در این مطلب به معرفی چشمه های آب گرم ایران خواهیم پرداخت. جوشش چشمه های آب گرم در نقاط مختلف جغرافیای ایران، سبب شده تا گردشگران بتوانند از فواید املاح معدنی استفاده کنند. حتما شنیده‌اید که چشمه های آب گرم ایران داروی بسیاری از بیماری‌های عضلانی، پوستی، استخوانی، تنش‌های عصبی و… هستند. گرما و املاح معدنی این چشمه‌ها، شفابخش بیماری‌های مختلف جسم و روح، بدون اتلاف وقت در محیط‌های کسل‌کننده بیمارستان هستند.

۱. چشمه های آب گرم سرعین در اردبیل

معرفی چشمه های آب گرم ایران
معرفی چشمه های آب گرم ایران

یکی از مشهورترین چشمه های آب گرم ایران در شهر سرعین استان اردبیل واقع شده است. به سبب وجود این نعمت، سرعین از شهرهای توریستی ایران محسوب می‌شود. سرعین در حدود 30 کیلومتری شهر اردبیل واقع شده است. در آن مراکز آب‌درمانی بسیاری با امکانات خوب رفاهی از مسافران با چشمه آب گرم پذیرایی می‌کنند. مجموعه‌های آب‌درمانی سبلان، دره لرسویی، قهوه سویی، ایرانیان، گاومیش گلی، رویال پارک و پهنلو در هتل ارشاد از مراکز ارائه خدمات آب گرم هستند.

۲. چشمه آب گرم لاریجان در مازندران

معرفی چشمه های آب گرم ایران
معرفی چشمه های آب گرم ایران

از دیگر چشمه های آب گرم ایران ، در دامنه‌های بهشتی البرز واقع شده‌‌اند. در آب گرم رینه لاریجان، در نزدیکی قله دماوند، می‌توانید علاوه بر تفریح، از خواص معدنی زمین نیز استفاده کنید. چشمه آب گرم لاریجان در جاده هراز مسیر منتهی به آمل واقع شده و فاصله کمی با تهران دارد. بنابراین برای تهرانی‌ها می‌تواند مقصد سفرهای یک روزه باشد.

۳. چشمه آب گرم فلکده در مازندران

معرفی چشمه های آب گرم ایران
معرفی چشمه های آب گرم ایران

این ‌باربه تنکابن مازندران می‌رویم تا از خاصیت چشمه آب گرم فلکده استفاده کنیم و از آرامش گرمای این نعمت زمینی لذت ببریم. یکی از لذت‌های چشمه آب گرم فلکده، موقعیت مکانی آن است. این آب گرم در روستای لیره سر و در دل سرسبزی جنگل واقع شده است. چه چیزی لذت‌بخش‌تر از اینکه در آغوش درختان خوش‌قدوقامت و هوای پر اکسیژن جنگلی، تنی به آب بزنید و از گرمای آرامش‌بخش آن لذت ببرید. دومین و مهم‌ترین مزیت آب گرم فلکده، نبود گوگرد در آن است. به همین دلیل این آب گرم بوی نامطبوعی ندارد. پس علاوه بر آب‌تنی و استفاده از خاصیت املاح معدنی آن برای درمان بیماری‌ها، می‌توانید با خیالی آسوده از آب این چشمه بنوشید.

۴. چشمه آب گرم اهرم در بوشهر

معرفی چشمه های آب گرم ایران
معرفی چشمه های آب گرم ایران

بوشهر نیز از نعمت جوشان زمین بی‌نصیب نمانده و یکی از چشمه های آب گرم ایران در این استان و در شهرستان تنگستان واقع شده است. آب گرم اهرم بوشهر از جاذبه‌های گردشگری در حوالی شهر اهرم است و هرساله مسافران بسیاری به قصد درمان و تفریح در این چشمه تنی به آب می‌زنند. دهکده نمونه آب‌درمانی اهرم با امکانات رفاهی مناسب پذیرای گردشگران است و این مرکز آب‌درمانی مقصد سفرهای بسیاری از ایرانیان است.

۵. چشمه های آب گرم دهلران در ایلام

معرفی چشمه های آب گرم ایران
معرفی چشمه های آب گرم ایران

مجموعه چشمه های آب گرم دهلران از جاذبه‌های گردشگری استان ایلام محسوب می‌شود. این چشمه‌ها در 3 کیلومتری شهر دهلران، در دامنه سیاه‌کوه و نزدیک به غار خفاش، یکی از جاذبه‌های تماشایی منطقه، جا خوش کرده‌اند. از جذابیت‌های خاص این پدیده‌های طبیعی، تغییر رنگ آن‌ها در واکنش به نور خورشید است که مثل یک رنگین‌کمان نمایی خوش‌رنگ دارند. از دیگر مزیت‌های گردشگری در این منطقه، وجود استخرهای لجن درمانی است که خواص حیات‌بخش شهر دهلران را کامل کرده‌اند.


مطالب پیشنهادی:

معرفی بلندترین برج های دنیا

معرفی موزه های تهران

تاریخچه ی اولین حمام در ایران

معرفی 5 جنگل خیره کننده (بخش اول )

معرفی 5 جنگل خیره کننده (بخش دوم)