جنگلی و ایستادن در میان درختان بلندی که از هر طرف شما را احاطه کرده‌اند شبیه هیچ‌چیز نیست. باید در این موقعیت قرار بگیرید تا بفهمید چه حس نابی دارد.

۱. جنگل درختان بامبوی آراشی‌یاما، کیوتو، ژاپن

زیبایی این جنگل با درختان بامبویی که ارتفاعشان گویی به سقف آسمان می‌رسد فقط به جذابیت بصری ختم نمی‌شود؛ اگر چشم‌هایتان را ببندید و در سکوت به صدای باد گوش دهید، زیبایی واقعی آن را لمس خواهید کرد. وزارت محیط‌زیست محلی در سال ۱۹۹۶ جنگل آراشی‌یاما (Arashiyama Bamboo Grove) را به‌عنوان یکی از ۱۰۰ مناظر صوتی ژاپن معرفی کرد که ابتکاری برای مقابله با آلودگی صوتی و ترغیب مردم برای شنیدن صداهای طبیعت بود.

معرفی 5 جنگل خیره کننده (بخش اول )
معرفی 5 جنگل خیره کننده (بخش اول )

فصل بارندگی کیوتو از اواسط ژوئن آغاز می‌شود و تا اواخر ژوئیه ادامه دارد. در طول ماه دسامبر و اوایل اکتبر نیز ممکن است شاهد وقوع طوفان باشیم. در اکتبر و نوامبر و همچنین آوریل و مه، هوا بسیار مطبوع است. به شما توصیه می‌کنیم در کریسمس و سال نو به کیوتو سفر نکنید.

۲. جنگل سیاه، بادن-وورتمبرگ، آلمان

جنگل سیاه (Black Forest) رشته‌کوهی جنگلی به‌وسعت ۱۶۰ کیلومتر است که در جنوب غربی آلمان قرار دارد. این منطقه پر است از درختان کاج، دهکده‌های زیبا، آب گرم طبیعی است . چه باور کنید و چه نکنید ، بدون شک باید در فهرست زیباترین جنگل های دنیا قرار گیرد. بعضی بر این باورند که برادران گریم قصه‌هایی مثل هانسل و گرتل و راپونزل را با الهام از مناطق جنگلی جنگل سیاه نوشته‌اند.

بهترین زمان بازدید از جنگل سیاه از اواخر ماه آوریل تا اواخر سپتامبر است، چون دما و رطوبت هوا در بهترین حالت خود قرار دارد.

۳. جنگل اوتزارتا، منطقه خودمختار باسک، اسپانیا

پارک طبیعی گوربیا در منطقه خودمختار باسک منطقه‌ای حفاظت‌شده. با چشم‌اندازی از کوه‌ها، مسیرهای پیاده روی، آبشارها و چندین غار است. جنگل مرموز اوتزارتا (Otzarreta Forest) که در این پارک طبیعی قرار دارد. با زمین‌های باتلاقی خزه‌گرفته و درختان باستانی نظر هر عکاسی را به خود جلب می‌کند.
پاییز و زمستان فصل پربارش در این منطقه است و به همین دلیل بهتر است زمان دیگری را برای سفر به اوتزارتا انتخاب کنید.

معرفی 5 جنگل خیره کننده (بخش اول )
معرفی 5 جنگل خیره کننده (بخش اول )

۴. جنگل آمازون، آمریکای جنوبی

کمتر کسی پیدا می‌شود که تاکنون اسمی از جنگل‌های بارانی آمازون نشنیده باشد. آمازون بزرگ‌ترین جنگل بارانی روی زمین است. این جنگل بیش از ۴۰ درصد آمریکای جنوبی از جمله بخشی از کشورهای برزیل، اکوادور، پرو و کلمبیا را در بر گرفته و بیش از ۴۰ هزار گونۀ گیاهی و ۱۳۰۰ گونۀ پرنده را در خود جای داده است. در اکوادور، بازدید از آمازون تجربه فرهنگی بی‌نظیری است؛ راهنمایان محلی شما را به جاهایی می‌برند که خوب می‌شناسند و آنجا اهالی قبیله‌ای را می‌بینید که قرن‌هاست سبک زندگی خود را حفظ کرده‌اند.

آمازون بزرگ‌ترین جنگل بارانی روی زمین است.
اگر به این منطقه سفر کردید، حتما از رودخانه‌های پرپیچ‌وخم و حیات‌وحش متنوع آن دیدن کنید. در جنگل‌های بارانی معمولا در تمام طول سال شاهد بارش باران هستیم؛ اما از ماه مه تا اکتبر میزان بارش باران در جنگل‌های آمازون کاهش می‌یابد. به همین دلیل، این زمان بهترین فرصت برای سفر به بزرگ‌ترین جنگل بارانی دنیاست.

۵. پارک ملی المپیک، ایالت واشنگتن

معرفی 5 جنگل خیره کننده (بخش اول ) : پارک ملی المپیک (Olympic National Forest) در ۹۷کیلومتری غرب سیاتل قرار دارد که در زمینی به‌وسعت بیش از نیم میلیون هکتار، اکوسیستم‌های جنگلی، ساحلی و کوهستانی را دربرمی‌گیرد. طبیعت‌گردان در داخل جنگل می‌توانند از دریاچه منجمد Quinault دیدن کنند، از مسیرهای مشخص به کوه الینور (Ellinor) صعود کنند.یا محو تماشای صنوبرهای سیتکا شوند که می‌تواند تا ارتفاع حدودا ۹۱ متر رشد کند. گفته می‌شود بزرگ‌ترین صنوبر سیتکای جهان با قطر ۵٫۳ متر و ارتفاع ۵۸ متر در این جنگل قرار دارد.

فصل بهار ایدئال‌ترین زمان برای بازدید از پارک ملی المپیک است، چون همه‌جا سرسبزی و طراوت باران‌های زمستانی سال قبل را دارد.

معرفی 5 جنگل خیره کننده (بخش اول )
معرفی 5 جنگل خیره کننده (بخش اول )

مطالب پیشنهادی : 

10 آبشار حیرت انگیز

معرفی پارک های آبی

10 معمای جالب هیجان انگیز