طرز تهیه ته چین مرغ : ته چین مرغ طرز تهیه ساده اما به شدت خوشمزه ای دارد همراه ما باشید تا شما را با نکات پخت آن که شاید هرگز نمیدانستید آشنا کنیم.

مواد لازم ته چین مرغ

مرغ کامل پاک کرده : 1 و نیم کیلو (سینه مرغ 1 کیلو)

پیاز متوسط: 1 عدد

برنج: 1 کیلو

ماست کیسه ای ترش : 850 گرم

زرده تخم مرغ : 6 تا 7 عدد

زعفران سائیده: 1 ق چ

کره : 100 گرم

روغن مایع: 1/2 پیمانه

زرشک : 100گرم

شکر: 2 ق سوپخوری

نمک : به میزان لازم

خلال پسته : به میزان لازم

طرز تهیه ته چین مرغ

طرز تهیه ته چین مرغ :

مرحله اول :

برای شروع کار ابتدا مرغ را با کمی آب ، نمک و پیاز میپزیم تا کاملا مغز پخت و خوش نمک شود و 1/4 پیمانه آب مرغ باقی بماند.

آب مرغ را صاف کنید و مرغ پخته شده را بعد از اینکه سرد شد به تکه های یک اندازه برش میزنیم. برنج را هم که از قبل شسته و خیس کردیم آبکش میکنیم و در حین پخت آن را زنده تر یا به اصطلاح دون برمیداریم.

مرحله دوم :

بعد از آماده سازی این مراحل در یک ظرف مناسب و بزرگ با توجه به اینکه برنج در آن ریخته میشود و نباید به برنج بخاطر گنجایش ظرف فشار بیاید انتخاب می کنیم و ماست را با زرده تخم مرغ ، روغن مایع ، زعفران ، آب مرغ صاف شده و نیمی از کره را با کمی نمک مخلوط میکنیم و هم میزنیم سپس برنج را به مخلوط اضافه میکنیم البته برنج را کم کم اضافه کنید تا یکدست شود و مواد سفت نشود.

یک ربع قبل از قرار دادن ته چین فر را با حرارت 180 درجه سانتی گراد روشن کنید.

نیمی از مواد ته چین را داخل قالبی که کاملا چرب شده میریزیم و با پشت قاشق برنج ها را تخت میکنیم و بعد مرغ ها را روی برنج میچینیم. و اگر کمی مرغ ها را با فاصله بچینیم از بیرون قالب دیده نمیشود و زیباتر نشان داده خواهد شد.

مرحله سوم :

مابقی مواد برنج را روی تکه های مرغ ها ریخته و با پشت قاشق آن را منسجم میکنیم تا شکل بگیرد. و در آخر مابقی کره آب شده را روی برنج میریزیم و روی قالب را فویل میکشیم .روی فویل را هم با چنگال چند سوراخ کنید و در طبقه وسط فر به مدت 1 ساعت و نیم تا 2 ساعت ، بستگی به حرارت فر دارد قرار میدهیم .

بهترین حالت پخت این غذا این است که در قالب های پیرکس پخته شود تا اینکه دورو اطراف برنج پخته شد بتوانید در داخل فر ببینید.

بعد از اینکه ته چین پخت منتظر شوید 1 الی 2 دقیقه از حرارت بیفتد و بعد آن را برگردانید.

زرشک راهم میشویم و در آبکش قرار میدهیم. تا آب آن گرفته شود و با کمی روغن مایع و شکر تفت میدهیم و به همراه خلال پسته روی ته چین را تزیین میکنیم.

نوش جان ♥


مطالب پیشنهادی :

انتخاب بهترین رنگ مو برای عروس ها

3 روش برای تمیز کردن روغن روی لباس

بیوگرافی جبران خلیل جبران