جامعه شناس بزرگ کلاسیک قرن نوزدهم خودکشی عبارت است. از هر نوع مرگی که نتیجه مستقیم یا غیرمستقیم کردار مثبت یا منفی خود قربانی است.که به نتیجه آن آگاه بوده است. خودکشی رفتار پیچیده ای است که در برگیرنده تمایل و فکر خودکشی تا اقدام به خودکشی منجر به مرگ می باشد.

سومین خودکشی در بوشهر
سومین خودکشی در بوشهر

خودکشی چیست؟

خودکشی یکی از تصمیمات انفرادی در زندگی انسان است که ناشی از علت های مختلفی می باشد. در این بخش از درباره علت های خودکشی و طرز برخورد با افرادی که تمایل به خودکشی دارند ، صحبت خواهیم کرد.

خودکشی یکی از معضلات اجتماعی است. که طبعا ابعاد مختلفی را داراست به عنوان بخشی از انحرافات اجتماعی شناخته می شود . خودکشی یک عمل ارادی است که طی آن شخص خود را به وسیله ای مثل اسلحه، قرص، آتش، حلق آویز کردن، گاز و… از بین می برد.

سومین خودکشی در بوشهر
سومین خودکشی در بوشهر

آمار بالا خودکشی در ایران

خودکشی در جامعه در حال افزایش است.  در اغلب کشورها خودکشی در بین ١٠ علت اول مرگ در تمام سال های زندگی قرار دارد. هنگامی که مشکلی در تعداد وسیعی از مردم تأثیر دارد باید به ماورای افراد، ساختار اجتماعی، الگوهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه بیاندیشیم . بنابراین ملاک مسأله بودن پدیده ای در جامعه آزاردهنده بودن آن برای شمار زیادی از مردم است.

سومین خودکشی در بوشهر: با خودکشی یک جوان ۲۱ ساله در شهرستان جم سومین خودکشی در استان بوشهر طی روزهای اخیر ثبت شد.

طی روزهای اخیر شاهد وقوع سه خبر مورد خودکشی در استان بوشهر بوده‌ایم . که هر سه مورد در جنوب استان رخ داده است.

پس از خودکشی دو نوجوان ۱۱ و ۱۶ ساله در شهرستان‌های دیر و کنگان، امروز یک جوان ۲۱ ساله در شهرستان جم خودکشی کرد. به زندگی خود پایان داد.

این جوان که در شهرستان جم مشغول به کار بود. صبح امروز خود را حلق آویز کرد و به زندگی خود خاتمه داد.

سومین خودکشی در بوشهر
سومین خودکشی در بوشهر

مطالب پیشنهادی:

خودکشی رضا؛کودک کار

خودکشی بیمار مبتلا به کرونا

خودکشی دانش آموز 11 ساله بوشهری

زنده شدن زنی 82 ساله در هند پس از مرگش