طریقه پاک کردن آدامس  : روش های مختلفی برای خلاص شدن از شر لکه آدامس وجود دارد که در ادامه شما را با این راه ها آشنا خواهیم کرد.

بهترین روش ها برای پاک کردن آدامس  بر روی سطوح :

فریز کردن لباس

بهترین روش برای جدا کردن آدامس از سطحی، فریز کردن آن است، ظرف یخ را روی آدامس قرار دهید تا سفت شود، سپس به راحتی آن را از سطح مورد نظر جدا کنید مابقی لکه را با پارچه ای آغشته به الکل سفید پاک کنید.

استفاده از قالب های یخ

طریقه پاک کردن آدامس بر روی سطوح
طریقه پاک کردن آدامس بر روی سطوح

روش دیگر برای از بین بردن لکه آدامس از روی لباس این است که یک تکه یخ برداشته و چند مرتبه بر روی آدامس بکشید تا از روی لباس جدا شود. برای آدامس چسبیده به صندلی ماشین یا فرش می توانید از قالب های یخ استفاده کنید. یخ را به آرامی به سطح مورد نظر بمالید. با سفت شدن آدامس تکه های بزرگی از آن به راحتی جدا می شود.

الکل

مقداری الکل روی اسفنج بریزید و اسفنج رو روی آدامس بمالید. چند دقیقه صبر کنید و با چاقو یا قاشق روی آن بمالید. سپس لباس رو با نرم کننده بشورید و بزارید خشک بشه.

 جوشاندن و بخار آب

طریقه پاک کردن آدامس بر روی سطوح
طریقه پاک کردن آدامس بر روی سطوح

ناحیه لکه آدامس را داخل آب خیلی داغ ببرید .در همین حین با استفاده از یک مسواک یا چاقو لکه آدامس را از روی لباس یا پارچه بردارید. اجازه دهید لباس در هوای آزاد خشک شود و در صورت نیاز مجدداً این روش را تکرار کنید. روش دیگر استفاده از بخار مستقیم دهانه کتری یا چای ساز و خراشیدن لکه آدامس به وسیله یک مسواک است.

آب لیمو

اگر لباس شما آغشته به آدامس شده و لکه آدامس به اعماق تار و پود لباستان نفوذ کرده سعی کنید ابتدا لباستان را در محلول آبلیمو بخوابانید. پس از چند ساعت اقدام به آبکشی عادی لباس کنید در این صورت مشاهده خواهید کرد که لکه آدامس کاملا ورآمده و از تاروپود جدا شده.

اتو

طریقه پاک کردن آدامس بر روی سطوح
طریقه پاک کردن آدامس بر روی سطوح

لباس رو روی یک مقوا بزارید به طوری که آدامس بین مقوا و لباس قرار بگیره و روی لباس اتو بکشید. هدف اینه که آدامس به مقوا بچسبه. این کار رو چند بار تکرار کنید تا آدامس کاملا از لباس جدا بشه. در آخر لباس رو بشورید.

سرکه

یک پیمانه سرکه را بجوشانید. سپس از روی شعله بردارید تا از جوش بیفتد. یک مسواک رو داخل سرکه کنید و روی قسمتی از پارچه که آدامس چسبیده بکشید. این کار رو خیلی سریع انجام بدید چون تا زمانی که سرکه داغ هست تاثیر میزاره. این کارو چند بار ادامه بدید تا آدامس کاملا از لباس جدا بشه و در آخر لباس رو تمیز بشورید.

مایع صابون

طریقه پاک کردن آدامس بر روی سطوح
طریقه پاک کردن آدامس بر روی سطوح

کمی مایع صابون روی قسمتی از لباس که آدامس چسبیده بریزید و با مسواک روی آدامس بکشید. سپس با چاقو آدامس رو از لباس جدا کنید. در آخر لباس رو با ماشین لباسشویی بشورید.

اسپری مو

این روش از بقیه روش ها خیلی راحت تره. روی آدامس اسپری بزنید. اسپری آدامس رو سفت میکنه. سپس آدامس رو از لباس جدا کنید. در آخر با ماشین لباسشویی بشورید.

نوار چسب

طریقه پاک کردن آدامس بر روی سطوح
طریقه پاک کردن آدامس بر روی سطوح

روی آدامس نوار چسب بزنید و آدامس رو با نوار چسب از پارچه جدا کنید. این کار رو چند مرتبه تکرار کنید.

گازوئیل

کمی گازوئیل یا بنزین روی قسمتی که آدامس چسبیده بریزید، با چاقو یا مسواک بتراشید و در آخر لباس رو بشورید.


مطالب پیشنهادی :

فواید و عوارض جویدن ادامس

جراحی زیبایی گوش اتوپلاستی

10 نکته مهم کوتاهی مو