عواملی که باعث کاهش وزن میشوند : یک کار دشوار است. متعهد بودن به یک برنامه جدید غذایی، فداکاری و سختکوشی می‌‌خواهد، چه رسد به اینکه در میان همه وسوسه‌ها کاملاً از آن پیروی کنید انجام چند تغییر کوچک در برنامه صبحگاهی به راحتی می‌‌تواند به کاهش وزن و جلوگیری از آن کمک کند.

1.از وعده صبحانه غافل نشوید

یک صبحانه سرشار از پروتئین می‌تواند با کاهش هوس، اشتها و ترشح گرلین( هورمون گرسنگی) به کاهش وزن شما کمک کند صبحانه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی در طول شبانه‌روز است. به‌خاطر اینکه، آنچه در وعده صبحانه می‌خورید، روند غذا خوردن را در تمام روز تنظیم می‌کند. مثلا صبحانه‌ای که میل می‌کنید، مشخص می‌کند تا رسیدن وعده ناهار احساس سیری خواهید داشت یا قبل از میان‌وعده صبحگاهی، گرسنه‌تان می‌شود.

2.دقت کنید چند لیوان آب مینوشید

تاثیر صبحانه بر کاهش وزن

افزایش مصرف آب با افزایش کاهش وزن و مصرف انرژی و همچنین کاهش اشتها و مصرف غذا همراه است آب باعث افزایش مصرف انرژی می‌شود یا به‌عبارتی باعث سوختن کالری بیشتری می‌شود. آب در بعضی از افراد موجب کاهش اشتها و خوردن غذای کمتر می‌شود. علاوه بر آب، نوشیدن مقدار کافی قهوه نیز می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، با خرید انواع قهوه یا پودر قهوه اسپرسو‌ با قیمت‌های متنوع موجود در بازار، گامی در جهت کمبود وزن خود بردارید.

3.به وزن گیری دوره ای توجه کنید

تاثیر صبحانه بر کاهش وزن
تاثیر صبحانه بر کاهش وزن

خودتان را مرتب وزن کنید، مطالعات نشان می‌دهد که وزن کردن پیوسته با کاهش وزن بیشتر و افزایش خویشتن داری همراه باشد. به طور معمول وزن خود را بررسی کنید. برای وزن کردن روزانه یا حداقل روزانه یک برنامه عادی تنظیم کنید وزن کردن در صبحگاه تأثیر مطلوبی در کنترل وزن دارد، زیرا کسانی‌ که این کار را انجام می دهند، نوعی نظم را نیز وارد رفتارها و عادات خود می‌کنند چنین نظمی اراده و انگیزه لازم برای کاهش وزن را تأمین می‌کند.

4.ویتامین D ویتامین ضروری بدن

تاثیر صبحانه بر کاهش وزن

قرار گرفتن در معرض آفتاب می‌تواند بر کم کردن وزن تأثیر بگذارد نور خورشید همچنین می‌‌تواند به شما در تأمین نیازهای ویتامین D کمک کند.از نظر علمی نیز وجود ویتامین د به‌مقدار کافی در بدن، به کاهش وزن کمک می‌کند و مانع چاقی می‌شود.

5.اهمیت مدیتیشن در آرامش و سلامت بدن

تاثیر صبحانه بر کاهش وزن

مدیتیشن و زندگی در زمان حال، می‌‌تواند باعث کاهش وزن و ارتقا رفتارهای غذایی سالم شود. مدیتیشن را تمرین کنید، چندین مطالعه تأثیرات مثبت مدیتیشن بر بدن انسان، به ویژه از طریق کاهش استرس و بهبود سبک زندگی را اثبات کرده است یکی از بزرگترین موانع در هر رژیم کاهش وزن یافتن انگیزه برای پایبندی به آن است یک لقمه غذا می‌‌خورید، احساس گناه می‌‌کنید که تقلب کرده اید و سپس دو مورد دیگر را می‌‌خورید، به این دلیل با آگاهی، می‌‌توانید پذیرش خود را پرورش دهید و از این رو می‌‌توانید احساس گناه را کنار بگذارید، بنابراین کل کالری دریافتی شما را محدود می‌‌کند و در نهایت باعث کاهش وزن می‌‌شود.

6.ورزش بخش جدانشدنی از زندگی بشر

تاثیر صبحانه بر کاهش وزن

ورزش در صبح می‌تواند با افزایش سیری و بهبود کنترل قند خون همراه باشد. برخی از ورزش‌ها را به طور منظم انجام دهید، انجام ورزش منظم در وقت صبح بسیار مهم است. این امر به افزایش روند کاهش وزن کمک می‌‌کند. حتی در بررسی سطح قند خون فرد نیز کمک می‌‌کند. علاوه بر این، ورزش انجام شده در هر زمان از روز مفید است.

7.مصرف به موقع وعده های غذایی

تاثیر صبحانه بر کاهش وزن

برنامه‌ ریزی وعده‌های غذایی و خوردن وعده‌های غذایی خانگی و سالم با بهبود کیفیت رژیم غذایی و کاهش خطر چاقی همراه است.یک ناهار و یک میان وعده سالم برای نیمه ظهر خود تهیه کنید. به همین منظور می‌توانید انواع بیسکویت ایرانی و ویفر با قیمت مناسب تهیه و مصرف نمایید.