طرز تهیه سس هلندی  : سس هلندی یکی از سس های اصلی در آشپزی فرانسوی هست، اگه تا به حال این سس رو امتحان نکردید و از خوردن غذاهای مختلف با چاشنی های جدید و متفاوت لذت می برید، ما به شما این سس هلندی بینظیر رو پیشنهاد میکنیم .

مواد لازم برای تهیه سس هلندی

کره 114 تا 220 گرم

زرده تخم مرغ 2 عدد

آبلیمو تازه 1 قاشق سوپ خوری

نمک یک چهارم قاشق چایی خوری

فلفل تند (اختیاری) یک هشتم قاشق چایی خوری

طرز تهیه سس هلندی

کره رو به قطعات ریز خرد کنید و اون رو داخل ظرف مناسب ریخته و داخل ماکروفر قرار بدید تا ذوب بشه. همچنین می تونید کره رو داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت کم قرار بدید تا ذوب بشه. از کره باید تا وقتی که هنوز گرم هست استفاده کنید.

زرده تخم مرغ، آبلیمو، نمک و فلفل رو داخل مخلوط کن بریزید و روشنش کنید تا مواد با هم مخلوط بشن.

حالا کره رو به مخلوط کنی که روشن هست اضافه کنید. دو تا نکته خیلی مهم وجود داره . اول اینکه کره باید کاملا گرم باشه ولی نباید داغ باشه و دوم اینکه باید حتما کم کم اضافه بشه، مخصوصا اولش. به آرامی و به صورت قطره قطره، نصف کره مذاب رو اضافه کنید.

بعد از اینکه نصف کره رو اضافه کردید. یعنی وقتی حدودا 100 گرم از کره مذاب رو استفاده کردید، مخلوط کن رو خاموش کرده و غلظت سس رو بررسی کنید. اگه سس توی این مرحله نبریده بود و خوب بود، می تونید کره رو در مرحله بعدی سریع تر اضافه کنید. باقی کره رو اضافه کنید تا به غلظت مورد نظرتون برسید. هر چی کره ی بیشتری اضافه کنید، سس رقیق تری خواهید داشت.

حالا کمی از سس رو مزه کنید و اگه نیاز بود بهش مقداری، لیمو، نمک و یا فلفل اضافه کنید. اگه در مرحله قبل همه ی کره رو اضافه کردید ولی هنوز هم سس از نظرتون خیلی غلیظ هست. می تونید قاشق قاشق به مخلوط کن آب اضافه کنید تا به غلظت مورد نظرتون برسه.

این سس رو باید به محض تهیه و تا وقتی که هنوز گرم هست، مصرف کنید. اگه نیاز بود برای چند ساعت سس رو گرم نگهدارید، میتونید از روش بن ماری برای گرم نگه داشتنش استفاده کنید.


مطالب پیشنهادی :

طرز تهیه سس سالسا

طرز تهیه سس انبه

طرز تهیه سس باربیکیو