لاکچری ترین ورزش های ثروتمندان  : در ایران ورزش های لوکس و گران قیمت به سرعت در حال گسترش است. در تهران کسانی هستند که سالانه 15 تا 20 میلیون تومان هزینه می کنند تا دقایقی بر فراز ابرها زادگاه شان را تماشا کنند یا تابستان در دریاچه فشافویه با جت اسکی های 120 میلیون تومانی شان به موج نوردی بپردازند، با اسب های چند صد میلیونی اسب سواری کنند و زمستان ها هم در ارتفاعات ترکیه اسکی کنند.

بولینگ

لاکچری ترین ورزش های ثروتمندان

bowling بولینگ از آن ورزش هایی است که یا هیچ استعدادی در آن ندارید یا با اولین بازی که دست به توپ می شوید، حس خواهید کرد یک بولینگ باز مادرزاد بوده اید. وتا امروز عمرتان را هدر داده اید.

اگر فیلم (لبوفسکی بزرگ) کوئن ها را تماشا کرده اید و بدتان نمی آید مثل جف بریجز، اوقات فراغت تان را در باشگاه بولینگ بگذرانید، جای نگرانی نیست. هزینه یک ساعت استفاده از بولینگ در شهری مانند تهران برای یک نفر، به اندازه پول یک فنجان قهوه در کافه است.

هزینه ای که اگر کمی نت گردی و استفاده از سایت های تخفیف دار را بدانید، پایین تر هم می آید. هر چند خودتان هم خوب می دانید هزینه 10 هزار تومانی برای یک ساعت ورزش لاکچری مثل بولینگ اصلا زیاد نیست. ولی خوب به هر حال جز این لیست آمده است. هزینه یک ساعت برای دو نفر: 15 تا 30 هزار تومان

گلف

لاکچری ترین ورزش های ثروتمندان

گلف برای شروع واقعا ورزش ترسناکی است. از طرز در دست گرفتن چوب گلف بگیرید تا شیوه ضربه زدن و تکنیک های آن. قوانین پیچیده گلف هم بخش دیگری از مصائبی است که برای یاد گرفتن این ورزش پیش روی تان است .اما حداقل خیال تان از هزینه های گلف راحت باشد.

خیلی راحت و بدون هیچ دردسری با مبلغ کمی می توانید در ورزشگاه انقلاب و زمین گلف آن – تیم ملی گلف ایران هم همین جا تمرین می کند و کیفیت چمن خوبی دارد – یکی از باکلاس ترین ورزش های دنیا را تجربه کنید.هزینه یک جلسه: 35 تا 50 هزار تومان

تنیس

لاکچری ترین ورزش های ثروتمندان

تنیس به جرأت جزء سخت ترین رشته های ورزشی دنیاست. جالب است بدانید که یک تنیسور حدود دو برابر یک فوتبالیست در یک مسابقه فوتبال دوندگی می کند. این را بگذارید کنار انرژی ضربات دستی که باید به راکت بزنید تا متوجه شوید با یکی از هوازی ترین و سخت ترین رشته های ورزشی دنیا روبرو هستید

حالا اگر جنم و سخت جانی تنیسور شدن را دارید، مشکل دیگری وجود ندارد. خیلی ها تصور می کنند که تنیس و هزینه های مربوط به آموزش آن کمرشکن است.  از همین تریبون اعلام می کنیم باطل است

هزینه یک راکت معمولی که حدود 150 تا 300 هزار تومان قیمت دارد. مخارج زیادی را متحمل نخواهید شد. پس اگر جزء عاشقان این رشته جذاب هستید، همین فردا خودتان را به یکی از باشگاه های حوالی خانه تان معرفی کنید.هزینه یک ساعت اجاره زمین تنیس: 7 تا 18 هزار تومان هزینه آموزش: ساعتی 20 هزار تومان

پاراگلایدینگ

لاکچری ترین ورزش های ثروتمندان

بعید است آدمی را در دنیا پیدا کنید که علاقه ای به پرواز در آسمان نداشته باشد .اما برای رسیدن به رویای پرواز باید بر ترس از ارتفاع و نشستن روی صندلی که به پاراگلایدر متصل است غلبه کرد. یقین بدانید اگر بر ترس تان غلبه کنید، هیچ موضوع دیگری نمی تواند شما را از تجربه پرواز بی نظیر در ارتفاعات دور کند.

کمتر کسی از عهده هزینه خرید یک پاراگلایدر شخصی بر می آید. چرا که تجهیزات پاراگلایدر – به خاطر ضریب ایمنی بالا – فوق العاده گران است. شاید تا 50 میلیون تومان برای تان آب بخورد.

