طرز تهیه نوشیدنی موهیتو : نوشیدنی موهیتو طعم های گوناگونی دارد که متداول ترین نوع آن موهیتو نعنایی است که طرفداران زیادی دارد و برای جلوگیری از عطش در فصول گرم سال بسیار مناسب می باشد .

مواد لازم برای طرز تهیه نوشیدنی موهیتو :

شکر : یک و نیم پیمانه

برگ نعنا : دو پیمانه

لیمو : یک عدد برا ی تزیین

آب گازدار یا سودا :8 پیمانه

آب : سه پیمانه

شربت لیمو : دو پمانه

آب لیمو : یک پیمانه

طرز تهیه نوشیدنی موهیتو

دستور تهیه موهیتو نعنایی :

برگ های نعنا را از ساقه جدا بکنید و داخل تشت آب سرد بریزید. و سپس آن ها را از آب خارج کنید و داخل آبکش بریزید و کنار بگذارید . بعد از پاک کردن آن باید دو پیمانه برگ نعنا داشته باشید . در این میان شکر را با دوسوم آب ترکیب کرده و برای 5 دقیقه در مایکروفر قرار دهید . بعد از 5 دقیقه مخلوط آب و شکر را از مایکروفر خارج کرده و برگ های نعنا را به آن اضافه کنید و برای 5 دقیقه کنار بگذارید تا عطر نعنا با شربت ترکیب شود . بعد از 5 دقیقه برگهای نعنا را از آب خارج کرده و با دست فشار دهید تا عصاره آن خارج شود سپس آن را کنار بگذارید .

در این مرحله آب باقی مانده را به مخلوط آب و شکر و نعنا اضافه کرده و آب لیمو و شربت لیمو را هم بریزید و همه مواد را با هم مخلوط نمایید . در مرحله آخریک عدد لیمو را برش های نازک بزنید و به همراه چند عدد برگ نعنا و مقداری یخ داخل یک تنگ بریزید و شربت را به آن اضافه کنید . در آخر آب گاز دار را افزوده و بعد از یک هم زدن آن را داخل لیوان بریزید و سرو نمایید . میتوانید یک برش از لیمو را برای تزیین لبه لیوان قرار دهید .


مطالب پیشنهادی :

انواع میوه های بهشتی

خواب و کالری سوزی

طرز استفاده از پد تخم مرغی