عمل جراحی لیفت بازو برای فرم دادن به قسمت بالای بازوها، کشیدن پوست شُل شده و برداشتن چربی‌های اضافه‌ای که موجب به وجود آمدن “بال خفاشی” در زیر پوست و لاغر کردن بازوها شده‌اند، انجام می‌شود. برداشتن پوست اضافه‌ای که به خاطر کاهش وزن یا پیری در زیر بازوها به وجود آمده است، می‌تواند افتادگی پوست بازو را برطرف کند و کل پوست این ناحیه تا آرنج را بکشد.

کاندیداهای مناسب برای عمل لیفت بازو چه کسانی هستند :

بزرگسالانی که دچار افتادگی شدید پوست بازو شده‌اند.

بزرگسالانی در هر سن و سال که وزن بدن آنها نسبتاً ثابت است و اضافه وزن شدید ندارند.

افرادی که از نظر سلامت عمومی در وضعیت خوبی باشند و به بیماری‌هایی که باعث افزایش خطر تأخیر در بهبودی و بروز عوارض ناشی از جراحی می‌شود، مبتلا نباشند.

افرادی که سیگار نمی‌کشند.

افرادی که دیدگاه مثبت و انتظارات واقع‌بینانه‌ای در مورد نتایج عمل زیبایی بازو داشته باشند.

روش‌های غیر جراحی جایگزین عمل لیفت بازو

زیباسازی بازوها چند روش غیر جراحی هم وجود دارد که می‌توان به جای عمل جراحی لیفت بازو از آنها استفاده کرد.

لیپوساکشن واسر (Vaser)

لیپوساکشن واسر یک حالت غیر تهاجمی از عمل لیپوساکشن است. در این روش محلول‌هایی در زیر پوست تزریق می‌شود که چربی‌های اضافه را تجزیه می‌کند و سپس این چربی‌های زائد توسط خود بدن دفع می‌شوند. عمل لیپوساکشن واسر در کشیدن و رفع افتادگی پوست هم تأثیر دارد، اما در صورتی که پوست اضافی بازو زیاد باشد، این عمل هم مانند مزوتراپی نمی‌تواند جایگزین خوبی برای جراحی لیفت بازو شود.

عمل حل کردن چربی (لیپودیسالو)

لیپودیسالو نیز یک عمل غیر تهاجمی برای آب کردن چربی‌های زائد و کشیدن پوست می‌باشد که عملکردی شبیه به لیپوشاکشن واسر دارد. در واقع در عمل لیپودیسالو نیز دقیقاً مانند عمل لیپوساکشن واسر، محلول‌هایی شامل چندین آنزیم طبیعی و مصنوعی مختلف در محل بازو تزریق می‌شود.

تزریقات عمل لیپودیسالو نیز در چند جلسه متوالی انجام می‌گیرد که تعداد این جلسات به مقدار چربی و پوست اضافی موجود در بازوها بستگی دارد. نتایج این عمل را می‌توان بعد از گذشت 4 تا 8 هفته از آخرین تزریق، مشاهده نمود.

لیفت بازو

ترماژ

ترماژ یک عمل لاغری است که نیازی به انجام جراحی ندارد و برای انجام آن از پرتوهای لیزر استفاده می‌شود. در این عمل، لایه‌های مختلف پوست با استفاده از پرتوهای لیزر گرم می‌شود و روند آب شدن چربی‌ها و تولید کلاژن در پوست القاء می‌گردد که در نتیجه آن، بافت‌های همبند پوست تقویت شده و افتادگی آن برطرف می‌شود.

چربی های زائد بازو در مدت 4 تا 6 هفته بعد از عمل ترماژ حذف می‌شوند. دوره بهبودی بعد از این عمل هم 3 تا 5 روز طول می‌کشد. البته در این مدت فقط یک قرمزی و ورم بسیار کم در محل عمل وجود دارد.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی هم یک روش کم هزینه برای کاهش چربی‌های زائد و پوست اضافی بازو می‌باشد. ماساژ دادن باعث گرم شدن پوست، جابه‌جایی سلول‌های چربی و تقویت گردش خون در محل ماساژ می‌شود. مجموعه این عوامل منجر به کاهش وزن و کشیدگی پوست خواهد شد. البته عیب اصلی روش ماساژ درمانی آن است که بیمار باید به دفعات مکرر در جلسات درمانی شرکت کند. تا وقتی که بتواند آثار مشهود آن را ملاحظه کند. ماساژ درمانی همچنین می‌تواند در برطرف کردن سلولیت‌هایی که ممکن است در ناحیه بازو وجود داشته باشند، مؤثر واقع شود.


مطالب پیشنهادی : 

برداشت خال با لیزر

پروتز سینه

پروتز باسن