عمل رینوپلاستی : شما می‌توانید با استفاده از عمل جراحی رینوپلاستی که برای زیبایی بینی یا بهبود عملکرد آن و یا به هر دوی این دلایل انجام می‌شود، ساختار بینی تان را تغییر دهید.

عمل رینوپلاستی

عمل رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی اساساً یک عمل جراحی برای تغییر ساختاری بینی است، که می‌تواند برای بهبود عملکرد یا زیبایی بینی انجام شود. رینوپلاستی برای بهبود عملکرد بینی که به آن ترمیم مجرای بینی هم گفته می‌شود، عبارت است از صاف کردن غضروف و استخوان تقسیم کننده داخل بینی (تیغه) جهت بهبود تنفس و رفع گرفتگی بینی و همچنین صاف کردن دیواره‌های کناری بینی. رینوپلاستی زیبایی هم عبارت است از تغییر ساختمان بیرونی بینی برای بهبود تعادل و ظاهر چهره.

در مواردی که یک بیمار برای اولین بار از عمل جراحی برای تغییر ساختار بینی‌ اش استفاده می‌کند (رینوپلاستی اولیه) احتمال موفقیت‌آمیز بودن عمل بیشتر است. زمانی می‌توان از یک رینوپلاستی ثانویه استفاده کرد که برای اصلاح ظاهر بینی یا بهبود بیشتر تنفس به یک عمل جراحی اضافی نیاز باشد.

جراحی رینوپلاستی شامل مراحل زیر است:

بیهوشی

برش

تغییر شکل ساختار بینی

ترمیم کجی سپتوم

عمل رینوپلاستی

چرا به رینوپلاستی نیاز دارید؟

چند دلیل برای انتخاب رینوپلاستی توسط یک فرد وجود دارد. آلرژی‌ها، آسیب‌دیدگی بینی یا بدشکلی مادرزادی تیغه بینی می‌توانند باعث گرفتگی راه تنفس بینی شوند. افراد، انجام رینوپلاستی زیبایی را به دلیل آسیب‌دیدگی یا نارضایتی از شکل بینی‌شان انتخاب می‌کنند.

برای افرادی که دچار گرفتگی و مشکل تنفس از بینی هستند. با استفاده رینوپلاستی غضروف و استخوان تقسیم کننده داخل بینی (تیغه) و همچنین دیواره‌های کناری بینی صاف می‌شود. که با این کار هم تنفس و کیفیت زندگی این افراد بهبود می‌یابد. رینوپلاستی زیبایی می‌تواند هم تعادل چهره مراجعین و هم اعتماد به نفسشان را بهبود دهد. گاهی اوقات نیز مراجعین خواستار انجام همزمان هر دو عمل جراحی می‌شوند.

در عمل‌هایی که برای تغییر ظاهر بینی انجام می‌شوند، اولین و مهمترین هدف ما حفظ مسیر هوا است تا فرد بتواند به راحتی نفس بکشد. برای کمک به اصلاح شکل بینی بیماران از انواع مختلفی از تکنیک‌های پیشرفته استفاده می‌ شود، از جمله:

• برداشتن استخوان از پل بینی

• باریک کردن یا اصلاح نوک بینی

• افزایش طول، کوتاه کردن یا کاهش اندازه بینی

• باریک یا پهن کردن بینی

• صاف کردن بینی

برای بیمارانی که قصد دارند هم مجرای تنفسی بینی و هم ظاهر آن را بهبود دهند، می‌توان رینوپلاستی برای بهبود عملکرد و رینوپلاستی زیبایی را همزمان انجام داد.


مطالب پیشنهادی :

بازیگران فیلم جدید اتومبیل

جراحی زیبایی گوش اتوپلاستی

کوتاه کردن پیشانی