شگفت انگیز ترین سواحل دنیا: سفر به زیباترین سواحل دنیا می‌تواند برای مدتی، ‌هرچند کوتاه، شما را از زندگی پرمشغله‌ی امروزی دور و انرژی لازم برای ادامه‌ی روند زندگی شهری را تأمین کند. تمام سواحل دنیا زیبایی‌های خاص خودشان را دارند و یکسان نیستند؛ اما با انتخاب یک چشم‌انداز زیبا، خط ساحلی و شرایط مناسب، می‌توانید تمام کشمکش‌های روزمره را فراموش کنید.

Blue Lagoon (تالاب آبی)

شگفت انگیز ترین سواحل دنیا
شگفت انگیز ترین سواحل دنیا

شگفت انگیز ترین سواحل دنیا

تالاب آبی ترکیه یکی از زیباترین سواحل دنیا است خط ساحلی این دریا، قطعه‌ای از تایلند را یادآور می‌شود که در میانه‌ی دریای اژه و مدیترانه قرار گرفته است قله‌های سرسبز به زیبایی در حاشیه‌ی آب‌های فیروزه‌ای و شفاف قرار گرفته‌اند و شبه‌جزیره‌های کوچک، خط‌های ساحلی را از یکدیگر جدا کرده است این تالاب که در ۱۶ کیلومتری شهر فتحیه واقع شده، در واقع پناهگاه دریایی ملی است؛ بنابراین هیچ منظره‌ی ناخوشایند یا آلودگی محیطی وجود ندارد که چشم‌انداز طبیعی را خراب کند.

از امتیازهای تالاب ترکیه می‌توان به غواصی اشاره کرد. غارهای جذاب و حیات دریایی متروکه در این ناحیه به فراوانی دیده می‌شود که لذت غواصی را بیشتر می‌کند.

The Baths

شگفت انگیز ترین سواحل دنیا
شگفت انگیز ترین سواحل دنیا

هیچ‌کس دقیقا نمی‌داند که این باغِ تخته‌سنگ‌های گرانیتی بی‌نقص، چطور در سواحل ویرجین گوردا پدید آمده‌اند این تخته‌سنگ‌ها در برابر کوه‌ها قرار گرفته‌‌اند و نوعی مخفیگاه جادویی برای دزدان دریایی ایجاد کرده‌اند؛ به‌گونه‌ای که احساس می‌کنید، حتما در این نواحی، گنج‌هایی پنهان شده است؛ حتی زمانی که خط ساحلی با انبوه گردشگران اشغال شده باشد. قدم زدن در میانه‌ی این تخته‌سنگ‌ها و شنا در چاله‌های آب از ویژگی‌های خاص این ساحل است که با تابش نور آفتاب می‌تواند یکی از بهترین مناظر عکاسی را در کارائیب ایجاد کند.

Navagio (ناواگیو)

شگفت انگیز ترین سواحل دنیا
شگفت انگیز ترین سواحل دنیا

این ساحل شگفت‌انگیز هلالی‌شکل از سه طرف با صخره‌های زیبا و بی‌نظیر احاطه شده است. قایق، تنها راه رسیدن به این ساحل است؛ با این حال گردشگران همیشه در این محل حضور دارند و مشتاقانه از زیبایی شن‌های سفید و آب‌های نیلی دریا لذت می‌برند.

یک کشتی باری در سال ۱۹۸۰ در این ناحیه به گل نشسته و از آن زمان تا به حال، در این ساحل قرار گرفته است بنابر شایعات، از این کشتی برای قاچاق شراب و سایر محصولات ممنوع استفاده می‌شده است؛ به همین دلیل، این ساحل با دو نام مستعار «ساحل کشتی شکسته» و «غار قاچاقچیان» شناخته می‌شود.

Providenciales در جزایر تورکس و کایکوس

نگ آبی روشن دریا در جزیره‌ی تورکس و کایکوس در هیچ نقطه‌ای از جهان دیده نمی‌شود شن‌های سفید ساحل در فاصله‌ی کمی از استراحتگاه قرار دارند. طبیعت اطراف این ساحل به اندازه‌ی چشم‌انداز دریای آن زیباست؛ بنابراین می‌توان با اجاره‌ی یک قایق بادبانی، از مناظر اطراف ساحل نیز لذت برد.

یکی از مشخصه‌های اصلی خلیج گریس، باغ‌های مرجانی این ناحیه است. با قدم زدن در خط ساحلی این خلیج کوچک می‌توان حیات دریایی گرمسیری را مشاهده کرد.

Makena (ماکنا)

شگفت انگیز ترین سواحل دنیا
شگفت انگیز ترین سواحل دنیا

شن‌های مایل به نارنجی ماکنا هنگام غروب خورشید، همراه با آبی دریا و قرمزی آسمان، تابلوی رنگی منحصربه‌فردی را خلق می‌کنند منظره‌ای که از ساحل دیده می‌شود، بخشی از اقیانوس آرام است که سایر جزایر هاوایی در آن قرار دارند.

دو نوع ساحل در این منطقه وجود دارد: ساحل بزرگ و ساحل کوچک.

Cala Deia (کالا دیا)

شگفت انگیز ترین سواحل دنیا
شگفت انگیز ترین سواحل دنیا

این ساحل سنگی برای دراز کشیدن و برنزه کردن پوست چندان مناسب نیست. با این حال یکی از زیباترین سواحل دنیا به شمار می‌رود کالا دیا که در ساحل غربی مایورکا واقع شده است. یکی از شگفت‌انگیزترین مناظر دریایی را دارد که سالانه گردشگران فراوانی را به خود جلب می‌کند صخره‌ها آب دریا را محاصره کرده‌اند ویلاها روی همان صخره‌ها ساخته شده‌اند با این حال احساس می‌کنید که روی تکه‌ای از بهشت پنهان قدم می‌زنید از امتیازهای ویژه‌ی این ساحل می‌توان به دو رستوران با غذاهای دریایی اشاره کرد می‌توانید در این رستوران‌ها که تقریبا روی آب ساخته شده‌اند، بنشینید تا از غذاهای تازه‌ی دریایی لذت ببرید.