معرفی بهترین بازی های خانگی : یک بازی جالب شیرینیِ دورهمی‌های دونفره با دوست صمیمی یا همسرتان یا حتی اعضای خانواده‌تان را بیشتر می‌کند. اگر با بازی های دونفره خانگی آشنا باشید، هم سرگرم می‌شوید و لذت می‌برید و هم با روحیات یکدیگر بیشتر آشنا می‌شوید.

۱. اسم ترانه رو حدس بزن

به‌نوبت، یک ترانه یا آهنگ را از فهرست ترانه‌های موردعلاقه‌تان انتخاب و پخش کنید. رقیبتان ۳ تا ۵ ثانیه فرصت دارد اسم ترانه و نام خواننده یا آهنگساز آن را حدس بزند. اگر می‌خواهید بازی سخت‌تر شود، قسمت‌های پرتکرار و شناخته‌شده ترانه را پخش نکنید و سراغ ترانه‌های معروف نروید. هرکسی در نوبت خود نام ترانه را درست حدس بزند ۱ امتیاز می‌گیرد. این بازی هم فال است و هم تماشا؛ چون علاوه بر اینکه از شنیدن آهنگ‌‌ها لذت می‌برید، با سلیقه همراهتان نیز آشنا می‌شوید.

۲. جرئت یا حقیقت

اگر شما و هم ‌بازی‌تان اهل خطرکردن هستید، جرئت یا حقیقت یک بازی کلاسیک و سرگرم‌ کننده و جذاب برای شماست. برای اینکه پرده از برخی حقایق زندگی رقیب بردارید، سؤالات تصادفی بپرسید. وقتی نوبت به جرئت می‌رسد، کمی دیوانه‌بازی و خطرکردن ضرری ندارد. البته فراموش نکنید احتیاط شرط عقل است و نباید خودتان یا رقیبتان را به دردسر بیندازید.

۳. رنگین ‌کمان احساس

چند بسته شکلات با رنگ‌های مختلف یا دراژه‌های رنگی تهیه کنید. برای هر رنگ شکلات، یک موضوع انتخاب کنید؛ مثلا رنگ زرد برای چیزهایی که شما را خوش‌حال می‌کنند، رنگ بنفش برای چیزهایی که شما را غمگین می‌کنند و سبز برای چیزهایی که شما را به هیجان می‌آورند. شکلات‌ها را داخل یک کیسه بریزید. به‌نوبت و تصادفی یک شکلات از کیسه بیرون بیاورید و با توجه به رنگ شکلات، درباره موضوع موردنظر صحبت کنید.

۴. پرسش‌ و پاسخ

این بازی گزینه خوبی برای آشنایی بیشتر با شریک زندگی آینده‌تان است. یک پرسش‌نامه جالب شخصیت‌شناسی از اینترنت دانلود کنید. هرکدام از شما باید پرسش‌نامه را مطالعه کند و به سؤالاتش پاسخ ‌دهد. این بازی کمکتان می‌کند با حقایق بسیاری درباره یکدیگر آشنا شوید.

۵. حدس بزن چیه

به‌ نوبت، چشم‌های یکدیگر را ببندید و از کسی که چشم‌هایش بسته است بخواهید با لمس اشیایی که شما انتخاب می‌کنید نام آنها را بگوید. ماهی یخ‌زده، صابون، خیارشور، و… از هر چیزی که به نظرتان جالب است می‌توانید برای این بازی استفاده کنید.

۶. تاحالا نشده…

اگر با صحبت درباره گذشته ‌تان مشکلی ندارید، این بازیِ ساده و بی‌دردسر را امتحان کنید. می‌توانید قوانین دلخواهتان را برای بازی تعیین کنید. هر دوی شما باید دست‌ها را با انگشتان باز بالا نگه دارید. هریک از شما به‌نوبت درمورد کارهایی که هرگز انجام نداده‌اید صحبت کنید. می‌توانید با جملاتی مثل « من تاحالا دزدی نکردم» یا «من تاحالا قایمکی گوشی همسرم رو چک نکردم » بازی را شروع کنید. هرکس به‌نوبت یک جمله می‌گوید. اگر طرف مقابل هم کار گفته‌شده را انجام نداده بود، باید یک انگشت خود را پایین بیاورد. در نهایت، کسی که انگشت بیشتری بالا داشته باشد برنده است.


مطالب پیشنهادی :

رفع چین و چروک پیشانی با چند تغییر در سبک زندگی

درمان افسردگی و اضطراب با تغییر سبک زندگی

غذاهای حساسیت زا