چند نکته طلایی برای خرید عینک آفتابی: تفاوت اصلی عینک آفتابی با عینک طبی، در برخی از سوالات بالاست گاهی  یک نفر که عینک طبی استفاده می کنه  نتخاب می کنه که پولش را با چه توازنی بین عینک و عدسی‌اش پخش کنه.
به شما پیشنهاد می‌کنیم که 4 قدم انتخاب عینک آفتابیتون در نظر بگیرید.

مدل و رنگ عینک

چند نکته طلایی برای خرید عینک آفتابی : مدل یا شکل عینک به شکل حدقه ی اون گفته می شه که به غیر از اشکال هندسی معروف مثل گرد، مستطیل، بیضی، مربع و … چند شکل معروف دیگه هم هست .که احتمالا یا اسمش را شنیدید و یا تا به حال اون مدل رو داشتید. فرم صورت در تقسیم بندی های مختلف بین 5 تا 8 شکل گروه بندی شده یکی از معیارها تطبیق شکل صورت با فرم عینک هست.
عامل مهم دیگری که حتما باید در نظر بگیرید علی الخصوص اگر خانم هستید بحث رنگ مو، پوست و چشمان شماست. رنگ موی شما، عامل به شدت تاثیرگزاری در انتخاب رنگ عینک شماست. و مشکی یا قهوه‌ای تنها رنگ‌هایی نیستند که به پوست و موی شما می‌آیند انتخاب رنگ غلط باعث می شه. که از عینک بدتون بیاد می تونید بیشتر در مورد رنگهای مناسب پوست صورتتون بخونید و بدونید.

چند  نکته طلایی برای خرید عینک آفتابی

جنس و رنگ عدسی

معمولا جنس عدسی های عینک آفتابی یا شیشه هستند یا انواع پلاستیک های استاندارد (CR39، پلی کربنات و …). معمولا برندهایی که سبک کلاسیک دارند مثل پرسل، از عدسی های جنس شیشه استفاده می کنه .بقیه برندهای مشهور معمولا درصد کمتری از جنس شیشه و بیشتر پلاستیک دارند. اگر براتون مسئله وزن عینک در اولویت نباشه و دنبال یک ترکیب حرفه ای باشید پیشنهاد می کنیم از عینک‌های با عدسی شیشه ای استفاده کنید . در حالی که پلاستیک از شیشه سبکترهست در مورد رنگ عدسیتون خیلی مهم هست که شهر، آب و هوا و نوع استفاده اتون را در نظر بگیرید.

پولاریزه بودن، UV400 و دیگر ویژگی ها

این موضوع رو در نظر داشته باشید که از پولاریزه بودن عینک آفتابی مهمتر؛ کیفیت سنگ خام عدسی شماست.از عدسی ساخت چین تا بهترین عدسی های اروپایی؛ حتی شیشه اتومبیل و منزل شما قابلیت داشتن لایه محافظ UV400 هستند. پس در نظر داشته باشید. که اگه دست فروش کنار مترو هم دستگاه تست پرتو ماورا بنفش داشت و به شما نشان داد که عینک آفتابی‌اش UV400 رو پوشش می‌ده درست هست. اما اون چیزی که به چشم شما آسیب می‌زنه کیفیت خود عدسی است .اگه عدسی ضعیفی باشه به چشم شما در بلند مدت آسیب می‌زنه. اگه تعداد لایه های محافظش کم باشه به مرور زمان بر اثر استفاده از بین میره .

اینکه عینک شما پولاریزه باشد یا نه بستگی به نوع سبک زندگی شما داره اگه در محیط باز، زیاد هستید و یا رانندگی جاده دارید، مشاغل مرتبط به دریا دارید، خلبان هستید پیشنهاد می‌کنیم عینک آفتابی پولاریزه استفاده کنید اما اگه می‌خواهید اسکی کنید، پیشنهاد نمی‌دهیم؛ چون باعث خطای دید شما می‌شه.

چند  نکته طلایی برای خرید عینک آفتابی

اصالت کالا و خدمات پس از فروش

خریدن یک عینک کپی به بهای خریدن آسیب‌هایی که ممکن در آینده برای چشمان شما بوجود بیاید. چند راه ساده برای اطمینان از اصالت کالاتون پیشنهاد می‌کنیم که نیاز به تخصص فنی خاصی نیست.

کد مدل عینکتون را در بخش جستجوی عکس های گوگل با نام انگلیسی برند بزنید .