زیبا ترین مسجد های جهان: شاید برایتان جالب باشد که بدانید حدود یک سوم از جمعیت جهان پیرو دین اسلام هستند. دین نقش بسیار مهمی را در زندگی مسلمانان ایفا می کند، از همین رو مساجد منحصر به فردی را در سراسر دنیا بنا کرده اند که بین جهانیان زبانزد می باشد. اگر شما هم کنجکاو هستید که با زیباترین مساجد جهان آشنا شوید، در ادامه ما را همراهی نمایید. ویژگی مشترکی که تمامی مسجدها دارا می باشند، مناره و گنبد آن ها می باشد که پخش صدای دلنشین اذان از طریق آن ها صورت می گیرد.

زیبا ترین مسجد های جهان
زیبا ترین مسجد های جهان

مسجد سلطان احمد

مسجد کبود استانبول یا مسجد سلطان احمد یکی از مساجد باشکوه و مشهور جهان می باشد که در قرن 17 میلادی توسط شخص مسلمانی به همین نام بنا شده است. خوب است بدانید معماری این مسجد تماشایی بر عهده Mehmet Aga بود و مراحل ساخت آن حدود 8 سال به طول انجامید. این مسجد از فواصل دور در شهر استانبول قابل مشاهده می باشد. مسجد کبود استانبول ظاهری خاص و زیبا دارد و می توان اذعان کرد که از لحاظ نمای ظاهری شباهت زیادی به مسجد ایاصوفیه دارد.

زیبا ترین مسجد های جهان

مسجد شیخ زاید ابوظبی (بزرگترین مسجد امارات متحده)

یکی از شگفت انگیزترین مکان های جهان، بزرگترین مسجد امارات با معماری بی همتایش می باشد. بزرگترین فرش دستبافت دنیا که اثر دستان هنرمندان ایرانی می باشد. در این مسجد گسترانیده شده همچنین در شبستان آن هم یکی از بزرگترین لوسترها رخ نمایی می کند.که چشم هر بازدیدکننده ای را به خود معطوف می کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید صحن این مسجد در سطح دنیا نمونه ندارد. و بزرگترین مجموعه مرمرین و موزاییکی جهان به حساب می آید.

وسعت کلی این مسجد زیبا و مرمرین در حدود 12 هکتار است و گنجایش حدود 41 هزار نمازگزار را دارا می باشد. وجود 82 گنبد در اندازه های مختلف، جلوه ای تماشایی به آن بخشیده است. هنگامی که به مناره های مسجد نگاه می کنید، معماری کاملا اسلامی را شاهد هستید که ترکیبی از معماری عثمانی، مملوک و فاطمی می باشد.

زیبا ترین مسجد های جهان
زیبا ترین مسجد های جهان

مسجد جامع کوالالامپور

در مرکز شهر کوالالامپور و در میان باغ هایی سرسبز و دل انگیز، مسجدی بی همتا به چشم می خورد. که نمود وحدت مسلمانان در سراسر این کشور می باشد. مسجد ملی مالزی در سال 1965 توسط معمارهای معروف و ماهری ساخته شد. و در سال 1987 نیز مورد بازسازی هایی قرار گرفت که زیبایی های آن را دوچندان نمود.

این مسجد که همچون چتری باز مشاهده می شود. دارای گنبدی 16 ضلعی که آن را از سایر مساجد متمایز کرده است. در جوار این گنبد گلدسته ای به ارتفاع 73 متر نیز توجه توریست های تور کوالالامپور را به خود جلب می کند. همچنین در اطراف گنبد اصلی حدود 50 گنبد کوچک که به رنگ سبز هستند، قابل مشاهده است. ظرفیت این مسجد در حدود 15 هزار نفر بوده و از این حیث یکی از گسترده ترین مسجد جهان اسلام به شمار می رود.

مسجد شاه فیصل (بزرگترین مسجد جنوب آسیا)

زیبا ترین مسجد های جهان : مساجد تنها برای شیعیان نیست و اهل سنت هم مساجد زیبایی را بنا کرده اند. یکی از این مساجد خوش منظر مسجد شاه فیصل می باشد .که بین سال های 1976 الی 1986 در اسلام آباد ساخته شد. از آن زمان تاکنون مورد توجه توریست های زیادی قرار گرفته است. بودجه ای برای احداث این مسجد مورد استفاده قرار گرفت، در حدود 120 دلار آمریکا بود.

این مسجد بزرگترین مسجدی است که در کشور پاکستان و در منطقه جنوب آسیا ساخته شده است. ظرفیت نمازگزارانی که در این مکان می توانند به عبادت بپردازند و نماز به پا دارند، 300 هزار نفر می باشد. نکته ای که مسجد شاه فیصل را خاص جلوه می دهد، نداشتن گنبد می باشد.

زیبا ترین مسجد های جهان
زیبا ترین مسجد های جهان

مطالب پیشهادی : 

معرفی چشمه های آب گرم ایران