محبوب ترین و موفق ترین فرزندان طلاق : احتمالا هنگامی که دریابید بسیاری از برترین افراد در هر زمینه کاری، فرزندان طلاق هستند، تعجب خواهید کرد. به تازگی بسیاری از افراد مطرح در مورد این درد مشترک سخن گفته و تجربه خود از پدیده طلاق والدین را فاش کرده‌اند. در ادامه به معرفی آنان می‌پردازیم.

باراک اوباما

فرزندان طلاق

احتمالا متعجب خواهید شد وقتی بدانید یکی از مطرح‌ترین، محبوب‌ترین و موفق‌ترین رئیس جمهورهای آمریکا، باراک اوباما، فرزند طلاق است. والدین او، ان دانهام و باراک اوباما سنیور، هنگامی که باراک 12 ساله بود، از یکدیگر طلاق گرفتند. زندگی مشترک والدین اوباما قدری پیچیده و پر چالش است. مادر او ان دانهام هنگامی که در هاوایی مشغول به تحصیل بود با باراک اوبامای پدر، که او نیز برای تحصیل از کنیا به هاوایی مهاجرت کرده بود، آشنا شد. این دو در سال 1961، علی‌رغم مخالفت پدر و مادرشان، باهم ازدواج کردند. اما فاش شدن یک راز بزرگ، روی زندگی مشترک آنان تاثیر گذاشت

لئوناردو دی کاپریو

والدین دیکاپریو تنها یک سال پس از به دنیا آمدن او از یکدیگر جدا شدند. پدر و مادر لئوناردو یکی از معدود زوج‌هایی هستند که حتی پس از جدایی و اتمام زندگی مشترکشان باز هم روابط دوستانه خود را با یکدیگر حفظ کردند. دیکاپریو معتقد است تعامل و همکاری والدینش در تربیت و پرورش او مثال‌زدنی است و تمام موفقیت‌های حرفه‌ای خود را مدیون زحمات پدر و مادرش می‌داند. پدر لئوناردو همواره در مورد زندگی آینده به او چنین می‌گفته است که:

برای من اهمیتی ندارد که فرد موفق یا ثروتمندی بشوی، تنها سعی کن زندگی شگفت‌انگیز و جالبی برای خودت رقم بزنی و از هر لحظه آن لذت ببری.

جانی دپ

جانی دپ، هنرپیشه موفق و مطرح هالیوود است که موفقیتش، شهرت و ثروتی جهانی و فزاینده برایش به ارمغان آورده است. او جزء معدود افرادیست که نه تنها از طلاق والدین خود ناراحت نشد بلکه از آن استقبال هم کرد! علت آن به تنگ آمدن جانی از مشاجره‌های بی‌پایان والدینش بود. این اختلافات شدید در تمام دوران کودکی جانی دپ همواره ادامه داشت و مشکلات روحی بسیاری از جمله اختلال خود آزاری و سوء رفتار را برای جانی نوجوان به همراه داشت.

اما واتسون

اما واتسون ستاره موفق سینمای هالیوود و سفیر حمایت از زنان سازمان ملل متحد است. او یک مثال بارز از فرزندان طلاق موفق است که به تازگی تجربه خود از این پدیده را با هوادارانش به اشتراک گذاشته و توصیه‌های خوبی به سایر فرزندان طلاق کرده است. والدین اما، در 5 سالگی او از یکدیگر جدا شدند. مانند بسیاری دیگر از افراد، اما نیز با گذشت زمان به این مسئله عادت کرد و به زندگی عادی بازگشت و توصیه او برای افرادی که در حال تجربه و هضم جدایی والدینشان هستند این است:

اولین قدم برای هضم و حل این معضل، مواجه شدن با آن است. با خود خلوت کنید، در مورد این اتفاق فکر کنید و هرگز از آن فرار نکنید. بسیاری از ناهنجاری‌های روحی ناشی از طلاق والدین به این دلیل رخ می‌دهند که افراد برای فرار از تفکر درمورد آن، به رفتارهای آسیب‌رسان یا مصرف الکل و مواد مخدر، پناه می‌برند.