اما سایت های پروازی زیادی در اطراف تهران و بیشتر شهرهای بزرگ وجود دارند که این سرویس را به شما می دهند. جای نگرانی نیست؛ شما با هزینه کمی پول می توانید مانند یک عقاب در آسمان به پرواز دربیاید.هزینه نیم ساعت پرواز: 80 تا 130 هزار تومان

تیراندازی

تیراندازی با تفنگ بادی جزء ورزش هایی است که در دوران بچگی حتما چند باری تجربه اش کرده اید.و بالاخره یکی از اقوام تان تفنگ بادی داشته که چند تیر با آن شلیک کنید.

این روزها اگر دوست دارید تبدیل به یک تیرانداز حرفه ای شوید، کافی است به یکی از باشگاه های تیراندازی در شهرتان مراجعه کنید. و در دوره های دوازده جلسه آن شرکت کنید.

نگران قیمت بالای تفنگ بادی هم نباشید. همه باشگاه ها برای مراجعان تفنگ کافی دارند و آن را در اختیارتان خواهند گذاشت.  خدا را چه دیدید؛ شاید یکی از استعدادهای نهفته تان را کشف کردید و عضو تیم ملی هم شدید؛

تیراندازی از معدود رشته های ورزشی است که تا شصت سالگی هم می توانید انجامش دهید.هزینه 30 دقیقه تیراندازی با 20 تیر رایگان: 10 تا 15 هزار تومان

اسکواش ورزش خانوادگی

اسکواش برخلاف ظاهر باکلاس و نام دهان پرکن اش اولین بار توسط زندانیان زندان Prison «فلینت» در انگلیس بازی شد. ورزشی که همسایگان شرقی ایران، پاکستانی ها استادان مسلم آن هستند و در چند سال اخیر محبوبیت زیادی هم بین جوانان ایرانی پیدا کرده است.

اسکواش از معدود ورزش هایی است که به صورت خانوادگی هم می توان بازی اش کرد و با اجاره سالن اسکواش، آن هم تنها با 30 هزار تومان، همه خانواده سرگرم خواهند بود.

آموزش اسکواش هم پول زیادی نمی خواهد و نهایتا با پول دوتا فلافل می توانید یک ساعت آموزش ببینید.هزینه یک ساعت آموزش: 8 تا 10 هزار تومان

تیراندازی با کمان رابین هود درونت را کشف کن

اگر استعداد خوبی در تیراندازی با کمان داشته باشید، می توانید قدم در راه زهرا نعمتی شدن بگذارید. تیراندازی با کمان جزء رشته هایی است که با یک سال تمرین مداوم – هفته ای دو جلسه – حتی می تواند شما را به لباس تیم ملی هم برساند.

با این که باشگاه در مدت تمرین کمان رایگان هم در اختیارتان می گذارد. اما می توانید کمان حرفه ای خودتان را داشته باشید تا قلق هایش را بهتر بشناسید. قیمتی هم ندارد و با حدود 300 هزار تومان می توانید یک کمان معمولی بخرید.

تیراندازی با کمان یکی از ارزان ترین ورزش هایی است که در ایران می توان انجام داد و فدراسیون تیراندازی هم سایت های زیادی را در شهرهای مختلف ساخته تا این رشته در دسترس همه قرار بگیرد.هزینه نیم ساعت همراه 20 تیر: 5 تا 10 هزار تومان

غواصی

لاکچری ترین ورزش های ثروتمندان  : غواصی کردن به خاطر تجهیزات ایمنی و لوازم جانبی زیادی که یک غواص باید همراه داشته باشد از گران ترین ورزش های دنیا به حساب می آید. اما کافی است در همین روزهای گرم تابستان سایت های تخفیف دار را بالا و پایین کنید.

تا چندتایی فرصت استثنایی برای غواصی در دریاچه های اطراف تهران پیدا کنید. غواصی در این دریاچه ها نیازی به لوازم خصوصی ندارد و همه چیز را در اختیارتان می گذارند.هزینه نیم ساعت غواصی: 40 تا 60 هزار تومان.

اسکی

لاکچری ترین ورزش های ثروتمندان  : تصوری که همه ما درباره ورزش پر هیجان اسکی داریم، دست نیافتنی بودن آن است. تجهیزات گران قیمت اسکی و طبقه مرفهی که معمولا روی پیست های اسکی به سر خوردن مشغولند، المان هایی هستند که تصور غیرقابل دسترس بودن این رشته را می سازند.

تصوری که البته چندان هم بی دلیل نیست و اسکی را می توان از گران ترین رشته های ورزشی دانست . اگر در فصل زمستان هوس اسکی کرده اید، در جریان باشید که چندان هم غیرقابل دسترس نیست.  می شود یک ست اسکی را برای یک ساعت اجاره کرد و از شرمندگی رویای لیز خوردن روی برف در آمد.


مطالب پیشنهادی : 

فال روزانه (سه شنبه 27 آبان 99)

تقویت استخوان با ورزش

نایت گارد چیست؟