سفر با قطار نسبت به سفر با هواپیما بسیار کم‌ هزینه‌تر است

سفر کردن با قطار : احتمالا باورتان نشود ولی در اروپا سفر با قطار بسیار محبوب‌تر از سفر با هواپیما و ماشین شخصی است. به‌خصوص جوانها و کسانی که اهل مسافرت رفتن با کوله ‌پشتی هستند سفر با قطار را به سایر وسایل نقلیه ترجیح می‌ دهند.

سفر با قطار به شما امکان می‌دهد از مناظر زیبای اطرافتان لذت ببرید و آرامش بیشتری در سفر داشته باشید .در سفر با قطار مسافران احساس این را دارند که یک کتاب متحرک در جلوی چشم هایشان در حال ورق خوردن است. هر چقدر که قطاری که ما انتخاب میکنیم بهتر باشد لذت تماشای این تصاویر بیشتر و بهتر می شود.

انتخاب قطار بنابر هزینه و مقصدی که شما در نظر دارید میتواند متفاوت باشد. ولی بعضی از قطارها کوپه هایی با ظرفیت ۴ نفر و بعضی هم ۶ نفر یا حتی اتوبوسی هستند. چنانچه شما سفر تفریحی می خواهید بروید و تعدادتان زیاد است پیشنهاد می کنیم که از قطارهای اتوبوسی یا کوپه های ۶ نفره استفاده کنید.

سفر با قطار کم هزینه است

سفر با قطار نسبت به سفر با هواپیما بسیار کم‌ هزینه‌تر است، به‌ خصوص اگر مقصد شما خیلی دور نباشد سفر با قطار محدودیت ندارد
یکی از محدودیت‌های مهم سفر با هواپیما محدودیت میزان بار قابل‌حمل است این موضوع سبب می‌شود خیلی از مسافران سفر با قطار را به هواپیما ترجیح دهند زیرا در قطار هیچ محدودیتی برای میزان بار قابل‌حمل نیست.

برعکس فرودگاه که در اکثر شهرها در محلی دور از مرکز شهر و دور افتاده است. ایستگاه راه‌آهن معمولاً در مرکز شهر قرار دارد و دسترسی به آن بسیار ساده است. به همین دلیل  نیازی نیست که مسافت زیادی را طی کنید و ساعت‌ ها در ترافیک معطل شوید.زیاد معطل نمی شود

فواید سفر کردن با قطار
سفر

داشتن آرامش بیشتر در سفر با قطار

سفر کردن با قطار : علاوه بر اینکه در سفر با قطار میتوانید از مناظر حیرت انگیز لذت ببرید. نگرانی‌ های سفر با هواپیما از جمله نگرانی برای تکان‌های شدید، آب‌ و هوای نامناسب، سقوط، هواپیماربایی و … را ندارید. در قطار می‌توانید با خیال راحت به کارهایتان برسیدم بخوابید و رفت‌ و آمد کنید.

از آن جایی که سفر با قطار در اکثر موارد کمی طولانی می باشد.مسافران این امکان را دارند که بتوانند در این مدت زمان بخوابند.بعضی از قطارها دارای تختهایی در بخش بالایی کابین بوده . برخی دیگر دارای صندلی هایی هستند که به راحتی تبدیل به تخت می شوند.

معایب سفر با قطار

√ برای سفر با قطار آن هم در مسیرهای دورتر معمولا سرعت قطار را کم می کنند.و از این جهت شما زمان بیشتری را ممکن است نسبت به اشکال دیگر سفر در راه باشید.

√ اگر بار اولتان است که با قطار سفر می کنید ممکن است که از برنامه سفرهایی که شرکت های حمل و نقلی و ریلی ارائه می دهند، سردرگم شوید.


مطالب پیشنهادی : 

10 آبشار حیرت انگیز

چگونه یک سفر امن داشته باشیم

سواحل زیبای کیش