طرز تهیه کتلت مرغ : کتلت مرغ  یکی از خوشمزه‌ترین و ساده‌ترین غذاهای نونی سریع ایرانی است که با مرغ خام و پخته هر دو قابل تهیه است. یک غذای نونی سریع و آسان و خوشمزه که هم برای شام مهمانی و هم برای ناهار و شام روزانه یک گزینه عالی و مقوی است.

مواد لازم :

سینه مرغ بدون پوست و استخوان: ۲ عدد متوسط

سیب زمینی درشت: ۶ عدد

آرد سفید: ۲ قاشق غذاخوری

پیاز متوسط: ۲ عدد

تخم مرغ: ۲ عدد

زعفران دم کرده غلیظ: ۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل: به مقدار دلخواه

طرز تهیه کتلت مرغ :

مرحله اول

برای درست کردن این کباب شامی مرغ ابتدا سینه مرغ بدون پوست و استخوان را با چرخ گوشت چرخ کنید یا در غذاساز پوره کنید. می‌توانید مقداری چربی گوسفندی هم در صورت دلخواه به مرغ اضافه کرده و همراه با آن چرخ یا پوره کنید تا کتلت مرغ لطیف‌تر شود.

مرحله دوم

در یک کاسه بزرگ سیب زمینی‌ها را ریز رنده کنید و آب آن را بگیرید. پیازها را هم درشت رنده کنید و آب پیاز را بگیرید. تخم مرغ را هم روی مواد بشکنید و گوشت چرخ شده مرغ را اضافه کنید. تمام مواد را با دست خوب ورز دهید. آنقدر مواد کتلت را ورز دهید تا مایه یکدست و لطیف شود. زعفران دم کرده غلیظ و نمک و فلفل را هم اضافه کنید و دوباره مواد را ورز دهید تا یکدست شود.

مرحله سوم

در یک ماهیتابه روغن را داغ کنید و با دست از مایه کتلت برای هر عدد کتلت به اندازه یک گردو بردارید، کف دست پهن کنید و با احتیاط در ماهیتابه بگذارید تا روی شعله ملایم گاز هر دو طرف کتلت سرخ شود.

بعد از سرخ شدن کتلت مرغ ما آماده سرو کردن است .

نوش جان ♥


مطالب پیشنهادی :

بیوگرافی مهتاب کرامتی

زندگینامه ی ابوعلی سینا

بیوگرافی نیکی کریمی