سوپ ضد سرماخوردگی : اگر بینی تان گرفته و حال خوشی ندارید سری به آشپزخانه بزنید و یکی از این سوپ های تک نفره را برای خودتان آماده کنید. این سوپ ها حاوی موادی مثل زنجبیل، سیر و ادویه جات قدرتمندی هستند که نشانه های سرماخوردگی و آنفلوانزا را کاهش داده و از شربت سرفه خوشمزه ترند.

سوپ کاری با سبزیجات برگ سبز

طرز تهیه 3 نوع سوپ ضد سرماخوردگی
طرز تهیه 3 نوع سوپ ضد سرماخوردگی

نصف فنجان اسفناج یا کلم پیچ که به خوبی ریز شده را با یک قاشق غذاخوری پیاز بنفش خرد شده، 2 قاشق چای خوری پودر کاری و یک چهارم قاشق چایخوری فلفل کاین در ظرف مخصوص سوپتان ریخته و با هم مخلوط کنید.

به این مواد یک و نیم فنجان سوپ داغ سبزیجات (هم می توانید از سوپ های آماده بسته بندی شده استفاده کنید و هم طرز تهیه ی آن را در انتهای مطلب آورده ایم) اضافه کنید و آن را خوب به هم بزنید تا سبزیجات آن نرم شوند و سپس میل نمایید.

سوپ لیمو، عسل و سیر

طرز تهیه 3 نوع سوپ ضد سرماخوردگی
طرز تهیه 3 نوع سوپ ضد سرماخوردگی

یک قاشق غذاخوری پیاز، کرفس و هویج خرد شده (از هر کدام یک قاشق)، یک حبه سیر له شده، یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه و 2 قاشق غذاخوری لیموی رنده شده را به پیاله ی سوپتان بیفزایید. به این مواد یک و نیم فنجان سوپ داغ سبزیجات اضافه کنید و عسل را به تدریج بیفزایید. تا مخلوط شدن کامل مواد سوپ را به هم بزنید و سپس نوش جان کنید.

سوپ مرغ و زنجبیل با نودل

طرز تهیه 3 نوع سوپ ضد سرماخوردگی
طرز تهیه 3 نوع سوپ ضد سرماخوردگی

نصف فنجان نودل (رشته) برنجی پخته شده را با یک چهارم فنجان مرغ پخته و تکه تکه شده مخلوط کنید، 1 تا 2 قاشق غذاخوری سس سویا با سدیم کم، 1 قاشق غذاخوری پیازچه خرد شده، یک دوم تا یک قاشق چایخوری زنجبیل تازه رنده شده و یک دوم قاشق چایخوری دانه کنجد به این مواد بیفزایید. سپس این مواد را با سوپ مرغ داغ بپوشانید و تا مخلوط شدن کامل مواد به هم بزنید. منظور از سوپ مرغ داغ در این جا هم همان سوپ های آماده ای است که ذکر شد.


مطالب پیشنهادی :

طرز تهیه همبرگر کبابی

معرفی 3 نوع سوپ رژیمی

طرز تهیه سوپ کودک

12 تکنیک خوشمزه شدن سوپ

طرز تهیه سوپ مرغ ایتالیایی برای 4 نفر