سخنگوی دولت گفت: مبتلایان کرونا در صورت بیرون آمدن مجازات می‌شوند!

ربیعی روز شنبه در بازدید از ایستگاه مترو تئاترشهر تهران با تاکید بر اینکه اجباری شدن ماسک تصمیم درستی است. وی افزود: در این جلسه در مورد چگونگی مجازات افرادی که مبتلا هستند و بیرون می‌آیند. افرادی که مبتلا نیستند ولی رعایت نمی‌کنند، تصمیم‌ گیری خواهد شد.

مبتلایان کرونا در صورت بیرون آمدن مجازات می‌شوند!
مبتلایان کرونا در صورت بیرون آمدن مجازات می‌شوند!

وی با اشاره به اینکه روی جرایم و شیوه شناسایی افراد مبتلا کار شده است، اضافه کرد: آزمایشگاه‌های دولتی و خصوصی باید همه اطلاعات را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند. و وزارت بهداشت نیز آنها را به صورت آنلاین در اختیار نیروی انتظامی و بسیج و سایر بازرسان قرار می‌دهد.

ربیعی ادامه داد: هر فردی که در آزمایشگاه به او اعلام شده باشد که مبتلاست، از شیوه‌های مختلف از جمله ردیابی موبایل مورد کنترل قرار می‌ گیرد. در صورت خروج از خانه، جرایم سنگینی به وی تعلق می ‌گیرد.

وی تاکید کرد: نمی‌خواهیم درگیری فیزیکی در قبال اجرای این طرح رخ دهد و شیوه‌هایی اتخاذ خواهد شد که افرادی که رعایت نمی‌کنند، جریمه شوند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه دیگران هم حقوقی دارند و باید به حقوق دیگران احترام گذاشته شود، بیان کرد: مبارزه با کووید19 به رعایت پروتکل‌ها به خصوص استفاده از ماسک نیاز دارد.

مجازات برای مبتلایان متخلف

مبتلایان کرونا در صورت بیرون آمدن مجازات می‌شوند!
مبتلایان کرونا در صورت بیرون آمدن مجازات می‌شوند!

مبتلایان  کرونا مجازات خواهند شد!

ربیعی تاکید کرد:کشورهایی که پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا را رعایت کرده‌اند، در مبارزه با کووید ۱۹ موفق شده‌اند.در مدتی که ما پروتکل‌ها را بیشتر رعایت می‌کردیم نیز میزان مرگ و میر پایین بود. در دوره‌های اخیر در شهر تهران رعایت پروتکل‌ها به زیر ۴۰ درصد رسید.

وی بیان کرد: مشکل ما در محل‌های تجمع مردم چون فرودگاه‌ها، پاسارها و بعضی از صنوف مثل نانوایی‌هاست. و از سوی دیگر نیز کمبود وسایل حمل و نقل در شهرهای بزرگ هم وجود دارد.

وی ادامه داد: برنامه ‌ریزی برای رفع این کمبود به خوبی پیش می‌رفت ولی با توجه به تحریم‌های ظالمانه، واردات قطعات به ارز زیادی نیاز داشت و به مشکل برخورد کردیم.

وی اضافه کرد: در دو جلسه قبل ستاد اقتصادی دولت، وزیر کشور طرحی را با همکاری وزارت صمت و با کمک شهرداری‌ها مطرح کرد. تا از محل منابع تهاتر یا به شکلی دیگر، ارز تامین کرده . یا اتوبوس‌هایی را در داخل تولید کنیم.

ربیعی اظهار داشت: اکنون سه وزارتخانه روی طرحی برای تامین منابع مالی و ارزی کار می ‌کنند. تا اتوبوس‌هایی که از رده خارج شده اما نوسازی آنها امکان پذیر است، به چرخه حمل و نقل برگردد.

مبتلایان کرونا در صورت بیرون آمدن مجازات می‌شوند! استفاده از ماسک از درب منازل از امروز، شنبه در تهران الزامی شد. سخنگوی دولت نیز قبل از حضور در جلسه ساعت 9 امروز ستاد ملی کرونا، با حضور در مترو تهران از روند اجرای این طرح و نظارت بر حسن اجرای آن بازدید کرد.

مبتلایان کرونا در صورت بیرون آمدن مجازات می‌شوند!
مبتلایان کرونا در صورت بیرون آمدن مجازات می‌شوند!