جهان مملو از چیزها و مکان های عجییب و غریب است که خیلی از مردم از وجود آنها بی اطلاع هستند. مانند مکان های زیر که ما در این مقاله شما را به سفر به 5 مکان از ترسناک ترین و عجیب ترین مکان های دنیا می‌بریم که بی شک شما را شگفت زده وگاهی هم می‌ترساند.

عجیب ترین مکان های دنیا

1- تالاب ترانک در جزایر مایکرونیزیا

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا

ارواح اسرار آمیز تالاب ترانک همیشه یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری میان کاوشگران و غواصان بوده است. بخش زیادی از نیروهای نظامی ‌ارتش ژاپن اکنون در اعماق آب‌های این تالاب خوابیده‌اند. این هواپیما در سال ۱۹۴۴ سقوط کرد و به عمق آب فرو رفت.

وقتی که در اعماق این آب‌ها شنا می‌کنید به اشیا، لاشه کشتی‌ها و اجساد به جا مانده برخورد می‌کنید. تقریبا به مدت ۲۵ سال هیچ‌کس به‌دلیل حدودا هزار بمب کشف نشده اجازه غواصی در این مکان را نداشت.

2- موزه تاریخی پزشکی موتر در فیلادلفیا

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا

این مجموعه شامل انواع ناهنجاری‌های جسمانی، مومی، نمونه‌هایی از بیماری‌های مختلف و کم‌تر دیده شده و البته تجهیزات پزشکی آن زمان است. چیزهایی که شاید باورتان نشود تا چه اندازه قدرت ترساندن مردم را دارند. هدف اصلی از تأسیس این موزه، کمک به آموزش و تحقیقات پزشکی در قلب فیلادلفیا بود.

شهرت زیاد این موزه به خاطر اسکلت های ترسناک و استخوان آویزان شده از قفسه ها و طبقات، جمجمه افراد مشهور، جسد زنی که بدنش در جایی که دفن شده تبدیل به موم شده، دوقلوهای بهم چسبیده مشهور با یک کبد مشترک، قسمتهای از بدن افراد سرشناس و همه نوع چیزهای ترسناک و عجیب را در این موزه می‌توان یافت.

3- مرداب مانچاک واقع در لوزیانا

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا

مرداب مانچاک که بنام مرداب ارواح نیز شهرت دارد در لوزیانا واقع شده است. مرداب مانچاک از ترسناک ترین اماکن گردشگری دنیا است. آب مرداب مانچاک سبز، کدر و پر از جلبک است. مار، تمساح و حشرات گزنده ی زیادی در مانچاک زندگی می کنند.

نکته ای که مانچانک را به یکی از رعب آورترین نقاط گردشگری دنیا تبدیل نموده، داستان ها و ماجراهایی است که درباره ی این مرداب دهان به دهان می شود. می گویند این مرداب را جادوگر بدجنسی طلسم کرده است. مردابی که صدها تَن در آن و محله های اطرافش به قتل رسیده اند. درون و داخل این مرداب پر از اجساد و جنازه ی مردگان می باشد.

4- گورستان پاریسی در فرانسه

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا

سردابی واقع در پاریس که شهرت آن به خاطر زیر زمینی که ظروف مخصوص نگهداری استخوان مردگان در آن است می‌باشد. استخوان ها و اسکلتهای بسته بندی شده مانند اجناس داخل یک انبار در دو ضلع یک راهرو قرار گرفته اند. این مکان حدود 187 کیلومتر از بخش زیرین کل شهر را دربر گرفته است.

همچنین نوشته هایی به چشم می‌خورد که بطور کلی شامل تاریخ فرانسه می‌شود. هوای اینجا خشک است و به همین دلیل فساد و پوسیدگی در آن بسیار ناچیز است. این مکان توسط ماموران بازرسی پلیس برای مدتی به دلیل افسانه ها و شایعاتی از قبیل: گروه کثیری از مردگان و خون آشام ها بسته شد. اگرچه آنها بوسیله هیچ کسی دیده نشده اند.

5- چرنوبیل در اوکراین

عجیب ترین مکان های دنیا
عجیب ترین مکان های دنیا

بدون شک حادثه‌ای که در نیروگاه چرنوبیل در کشور اوکراین رخ داد را باید بزرگترین فاجعه انسانی دانست. که همچنان آثار آن باقی مانده است. در ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ و در رآکتور شماره ۴ نیروگاه چرنوبیل انفجار و آتش‌سوزی رخ داد که در پی آن مواد رادیواکتیو در بخش بزرگی از غرب شوروی و اروپا منتشر شد.

وسایل و خانه های رها شده صدای جیر جیرلولاهای درهای باز آپارتمان ها که بوسیله باد به گوش می‌رسند همه شکل وحشت و مرده ای به شهر داده است.


مطالب پیشنهادی:

خرید های عجیب سلبریتی های هالیوود

عجیب ترین مراسم های خاکسپاری در جهان

6 غار مشهور جهان