 جنیفر انیستون

محبوب ترین و موفق ترین فرزندان طلاق  : جنیفر انیستون نیز یکی از فرزندان طلاق معروف است که تجربه تلخ جدایی والدینش را داشته است. پدر جنیفر هنگامی که او 9 ساله بود به زندگی مشترک خود با همسرش خاتمه داد و او را ترک کرد. هضم این موضوع مدتی برای جنیفر انیستون به طول انجامید اما سرانجام توانست بر این مشکل غلبه کند. او اکنون رابطه خوبی هم با پدر و هم مادرش دارد. توصیه جنیفر به تمام فرزندان طلاق این است:

می‌دانم که حتی در زمان بزرگسالی نیز تحمل این موضوع گاهی اوقات سخت می‌شود اما توصیه من به شما این است که والدین خود را ببخشید و آنان رای برای گرفتن این تصمیم سرزنش نکنید. سعی کنید با افکار مثبت خود، شادی و نشاط را به خانواده تزریق کرده و روحیه خود را حفظ کنید.

سلنا گومز

محبوب ترین و موفق ترین فرزندان طلاق  : بسیاری از هواداران سلنا گومز او را ملکه جوان موسیقی پاپ دنیا می‌دانند. سلنا گومز یکی از خوانندگانی است که از دوران نوجوانی خود به انتشار آهنگ پرداخته و در مدت کمی به شهرت زیادی رسید. والدین سلنا گومز هنگامی که او 5 ساله بود از یکدیگر جدا شدند و سلنای کودک با مادرش بزرگ شد. مادر سلنا گومز که در زمان تولد سلنا تنها 16 سال داشت، باسختی فراوان و با وجود داشتن شغل‌های مختلف و مشغولیت با دروس دانشگاهی موفق شد به خوبی او را تربیت کند. هرچند سلنا همیشه مادرش را برای این جدایی سرزنش می‌کند. او در مورد جدایی والدینش اینگونه اظهار نظر کرده است:

من تا کنون بارها مادرم را برای جدا شدنش از پدرم سرزنش کردم چرا که آن زمان نیاز بسیار شدیدی برای داشتن خانواده در خود حس می‌کردم. دوست داشتم پدر و مادرم با یکدیگر باشند و هنوز هم این حس را دارم. حس تلخ این جدایی همواره همراه من خواهد بود.

جاستین تیمبرلیک

والدین جاستین تیمبر لیک ( خواننده و بازیگر مطرح آمریکایی)، لین و رندی تیمبرلیک، هنگامی که او تنها 3 سال داشت، طلاق خود را رسمی کردند. به گفته خود جاستین تیمبرلیک این جدایی، مشکلات بسیاری را از لحاظ روحی رفتاری برای او ایجاد کرد. مشکلاتی که بعضا هنوز هم با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند. او در مورد غلبه خود به این مشکلات چنین می‌گوید:

سرانجام توانستم خود را از این بند رها کنم. کاری که همه ما باید بتوانیم آن را انجام دهیم. باید خود را از بند مشکلات والدین رها کرده و نگذاریم روی سرنوشت و آینده ما تاثیرگذار شوند. چرا که ما از مشکلات قوی‌تر هستیم.

علی رغم عدم رضایت تیمبرلیک از جدایی والدینش، او همواره تمام خانواده خود، از جمله ناپدری‌اش، را تحسین کرده و از داشتن آنان در زندگی خود شکرگزار است.

 جاستین بیبر

جاستین بیبر، خواننده جوانی است که از سنین نوجوانی فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه موسیقی و خوانندگی آغاز کرد. طی مدتی اندک پس از آغاز این حرفه، بیبر به شهرت و محبوبیتی جهانی، مخصوصا در میان نوجوانان دست یافت.والدین جاستین بیبر نیز مانند بسیاری دیگر، پیش از تولد او از یکدیگر جدا شدند. با انجام کارهای خرد و کم درآمد مخارج زندگی خود را تامین می‌کرد. علی‌رغم وجود اختلاف میان مادر و پدر جاستین بیبر، آنان به تعامل خوبی برای تربیت جاستین رسیده بودند. جاستین همواره با پدرش نیز در تماس بود و هیچگاه از محبت او محروم نشد. بیبر در مصاحبه‌ای در این مورد گفت:

صادقانه بگویم، والدینم با من همانند یک بزرگسال رفتار می‌کردند و مانند یک کودک به من عشق می‌ورزیدند.


مطالب پیشنهادی : 

نکات تمیز کردن دیوار

نابغه های مشهور ایرانی

جوراب رنگی؛ترند 2020