شوید پلو به عنوان پلو پایه می تواند با سایر فراورده های گوشتی مثل مرغ، ماهی، تن ماهی و… و حتی ماست موسیر یا سالاد مصرف شود و ترکیب آن به صورت شوید باقالی بسیار خوش طعم و لذیذ است.

مواد لازم :

۲ پیمانه برنج

۱ عدد سینه مرغ

۳ الی ۴ قاشق غذاخوری شوید تازه یا خشک

۳ الی ۴ قاشق غذاخوری زرشک

۲ قاشق غذاخوذی پیاز داغ

زعفران دم کرده به مقدار لازم

کره به مقدار لازم

نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم

مراحل تهیه شوید پلو با مرغ

ابتدا مرغ رو به اندازه های دلخواه خورد کرده و بعد همراه روغن، پیاز داغ،نمک، فلفل و زرچوبه داخل ماهیتابه میریزیمش.

مرغ رو با بقیه مواد کمی تقت میدیم تا تغییر رنگ بده.

حال شعله گاز رو ملایم کرده و در ماهیتابه رو میبندیم تا مرغ آب بنداه و با آب خودش بپزه. در صورتی که اندازه قطعات مرغمون کوچیک باشه سریع و راحت میپزه.

حالا حدود ۴ الی ۵ قاشق از برنجی که آبکش کردیم رو نگه داشته و مابقیشو همراه شوید به مرغ پخته اضافه کرده و داخل همون ماهیتابه مواد رو خوب با هم مخلوط میکینم .

وقتی موادمون خوب و یکنواخت با هم مخلوط شدن از ماهیتابه درشون میاریم و داخل قابلمه ای که کفش کمی روغن ریختیم، میریزمشون و بعد دور تا دور قابلمه رو حدود ۱/۳ الی ۱/۲ فنجون آب میریزم .

در نهایت اون مقدار برنجی رو که کنار گذاشته بودیم رو روی برنج مخلوطمون میذاریم تا با هم دم بکشن و بعد برنج رو برای نیم ساعت الی سه ربع دم میذاریم. این مقدار برنج ساده برای مخلوط کردن با زرشک هستش.

در ۵ دقیقه آخر دم کشیدن برنج زرشک رو آماده میکنیم. به این صورت که زرشک، کره، شکر و کمی زعفران دم کرده رو داخل ماهیتابه ریخته و با هم تفت میدیم.

زرشک خیلی زود آب زعفرون رو به خودش میگیره و آماده میشه پس زود از روی حرارت برش میداریم چون به خاطر داشتن شکر ممکنه خیلی سریع بسوزه و سفت بشه.

حالا که برنج دم اومده اون برنج سفیدی رو که داشتیم رو با زرشک مخلوط میکنیم تا شوید پلومون رو باهاش تزیین کنیم.

در نهایت پلو مخلوطمون رو داخل ظرف سرو میکنیم.


مطالب پیشنهادی :

مشکلات دندانی سنین بالا

رژیم غذایی مناسب برای افراد کرونایی

نودالیت؛ غذایی با کربوهیدرات بالا و هضم آسان

کاربرد های جالب از بالم لب