تمام حیوانات در نوع خود زیبا هستند.دنیای موجودات زنده به‌ لحاظ اندازه، شکل، رنگ و شخصیت تنوع پایان‌ناپذیری دارد. تماشای زیباترین حیوانات دنیا یکی از لذت‌های وصف‌‌نشدنی است که در این کره خاکی وجود دارد. در این مقاله شما را با زیباترین حیوانات دنیا آشنا خواهیم کرد.

 ببر سفید بنگال

زیباترین حیوانات دنیا
زیباترین حیوانات دنیا

ببر بنگال نماد شکوه و قدرت است. عظمت این حیوان شگفت‌آور است. بی‌دلیل نیست که ببر سفید در بسیاری از داستان‌های اساطیری یونانی، فارسی و چینی نقش اصلی را ایفا می‌کند.

نگاه مرموز و پرجذبه ببر بنگال هر بیننده‌ای را هیپنوتیزم می‌کند. برخی از ببرهای بنگال به‌علت جهش ژنتیکی، سفید‌رنگ متولد می‌شوند. رنگ سفید، زیبایی این موجودات را دوچندان می‌کند.

 طاووس سفید

زیباترین حیوانات دنیا
زیباترین حیوانات دنیا

طاووس سفید با پرهایی به سفیدی برف، پرنده‌ای خاص و منحصر‌به‌فرد است. تماشای این پرنده، مثل تماشای یک تابلوی نقاشی است. طاووس سفید مثل یک سوپرمدل همواره درحالِ خرامییدن و نمایش ژست‌های هنری و زیبایی‌هایش برای کسانی است که او را تماشا می‌کنند.

 دلفین

زیباترین حیوانات دنیا
زیباترین حیوانات دنیا

زیبایی دلفین‌ها فراتر از ظاهر روشن و براق آن‌هاست. انسان‌ها همواره شیفته‌ی این حیوانات دوست‌داشتنی بوده‌اند. دلفین‌ها سمبل آزادی، شورونشاط و هوش فراوان هستند. تماشای یک دلفین و یا گروهی از دلفین‌ها که درحالِ بازی و شنا هستند، خودبه‌خود احساس خوب و لذت‌بخشی در انسان‌ها ایجاد می‌کند. دلفین‌ها همواره خندان به‌نظر می‌رسند. آن‌ها موجوداتی هستند که حال‌وهوای شما را بهتر می‌کنند و انرژی مثبت را به محیط اطراف خود تزریق می‌کنند. تمام این ویژگی‌ها به‌دلیل ظاهر دل‌نشین دلفین‌ها است.

 ماهی ماندارین

زیباترین حیوانات دنیا
زیباترین حیوانات دنیا

ظاهر این ماهی به‌گونه‌ای است که انگار چراغی درون بدن آن روشن است و باعث می‌شود ماهی ماندارین همیشه بدرخشد. این ماهی جزو موجودات زیرآبی است که غواصان همواره به‌عنوان سوژه‌ی عکاسی به‌ دنبالشان هستند.

ماهی ماندارین بسیار خجالتی است و معمولا شب‌ها از لانه‌ی خود خارج می‌شود. علت نامگذاری این ماهی شباهت آن‌ها به اژدهای افسانه‌های چین است.

 اسب فریزین

زیباترین حیوانات دنیا
زیباترین حیوانات دنیا

اسب فریزین حیوانی باشکوه و زیباست. این اسب با رنگ یکدست شما را به دنیای افسانه‌ای می‌برد. این‌گونه از اسب‌ها از قدیمی‌ترین گونه‌های اهلی در جهان به‌حساب می‌آیند و اصالتا هلندی هستند. اجداد آن‌ها، یعنی اسب‌های تارپان، که به‌علت شکار بی‌رویه توسط انسان منقرض شده‌اند، به وحشی‌ترین گونه‌ی اسب در تاریخ معروف هستند.

 هاسکی سیبری

زیباترین حیوانات دنیا
زیباترین حیوانات دنیا

شاید شما هم جای خالی یک سگ را در این فهرست احساس کرده‌اید. هاسکی سیبری جایزه‌ٔ زیبایی در خانواده‌ٔ سگ‌ها را به خود اختصاص داده است. این سگ‌ها با رنگ سفید و رگه‌های خاکستری روی خز و چشم‌های آبی باشکوه خود، مورد توجه و تحسین هر بیننده‌ای قرار می‌گیرند. این حیوانات نماد حمایت، قدرت، جذبه و البته یادآور برف هستند.

 پروانه‌ٔ شیشه‌ای

زیباترین حیوانات دنیا
زیباترین حیوانات دنیا

پروانه‌ٔ شیشه‌ای با نام علمی گراتا اوتو، یکی از عجیب‌ترین گونه‌های پروانه‌ است. قسمت مرکز با‌ل‌های این پروانه نا‌مرئی و لبه‌ها‌ی بال آن قهوه‌ای است. شیشه‌ای بودن بال‌های این پروانه موجب می‌شود که آن‌ها در هر محیطی طرح و رنگ محیط را به خود بگیرند، تقریبا با محیط اطراف خود همرنگ شوند و استتار کنند. همین مسئله باعث می‌شود که آن‌ها از شکارچیان در امان بمانند.