طرز تهیه کله جوش  : کله جوش یکی از غذا‌های محلی و سنتی ایرانی است که متعلق به شهر اصفهان و به طور عمده در شهر‌های خراسان و یزد به سبک و سیاق مختلف طبخ می‌شود. این غذا را با نام‌های کالا جوش، دوغ گرمه، قروتی، کال جوش، کشک جوش می‌شناسند.

مواد لازم

کشک ساییده شده دو پیمانه

پیاز متوسط دو عدد

نعنا خشک یک قاشق غذاخوری

گردویک‌ دوم پیمانه

زردچوبه به مقدار لازم

نمک به مقدار لازم

طرز تهیه کله جوش :

طرز تهیه کله جوش

مرحله اول

پیاز‌ها را خرد کنید و با مقدار کمی روغن تفت دهید تا تغییر رنگ دهد سپس مقداری نعناع خشک، زردچوبه، مغز گردو اضافه کرده و کمی تفت دهید. اگر دوست دارید می‌توانید در این مرحله مقدار کمی سیر خرد شده اضافه کنید تا طعم غذا بهتر شود هم چنین گردوها را نیز با چاقو خرد کنید تا زیر دندان بیایند.

مرحله دوم

دو پیمانه آب اضافه کرده و منتظر بمانید تا آب به جوش آید تا بلافاصله کشک را اضافه کنید. قبل از جوش خوردن، کله جوش را از روی حرارت بردارید. بهتر است از کشک‌های محلی و بدون افزودنی به جای کشک‌های صنعتی استفاده کنید تا غذای شما اصالت خود را حفظ کند.

مرحله سوم

اگر کشکی که استفاده می‌کنید، به اندازه کافی نمک ندارد از مقداری نمک استفاده کنید. کله جوش آماده است آن را در کاسه مناسب به همراه نان سنگگ یا نان خشک محلی و سبزی خوردن تازه سرو کنید.

جالب است بدانید در بعضی از شهر‌‌ها یک بشقاب بادمجان سرخ شده کنار این غذا سرو می‌شود. و حتی در بعضی از شهر‌ها بادمجان را درون کله جوش در حال پخت می‌ریزند.


مطالب پیشنهادی : 

بیوگرافی شبنم مقدمی

بیوگرافی brad pitt

زندگی نامه آلبرت اینشتین