شناسنامه کتاب غرور و تعصب رمانی عاشقانه از جین آستین

عنوان: غرور و تعصب
نویسنده: جین آستین
مترجم: رضا رضایی (پیشنهاد کاربران)
تعداد صفحات: ۴۴۹ صفحه
انتشارات: نشر نی (پیشنهاد کاربران)

درباره نویسنده کتاب غرور و تعصب

نوشتن کتاب “غرور و تعصب”  را از نوجوانی آغاز کرد. قبل از انتشار آثارش بارها در آنها دست می‌برد و بازبینی‌شان می‌کرد چهار رمان عقل و احساس، غرور و تعصب، منسفیلد پارک و اِما به ‌ترتیب در سال‌های ۱۸۱۱، ۱۸۱۳، ۱۸۱۴ و ۱۸۱۶، یعنی در زمان حیات جین آستین منتشر شدند رمان‌های نورثنگر ابی و ترغیب در سال ۱۸۱۸‌، یعنی بعد از مرگ نویسنده، به چاپ رسیدند همچنین دو اثر از کارهای اولیهٔ جین آستین به نام‌های لیدی سوزان و واتسن‌ها ناتمام باقی مانده است او پیش از مرگ، مشغول نوشتن رمانی به نام سندیتن بود که قسمت‌های پراکنده‌ای از آن موجود است جین آستین نسبتا منزوی زندگی کرد.

معرفی کتاب غرور و تعصب
معرفی کتاب غرور و تعصب

درباره کتاب غرور و تعصب

کتاب غرور و تعصب روایت چند داستان عاشقانهٔ به‌هم ‌پیوسته است این کتاب زندگی خانواده‌ای است با پنج دختر که هرکدام از این دخترها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند هم ‌زمان با روایت داستان زندگی این خانوادهٔ هفت ‌نفره، برحسب اتفاق، همسایهٔ جدیدی به نزدیکی خانه‌ شان نقل‌ مکان می‌کند. ویژگی‌های همسایهٔ جدید، مادر دختر‌ها را ترغیب می‌کند تا به فکر سروسامان دادن دخترانش باشد. در پی همین تفکر، اتفاقات ریزودرشتی رخ ‌می‌دهد و مسیر اصلی داستان شکل می‌گیرد.

معرفی کتاب غرور و تعصب
معرفی کتاب غرور و تعصب

آیا این کتاب برای شما مفید است؟

کتاب غرور و تعصب پیشنهاد خوبی برای دوست ‌داران داستان‌های عاشقانه است البته اگر از طرفداران جین آستین هستید و هنوز موفق به خواندن شاهکار غرور و تعصب نشده‌اید، این شانس را دارید تا یک‌ بار دیگر به دنیای رمان‌های عاشقانهٔ آستین سفر کنید شما همچنین می‌توانید این کتاب را به دوستان‌ تان هدیه کنید قطعا از خواندن آن لذت خواهند برد.

بخشی از متن کتاب…

وقتی آقایان آمدند و چای خوردن هم به پایان رسید، میز بازی چیدند لیدی کاترین، سر ویلیام و آقا و خانم کالینز نشستند تا حکم چهار نفره بازی کنند. چون دوشیزه دو بورگ دلش خواست کازینو بازی کند، دو دختر دیگر مفتخر شدند به این که به خانم جنکینسن ملحق شوند تا پای بازی جور شود.

بازی‌شان خیلی کسل کننده بود به ندرت کلمه‌ای ادا می‌شد که خارج از بازی باشد مگر موقعی که خانم جنکینسن اظهار نگرانی می‌کرد که مبادا دوشیزه دوبورگ زیاد گرم یا زیاد سردش باشد، یا زیاد یا کم نور به چشمش بخورد در آن یکی میز، حرف و صحبت بیشتر بود لیدی کاترین طبق معمول داشت حرف می‌زد… اشتباهات سه نفر دیگر را گوشزد می‌کرد یا فلان واقعه را که برای خودش پیش آمده بود نقل می‌کرد.

معرفی کتاب غرور و تعصب
معرفی کتاب غرور و تعصب