فیله ی ماهی سوخاری از محبوب ترین روش پخت ماهی برای کودکان و بزرگسالان می باشد. فیله ی ماهی بدون تیغ است به همین دلیل پر طرفدار است.

مواد لازم :

فیله ماهی 6 تیکه

تخم مرغ 2 عدد

 آرد1 پیمانه

آرد سوخاری 1 پیمانه

آبلیمو به مقدار لازم

نمک و زردچوبه به مقدار لازم

فلفل سیاه به مقدار لازم

فلفل دلمه ای سبز1 عدد

پودر سیربه مقدار لازم

پیاز1 عدد

روغن به مقدار لازم

ادویه کاری به مقدار لازم

طرز تهیه ماهی سوخاری

مرحله ی اول :

برای تهیه این سوخاری از فیله ی ماهی ها میتوانید استفاده کنید. ابتدا ماهی را بشویید و در یک ظرف مناسب پیاز را رنده کنید و مقداری آبلیمو روی آن بریزید و کمی پودر سیر به آن بزنید و به آن فلفل سیاه و زردچوبه بزنید و فیله ی ماهی را به مدت نیم ساعت درون این ترکیب در یخچال قرار دهید تا ترد شود و مزه دار بشود.

مرحله ی دوم :

اکنون در ظرف مناسبی تخم مرغ ها را بشکنید و آن را با هم زن بهم بزنید و به ان نمک و فلفل و زردچوبه و ادویه کاری اضافه کنید.در ظرف دیگری آرد را بریزید و در ظرف جداگانه ی دیگر پودر سوخاری را بریزید.

مرحله ی سوم :

اکنون فیله های ماهی را از مواد در بیاورید آن را درون آرد بغلتانید سپس آن را درون تخم مرغ بغلتانید و بعد درون پودر سوخاری و به همین ترتیب همه ی ماهی ها را آغشته به پودر سوخاری کنید.

مرحله ی چهارم :

سپس ماهیتابه را روی شعله قرار دهید و درون آن به اندازه ی کافی روغن بریزید. اکنون ماهی ها را در ماهیتابه سرخ کنید و سپس ماهی های سوخاری را روی کاغذ جذب روغن بگذارید تا روغن اضافی آن گرفته شود. بعد آن را در ظرف مناسب ریخته و میل کنید.

نوش جان ♥


مطالب پیشنهادی :

زندگی نامه سیمین دانشور

بیوگرافی هانیه توسلی

فرق کانتور و کانسیلر چیست؟