فلسفه جشن هالووین جشن هالووین  یکی از خرافاتی ترین و در عین حال ، فراگیرترین آیین های سنتی در آمریکا و برخی کشورهای غربی دیگر به شمار می رود که هر ساله در سی و یکم اکتبر برابر با نهم آبان ماه برگزارمی شود. ریشه این جشن به آیین باستانی سامهِین یا شامِهین (Samhain) باز می گردد. قوم «سلت» که حدود 2 هزار سال پیش در مناطقی از اروپا (که امروز با نام ایرلند ، انگلیس و فرانسه شناخته می شوند) زندگی می کردند ، شروع سال جدید خود را همزمان با برداشت محصولات کشاورزی در اول نوامبر جشن می گرفتند که برای آنها نماد پایان تابستان و آغاز فصل تاریکی و سرما بود.

فلسفه جشن هالووین
فلسفه جشن هالووین

جشن هالووین :

این آیین سنتی قرن ها به همین صورت ادامه داشت .تا اینکه «پاپ گرِگوری سوم» در قرن هشتم میلادی رسما اول نوامبر را با افزودن یک چاشنی مذهبی به آن ، روز “گرامیداشت قدیسان و کشته شدگان در راه خدا” نامگذاری کرد. البته با گذر زمان ، جشن سنتی هالووین ، از حالت یک آیین مذهبی خارج شد. فعالیت های مفرح از جمله ترساندن یکدیگر و انجام فعالیت های مورد علاقه کودکان را نیز در برگرفت و همراه با مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی به جامعه آمریکا نیز راه پیدا کرد.

فلسفه جشن هالووین
فلسفه جشن هالووین

هالووین :

بسیاری از خانواده ها به عنوان بخشی از این مراسم درون یک کدو تنبل را خالی کرده  برای آن چشم و ابرو و دهان می گذارند.با روشن کردن شمع در داخل آن ، جلوه ای ترسناک به آن می دهند.

فلسفه جشن هالووین
فلسفه جشن هالووین

در حال حاضر ، جشن هالووین پس از کریسمس ، دومین جشن بزرگ غربی ها و بویژه آمریکایی ها محسوب می شود.به طوریکه آنها هر سال بیش از 6 میلیارد دلار را صرف برگزاری این جشن می کنند.

فلسفه جشن هالووین
فلسفه جشن هالووین