کتاب پنج قدم فاصله اثر ریچل لیپینکات

معرفی کتاب پنج قدم فاصله: آیا تاکنون به نفس بعدی‌ تان فکر کرده‌اید؟ به ‌راحتی دسترسی به آن بدون درد و نیاز به هیچ وسیله‌ای کمکی دیگر چطور؟ در هر دو تا سه هزار تولد، یک نوزاد به بیماری‌ای به‌نام فیبروز کیستیک مبتلا است که سال‌ها و شاید تا آخر عمرش باید نگران نفس‌هایش و البته مجموعه‌ای از علائم‌ دیگر باشد. ادامه این مطلب، با معرفی کتاب پنج قدم فاصله نوشته ریچل لیپینکات، ما را به دنیای بیماران مبتلا به فیبروز کیستیک می‌برد؛ دنیایی که آدم‌هایش به‌دنبال یک نفس بیشتر هستند.

معرفی کتاب پنج قدم فاصله
معرفی کتاب پنج قدم فاصله

شناسنامه کتاب پنج قدم فاصله

عنوان: پنج قدم فاصله

نویسنده: ریچل لیپینکات

مترجم: فاطمه صبحی

انتشارات: میلکان

تعداد صفحات: ۲۱۷

درباره نویسنده کتاب پنج قدم فاصله

معرفی کتاب پنج قدم فاصله
معرفی کتاب پنج قدم فاصله

ریچل لیپینکات (Rachael Lippincott ) متولد فیلادلفیا و بزرگ شده پنسیلوانیا است. او تحصیل ‌کرده رشته زبان انگلیسی از دانشگاه پیتسبورگ است و هم‌اکنون در همین شهر سکونت دارد. «All This Time» نام کتاب دیگری از این نویسنده است که قرار است به ‌زودی در سپتامبر ۲۰۲۰ منتشر شود.

درباره کتاب پنج قدم فاصله

معرفی کتاب پنج قدم فاصله
معرفی کتاب پنج قدم فاصله

شناخت و بررسی بیماری فیبروز کیستیک ایده اصلی کتاب است که از طریق داستان استلا و ویل به مخاطب منتقل می‌شود. فیبروز کیستیک نوعی بیماری ناشی از اختلال و بیماری های ژنتیکی است. در این اختلال، ترشحات ریه، لوزالمعده، کبد، روده و دستگاه تناسلی غلیظ و چسبنده می‌شود. این بیماری دستگاه تنفسی را تحت‌ تأثیر قرار می‌دهد و با علائمی مانند سرفه با خلط گلو و عفونت ریه ها همراه است. استلا، ویل و پو سه بیمار فیبروز کیستیک هستند.

آنها در بیمارستان سینت‌گریس بستری هستند. هر سه در آستانه ۱۸سالگی قرار دارند و با وجود بیماری مشترک، دیدگاه‌های متفاوتی درباره ادامه زندگی و نحوه برخوردشان با بیماری دارند. نکته جالب‌ توجه آن است که پس از آمدن ویل به بیمارستان و آشنایی ‌اش با دو بیمار دیگر، قرار است حسابی نگرش‌هایشان تغییر کند. به ‌جز چند اتفاق کوتاه، باقی ماجراها در بیمارستان رخ می‌دهد.

آیا این کتاب برای شما مفید است؟

این کتاب برای شما مفید است اگر به ‌دنبال سرگرم‌ شدن، یاد گرفتن و تجربه ‌کردن یک زندگی متفاوت هستید. همچنین اگر احساس می‌کنید به تلنگری برای بهتر زندگی ‌کردن و به قدردانی بیشتر نیاز دارید، این کتاب برای شماست. باتوجه ‌به حجم کتاب، مطالعه آن برای کسانی مناسب است که می‌خواهند در مدت ‌زمان کوتاهی، یک رمان را مطالعه کنند.


مطالب پیشنهادی:

معرفی 5 رمان معروف

معرفی بازی فکری مونوپولی

معرفی بهترین بازی های خانگی

معرفی کتاب غرور و تعصب